Nový Colt Cobra

Krátké vícehlavňové zbraně


WoodyJarda
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » pon 2. říj 2017, 21:41

Zdravím, máte již někdo zkušenosti http://www.colt.com/Catalog/Revolvers/Cobra ?



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#2 » sob 14. říj 2017, 20:58

Zkušenost se střelbou ne, ale prohlížel jsem si ho v prodejně v Praze a nemůžu mu nic vytknout. 6 ran a ocel prostě nemá chybu. S rychlonabíječem na soutěžení i denní nošení dobrá volba. Jenom můj názor.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3 » ned 15. říj 2017, 09:36

Kde ho v Praze mají a za kolik?



Viklan
Příspěvky: 137

Příspěvek#4 » ned 15. říj 2017, 17:03

Prodejna Dave Western Guns, 25.000,-Kč.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#5 » ned 15. říj 2017, 18:13

Díky. Už delší dobu se tam chci jít mrknout, tak aspoň o důvod víc :)



WoodyJarda
Příspěvky: 4

Příspěvek#6 » ned 22. říj 2017, 21:18

Viklane díky moc za odpověď. Trochu jsem doufal, že už budou nějaké prakticke zkušenosti, asi budu muset časem dělat předskokana.



Banjoplayer
Příspěvky: 6

Příspěvek#7 » čtv 24. kvě 2018, 14:38

Mám Cobru cca 11 měsíců, spíše se zeptejte co Vás zajímá :) Z mého pohledu funguje dle předpokladu Colt 2" na ráži .38 Sp
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#8 » čtv 24. kvě 2018, 14:56

No kdybys to třeba porovnal s revolvery staršího data, pokud máš tu zkušenost (já mám třeba SW60, docela by mě zajímalo, jestli je ta rána navíc znát na váze, rozměrech, pohodlí při nošení).



Banjoplayer
Příspěvky: 6

Příspěvek#9 » čtv 24. kvě 2018, 21:59

zkušenost nemám takovou, že bych rok chodil s 5-ti ranným revolverem a nyní rok s Cobrou a na základě toho mohl někde pět chválu.
Ke Cobře mohu napsat, že je myslim dobře zpracovaná, ocelová - to asi všichni ví, nicméně pro mne to je podstatné. Jasně to je na úkor hmotnosti, ale zase většiho klidu po výstřelu. Starší provedení Coltů mne osobně tedy připadne jistým způsobem "stylovější" a snad "elegantnější". Na novém provedení se mi moc nelíbí větší lučík, nestřílím běžně v rukavicích. Tvar rev. je na druhou stranu pohodlnější pro pocit ze zp. rázu. Stejně tak pažbička mi vzhledem neučarovala, ale dobře se mi drží, opět dobrá pro zp. ráz a praktická při nosení - třeba když s tím někde ťuknu, nic se neděje, nemá modřiny. (pozor, pokud by někdo pojal chuť si pažbičku vyměnit, tak není tvarem kompatibilní se staršími modely). Super je muška, krásně viditelná, pochopitelně za světla, i za zhošených podmínek se to dá, ve tmě již jen pudová střelba ;) Cobra 2017 - je to pro mne ještě stále přjatelná "moderna" s dotekem minulosti a jistou "moderní" praktičností. Nový model Night Cobra (2018) se mi asi víc líbí povrchem, ale nikdy bych si nekoupil revolver bez kohoutu a bez možnosti střílet i v režimu SA.
Střelba je na 2" přijatelně přesná, to oceňuji, nicméně nečekám závodní terčové výkony. 2" je kompromis mezi pohodlností skrytého nošení a možnostmi výkonu střely ... to tady ale rovněž všichni na fóru asi ví. Proto bych u 2" nepožadoval ráži 357 M, a +P je sice možno v Cobře použít-nevím ale, jestli i využít... Stejně tak použití lehkých střel s větší rychlostí není řešení, neboť 2" nedokáže, ani s "rychlým prachem" moc rychlosti vyvinout, maximálně pocitově to kopne díky velkému úsťovému tlaku, ale střela energeticky nenarůstá.
Závěr: Cobru 2017 nosím 11 měsíců takřka denně, v opaskovém pouzdře, nemám pocit nepraktičnosti, pokud ji očistím dělá dojem stále nové zbraně, vystřílel jsem cca 1000 patron (90% vlastní výroby) a zatím (klepu na dřevo ;) dobrý...
Ps: terč na 10 m
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#10 » pát 25. kvě 2018, 06:28

Pěkná recenze, díky :)



Banjoplayer
Příspěvky: 6

Příspěvek#11 » čtv 31. kvě 2018, 05:10

Provedl jsem měření rychlosti střel z Cobry a pozitivní překvapení. Uvedu zde jen tovární střelivo, které bylo jednou ze součástí testu. S&B 158 gr. .38 Sp SP .... průměrná rychlost 248 m/s, což zjednodušeným výpočtem dává E 315 J :0)
( hradle jsem měl ve vzdálenosti cca 4,5 m )
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



daef
Příspěvky: 1

Příspěvek#12 » čtv 27. zář 2018, 23:12

Banjoplayer píše:zkušenost nemám takovou,....


Mohu poprosit o info co je to za pouzdro? Zakazka Km Sadlery?

Uživatelský avatar
Sufa
Příspěvky: 126

Příspěvek#13 » stř 9. led 2019, 16:44


Uživatelský avatar
MakeaNui
Příspěvky: 127

Příspěvek#14 » stř 9. led 2019, 18:45

Jo .357 vypadá suprově, takže tipuju za půl roku bude k mání :)



Banjoplayer
Příspěvky: 6

Příspěvek#15 » čtv 21. úno 2019, 21:30

jhora píše:No kdybys to třeba porovnal s revolvery staršího data, pokud máš tu zkušenost (já mám třeba SW60, docela by mě zajímalo, jestli je ta rána navíc znát na váze, rozměrech, pohodlí při nošení).


Porovnat mohu:
1) se SW 36/3" ... který je útlejší a fajn lehký. Pro nošení příjemný, na druhou stranu se s origo dřevěnými grypy hůř drží. SW je v 3" přesnější, ale díky větší mezeře C-B ne o mnoho výkonnější. Dá se nabíjet ale i trochu pomalejším orachem, což je fajn. Pro mne je SW mnohem milejší :)

2) s Ruger SP 101/3" 357Mag. .... hmotnostně je tento Ru nepatrně těžší ( pár gramů), ale útlejší - ale jen 5 ran, Cobra je lépe zpracovaná, má hladší chod spouště, má větší origo grip. Ru je takový odlitek, Cobra je "částečný odlitek". Ru působí pevněji, v podstatě na něm nejsou šroubky. Cobra je delší v předpažbové časti, což je super pro spouštění, neboť mi velmi přesně délkově pasuje první článek ukazováčku na spoušť. Ru i SW, s rámem J, jsou krátké a prst se pak musí trochu prohnout, což může vést ke strhávání. Cobra má spoušť úzkou, Ru i SW širší .... chce to trochu cvičit a zvyknout si. Nevidím zásadní rozdíl v nošení Co x Ru ... pocopitelně Ru trochu víc kouká delší hlaveň (neporovnáme zcela srovnatelné věci), ale zásadní je pouzdro ... výhradně si šiju, tedy tak aby mi vyhovovalo ;)

závěr: za mne nejmilejší je SW 36/3", ale zase mi je líto ho otahat... prostě mazlik, Ru nabízí 357, Cobra je moderní ... ať si každej vybere sám :lol:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů