Marlin 1894 .44mag.

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


45fan
Příspěvky: 23

Příspěvek#61 » stř 22. kvě 2019, 20:08

Vývrt s drazkami jich ma obvykle 4 nebo 6 a jsou hluboké. Mikrodrážky (micro - groves, marlin to ma psáno na hlavni) jsou mělké, ale je jich 12. Pro FMJ to nevadí, olovo je horší. Důvod hledej v menší náročnosti výroby, kdy drážky se musi složitě obrábět, kdežto hlaveň s mikrodrážkami se vyrábí protahováním, což je časově daleko výhodnější (terminologii mi odpusťte)



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#62 » sob 6. led 2024, 19:01

Chtel bych se zeptat, zda ma uz nekdo realne zkusenosti s kusem z nove vyroby po prevzeti firmy Rugerem? Recenze z US jsou prevazne kladne, ale daji se najit i stiznosti na nejspise haprujici vystupni QC…



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#63 » pon 22. led 2024, 12:53

Mám ji pár dní, ještě jsem z ní nestřílel, tak můžu hodnotit jen zpracování a první dojem.
Ze srovnání s malorážkou 39A (mám z výroby ještě originálního Marlinu před převzetím Remingtonem...) vychází jednoznačně lépe, i když ta malorajda vůbec není špatná. Kvalita obrábění, povrchu, brynýru a spasování dřeva s kovem, stejně jako dřevo samotné je špičkové, tady si Ruger fakt dal záležet.
Cena není zrovna nízká, ale když uvážím, že v r. 2002 tady byla za cenu 21,5 kCZK, tak současná 33,5 není při té kvalitě nijak přehnaná.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#64 » pát 26. led 2024, 19:47

Diky za info. To je docela prijemne prekvapeni. Tak se pak nezapomen pochlubit se zazitky ze strelby

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů