Švýcarské krasavice Schmidt Rubin

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně


JARDACZ
Příspěvky: 14

Příspěvek#46 » pát 8. bře 2013, 19:47

Přebíjení je v poho,dělám si náboje do pistole. Ale nejsem tak pokročilý,abych si představil,jaký je soustřel sub MOA.teď jsem asi za blbce.co? kolik je to cm?



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#47 » pát 8. bře 2013, 20:38

MOA je úhlová minuta, dělá to 29 mm na 100 metrů, sub je pod, tedy méně než...



JARDACZ
Příspěvky: 14

Příspěvek#48 » úte 11. úno 2014, 20:20

Zdravímvšechny.Postupep času jsem pořešil všechny komponenty pro přebíjení a měl bych jeden tech. dotaz. Jak hluboko se má zalisovat zápalka. Je to nábojnice GP11,zápalka RWS 5620 Berdan. Díky za odpovědi ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#49 » úte 11. úno 2014, 22:32

Obvykle se uvádí že by měla být utopená 0,2mm pod úrovní dna nábojnice. V praxi je lisuju podle citu tak aby sedly. Ale boxery samozřejmě, berdany jsem nedělal.
Malý dotaz mimo, kdes je splašil a na kolik vyšly?



JARDACZ
Příspěvky: 14

Příspěvek#50 » stř 12. úno 2014, 15:40

Po neuvěřitelných peripetiích s různými prodejci a jejich zvláštími nabídkami typu-zaplaťte 50% předem a dodací lhůta 2-3 měsíce a tak podobně,jsem jen tak napsal panu Řehákovi z České Třebové a světe čum, on je měl skladem a myslím,že není pro něj problém sehnat bez průtahů další. Tak hodně zdaru a můj dotaz stále trvá,kdyby někdo chtěl pomoci.



JARDACZ
Příspěvky: 14

Příspěvek#51 » stř 12. úno 2014, 15:41

No a na co má vliv to,jestli jsou zalisované až nadoraz,nebo zároveň s povrchem dna???



Dancek
Příspěvky: 325

Příspěvek#52 » stř 12. úno 2014, 18:41

Vliv to má na citlivost zápalky. Zápalka má sedět na dně zápalkového lůžka a energie zápalníku má sloužit pouze k jejímu odpálení. Jestli zápalka není usazena až na dně, spotřebuje se část energie zápalníku na její posunutí a odpálení nemusí být spolehlivé.
V jedné krabičce zápalek S&B SR jsem našel přiložené doporučení, bohužel pouze pro zápalky Boxer a brokové.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JARDACZ
Příspěvky: 14

Příspěvek#53 » stř 12. úno 2014, 20:33

Dík za odpověď.Právě že ty zápalky RWS,když jsou nadoraz zalisované,tak jsou utopené +- 0,7mm. Zkoušel jsem vystřelit bez prachu,jestli se odpálí(abych vůbec věděl,že to bude střílet),no a šlo to, zkoušel jsem ty zápalky nalisovat aby byly zároveň(neutopené) -taky to šlo.
OK takže tedy nadoraz. V sobotu to vezmu na střelnici. Udělám pár vzorků a uvidíme.



JARDACZ
Příspěvky: 14

Příspěvek#54 » sob 15. úno 2014, 19:17

Takže jsem byl dnes na střelnici zkoušet várku nových nábojů. Sice jen na 50m,ale na vyzkoušení dobrý.Výsledek: Rozdíl mezi náboji se zápalkou vlisovanou nadoraz a náboji se zápalkou vlisovanou "přiměřeně" tzn. je utopená jen +-0,2mm je ten,že u první várky (záp. nadoraz) je rána pocitově příjemnější,taková měkčí,soustřel, vždy jedna,nebo dvě z 5ran ulítly +- o 3cm. U druhé várky(záp. přiměřeně), rána je pocitově ostřejší,soustřel, opakovaně 5ran dotýkají se v kruhu jak 20tikoruna.Už se těším na soutěž do Olmu.Střelbě zdar

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » sob 24. led 2015, 17:26

Kdo by chtěl alternativu ke klasickým papírovým (hůře sehnatelným) nábojovým páskům, objevila se i plastová varianta. Sice to nemá takový styl, ale asi to více vydrží :)

http://www.thefirearmblog.com/blog/2015 ... ger-clips/



ptarmigan
Příspěvky: 38

Příspěvek#56 » čtv 24. lis 2016, 20:24

Tak nějak jsem se zakoukal do švýcarské krásky K31, nejlépe s pažbou v ořechu. Nicméně se obávám dlouhodobé dostupnosti střeliva. Když si člověk projde (nejen) české e-shopy, tak výsledek je dost tristní. Přebíjet ani do budoucna rozhodně nechci. Ideální je pro mne (dodatečně oCIPované) origo švýcarské střelivo GP11. Nicméně to se tu moc nevyskytuje, a kdo ví co bude za pár let. O něčem takovém si můžu tak nechat zdát (ale s cenou jsem +- smířený). Z civilních výrobců začal něco produkovat 7,5x55 Prvi Partizan, ale ten je taky furt vyprodaný (pokud ho někde náhodou vůbec vedou).

V kostce - nerad bych skončil za 5-10 let z puškou, do které se nedá koupit střelivo. U ostatních ráží pro opakovačky z WW II (z hodně přesných švédský Mauser M96 [6,5x55 SE] a M1903 Springfield [.30-06], z těch méně přesných, ale stále zajímavých třeba Lee Enfield [.303 British]) tohle IMHO většinou nehrozí, střelivo vyrábí kde kdo, včetně SB. Jsou mé obavy opodstatněné, nebo jsem úplně mimo?



frantisekkozisek
Příspěvky: 320

Příspěvek#57 » čtv 24. lis 2016, 21:35

Tak si udělej velkou zásobu střeliva teď dokud je dostupný. Jak to bude v budoucnosti nikdo neví. Teď je ještě poměrně dobře k sehnání originál střelivo GP11, což je pravděpodobně to nejlepší co seženeš. Na stránkách někdy v létě avizoval zelenej sport, že doveze kamion tohodle střeliva, ale zatím ho v nabídce nemaj. A až se tyhle GP11 jednou spotřebujou, pořád tu snad bude Prvi partizan :-)
No a pokud bude nejhůř a střelivo už nebude, což se asi ale nestane, tak pušku prodáš někomu, kdo třeba přebíjí. Za mě je tahle puška nejlepší z toho co jsi vyjmenoval, navíc ji pravděpodobně seženeš v lepším stavu než ty ostatní :-)
Sám mám ještě švédskýho mausera, a i když je to úžasná a přesná zbraň, na střelbu ve stoje je moc dlouhá, takže proti švýcaroj je to s ní náročnější.



davidk
Příspěvky: 64

Příspěvek#58 » pát 25. led 2019, 00:12

Zdravím
Pořídil jsem si K31 rok výroby 1936, a mám k ní pár dotazů. Puška se mi moc líbí,ale moc o ní nevím, proto se na některé věci raději ptám.

1.Když smontuji závěr bez spouště, bez úderníku a bez vyhazovače. Je na zavřeném závěru vůle cca 0,3mm
(zavřený závěr se v té vůli viklá) Když dám při výše uvedeném do komory nábojnici, vůle je 0,0 mm.
Závěr se ani nehne. Je to tak v pořádku nebo je ta vůle závěru bez náboje už moc?
2. Hlaveň je na pohled krásná jako zrcadlo. Je průměr ústí v polích 7,51 v pořádku?
3. Soustřel pušky mám s oporou pod hlavní v sedě, na 100m mířeno přes otevřená mířidla.
9 ran leží v kruhu o průměru 70mm. A vůbec nevím proč, ale 3 rány ulítly úplně mimo o cca 150-
200mm. Náboje jsou z Vlašimi. Je takový soustřel akceptovatelný?
4.Puška má ořechovou pažbu, která je na boku prasklá od zubu pro vypouštění závěru po konec pádla.
Trhlina se šklebí víc ke konci pažby na pádle. Je akceptovatelné tu pažbu opravit? Mám dřevodílnu a
povrchovou úpravu lněným nebo teakovým olejem umím.

Za případné rady předem díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů