Nový Colt Cobra

Krátké vícehlavňové zbraně


Banjoplayer
Příspěvky: 6

Příspěvek#16 » pát 22. úno 2019, 12:33

Doplním, váhové srovnání Co x Ru jsem prováděl včetně 6 a 5 nábojův bubínkách.

Osobně bych se rozhodoval podle toho, co se mi víc líbí a jestli je pro mne fajn .357, nebo .38. Cobru celkově hodnotím pozitivně, byť má i výhrady a to spíš estetické. 1) mi příliš neučaroval velký lučík a odůvodněním možnou střelbou v rukavicích jsem se nespokojil, 2) grip mi připadne zbytečně mohutný pro zbraň na skryté nošení - navíc pokud ho odmontujeme, nejsou kovy pod ním na levé straně zbraně zcela precizně dokončené a vzniká v nich nedotažená mezera několika mm - asi úspora, či technologie výroby, je to ale trochu škoda a částečně to komplikuje případnou domovýrobu vlastního gripu. Prostě moderní doba a asi finance, oproti tomu je starý SW krásná hodinářská práce. Plusem Cobry je, že Colt má všeobecně jiný systém otáčení bubínku (dvouzubový posun), což se skoro výhradně projevuje 100% časováním a tedy dotáčením bubínku, což u SW vždy není a náchylnost k ochození je větší.

Pokud mám dobré info, nová King Cobra se v brzku bude dát koupit u Dave Western guns, předpokládám bude hodně podobná v komponentech a tvarech s 2017 ???

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: marcuss a 7 hostů