Revolver Alfa proj - steel

Krátké vícehlavňové zbraně


drevak3
Příspěvky: 122

Příspěvek#121 » čtv 14. led 2021, 18:53

Mám pocit, že colt pyton nová produkce je úprava modřením. Samozřejmě se mohu mýlit.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#122 » čtv 14. led 2021, 21:30

Zdroj zde: https://www.colt.com/series/PYTHON_SERIES
"The 2020 Python features modern stainless steel alloys" (volný překlad: Pythony 2020 obsahují - jsou vyrobeny - z moderní nerezové slitiny)
Modřenou variantu nemají ani v nabídce, ale u Alfy je to OT.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#123 » pát 15. led 2021, 08:26

Pablo.gs píše:Zpracování je bez výhrad. Tedy alespoň podle mých měřítek, ale já to mám hlavně na střílení, vši za každou cenu nehledám (nejen u Alfy). Jestli to je nebo není něčeho kopie nevím, ani mě o tom nenapadlo přemýšlet. Opět stejný důvod, mám to hlavně na střílení a střílí to :D
Mě se líbí jak to střílí, manželce se líbí jak to vypadá, takže to je dobrej kvér :lol:


Díky, při nějaké cestě do Brna se stavím do prodejny a asi rovnou objednám. Tak n ějak k tomu mám větší důvěru než k Taurusu. Ještě se zeptám, existuje možnost u Alfy nakonfigurovat nějaké změny? Např. mířidla, typ střenek apod.?
Moje představa je 4" verze v nerezu, muška se světlovodným vláknem (to není tak nutné) a gumová pažbička (dřevo vypadá sice líp, ale...).



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#124 » ned 17. led 2021, 17:27

M1911: Střenky sou v základu vždycky gumový, možná krom nějaký speciální edice. Jsou pochopitelně černý a na brynýru vypadaj opravdu hnusně. Ale funguje to a jde s tim použít speedloader. Na nerezový verzi to možná tak hrozně nevypadá, ale stejně to prostě neni ono.

Na webu maj výběr pěkných střenek za pár stovek, ale rovnou řikám že bez pilování speedloader nepůjde asi se žádnýma z nich.

Co se mířidel týče, maji standardně verze s možností seřízení a bez. Jiný mířidla = jinej typ revolveru. Např. model 3540 je 4" se "základníma" mířidlama, model 3541 s možností seřízení a světlovodnou muškou. Ten mám já a můžu ho vřele doporučit.

Za ty prachy bez konkurence, ikdyž chápu že design se nemusí líbit každýmu. Za mě jen škoda že nedělaj něco ve .44 Magnum, bych ho chtěl do sbírky. Jo a ty dřevěný střenky se furt uvolňujou, no ale to se dá vyřešit.



M1911
Příspěvky: 53

Příspěvek#125 » ned 17. led 2021, 18:29

Designově mi to přijde fajn, prostě klasická koncepce revolveru. Jestli se to někomu líbí nebo nelíbí je každého věc a i finančně to vypadá dobře. Zřejmě rozumná kvalita za dobrou cenu a s dostupným servisem. Samozřejmě, že by se mi nejvíc líbil nový Colt King Cobra, ale na něj nezbývají aktuálně finance (z toho mi vlastně vznikla částečně i ta specifikace - nerez, světlovodné vlákno atd.).
Uvolňující se střenky by šly vyřešit zalepením šroubů, ne? Nad gumovýma střenkama uvažuji hlavně z důvodu kompfortu při střelbě, ale teď jsem se díval na web a dřevěné nejdražší tam mají za pětikilo, to prostě není co řešit a asi je vezmu taky, i kdybych je neměl nikdy namontovat. :)



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#126 » pát 22. led 2021, 21:24

ToF píše:: Za ty prachy bez konkurence, ikdyž chápu že design se nemusí líbit každýmu. Za mě jen škoda že nedělaj něco ve .44 Magnum, bych ho chtěl do sbírky. Jo a ty dřevěný střenky se furt uvolňujou, no ale to se dá vyřešit.


Designově vychází Alfy z designu revolverů Smith & Wesson. Pro revolverové nadšence se jedná o elegantní a klasický design revolveru.

A co se týká těch dřevěných střenek, tak ty je potřeba při výměně vždycky dopasovat. Vůle mezi střenkami a rámem jsem vymezil kvalitní oboustrannou lepící páskou a šrouby jsem zafixoval zajišťovačem závitů LOCTITE 243 a střenky se ani nehnou.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#127 » sob 23. led 2021, 12:27

greenhorn: Jak řikám, to dřevo se dá vyřešit, já to zatim prostě Loctitem neřešil protože mě to nějak moc nevadí. Trochu se prostě uvolní když použiju silnější náboje, tak je zase prostě dotáhnu šroubovákem a chvíli to drží. Ano ano, Loctite musim koupit...

Design se mi docela líbí, ale chtěl bych tam větší výběr. Prostě těch revolverů chci časem víc a bylo by fajn kdyby se u Alfy i trochu nebáli experimentovat.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#128 » sob 23. led 2021, 12:48

Já jsem si revolver objednal v Alfě s dřevěnými střenkami, namísto gumových. Takže mi ho předali s už namontovanými, gumové od rozdílu ceny odečteny. Nemusel jsem nic dopasovávat a kupodivu za rok a půl střílení (cca 1 500 nábojů, převážně .357) ani dotahovat šroubky.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#129 » sob 23. led 2021, 20:48

Pablo.gs: Prostě je to dřevo, někdy holt pasujou přesně "z fabriky", někdy úplně ne. Ale jak řikám, nic hroznýho.



Eastwood
Příspěvky: 8

Příspěvek#130 » pon 1. úno 2021, 19:31

Koupil jsem šestipalec černěnej s dřevěnými gripy Alfa Steel, zdál se mi jako solidně vyrobený, vůle apod ok, povrchovka ok, bohužel zklamání na střelnici, střílí doleva nahoru. Seštelovat pořádně nejde, pač mířidla dám prakticky dolů nadoraz a uplně vpravo, potřebovaly by ještě kus, ale to už by vylézaly ven. Tak jsem to vrátil zbrojovce a poslali to do Brna s tím, že mě mají nejdříve telefonicky kontaktovat. Prostě něco je špatně. Samozřejmě jsem to dal i dalším na zkoušku střelby a výsledek stejný. Šestipalec musí jít přece na flek.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#131 » pon 1. úno 2021, 20:32

Jakou ráži a náboje střílíš, nástřelák z fabriky je ok? Doleva nahoru o kolik? Bylo by asi fakt něco špatně, kdyby byl nástřelák v pohodě a tys to nemohl ani doklikat.
Mě teda .357/6" na flek střílí (pokud to nezmrvím já). Ale taky mě chvilku dalo, než jsem si nalaboroval to správný střelivo, abych nemusel překlikávat při změně z .357 na 38 Sp.



Eastwood
Příspěvky: 8

Příspěvek#132 » pon 1. úno 2021, 22:27

Ráže 38 Special. Nástřelák byl právě také doleva nahoru, ale o chlup, nechal jsem se zvyklat tím známým tvrzením, že nástřelka je orientační a neodpovídá realitě. No neodpovídala, realita je ještě horší :D
Na 15m to šlo na 5-6 vlevo nahoru. To je moc prostě. Nicméně ty nástřelky zas tak uplně vedle nejsou, už se mi stalo dvakrát, že to fakt střílelo alespoň na tu stranu, co byla nástřelka.

Uživatelský avatar
johnnyjak
Příspěvky: 580
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#133 » ned 11. dub 2021, 22:35

Mám na majitele těchto revolverů dotaz. Na fotkách se mi zdá, že mají poměrně krátkou tyčku vytahovače nábojnic. Jako kdyby používaly stejnou délku pro 2" hlavně a všechny ostatní. Jak velký je to problém pro rychlé vyhození dlouhých nábojnic .357?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#134 » pon 12. dub 2021, 05:29

Ahoj, nikdy jsem s vyhozením neměl problém...

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#135 » pon 12. dub 2021, 13:11

johnnyjak píše:....... Jako kdyby používaly stejnou délku pro 2" hlavně a všechny ostatní. ....

jo , používají

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů