Schmidt Rubin nebo Svedsky Mauser?

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#1 » úte 12. kvě 2009, 21:26

Byl jsem jiz pevne rozhodnuty poridit si Smidt Rubin K31, ale mam moznost koupit Carl Gustav 1896 (ci m/96), po kterem take jiz delsi dobu posilhavam.

Z obou pusek jsem strilel, obe se mi moc libi. Obe jsou velmi presne, obe vysoka kvalita, CG mensi raze (6.5x55 oproti 7.5x55) , v dusledku cehoz mensi zpetny raz. Ten CG, ktery mam moznost koupit, je v dobrem stavu, r.v. 1902, 100% scislovany. Akorat ma pochroumany udernik, ale ten neni problem kvalitne vyrobit.

Takze babo rad! Mam si hodit korunou?

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 12. kvě 2009, 21:48

Kup si Schmidt-Rubina a na CarlGustava mi hoď kontakt :)
Pákovky já radši a tahle by se mi moc líbila ;)

Ale vážně - asi to bude spíš o tom, jaký kousek chceš do sbírky, pokud už pákovku máš, tak přímotažný závěr tak častý rozhodně není. Záleží jestli seženeš švýcarku v dobré kvalitě.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#3 » stř 13. kvě 2009, 00:03

Ja vim, ale tech svycarskych krasavic se v posledni dobe objevilo povicero - jedna je v Multiagru (Zeleny sport), par jich je v Nemecku (odkaz jsem dal do vlakna "Svycarske krasavice"), ve Sycarsku jich jiste take par bude, ale CG je v nasich koncinach prakticky k nesehnani. A mne nejde ani tak o sbirku, jako o neobvyklou flintu, ktera navic dobre strili.

Kdyby mi nekdo napsal: "Tahle je dobra, ta druha za nic nestoji", zjednodusil by mi vyber, ale to se tezko stane. ;)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#4 » stř 13. kvě 2009, 00:59

Vždyť já už ti zjednodušení výběru nabízel ;)



sincityman
Příspěvky: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#5 » stř 13. kvě 2009, 17:06

Údajně je M96 nejpřesnější vojenská puška, co se kdy vyráběla, asi vzhledem k náboji.Fox kdysi tvrdil že když dělal testovací série na rozptyl,jak se dělají s navážkou po 0.3 gr,tak se rozptyl jednotlivých zásahů skoro neměnil,měnil se jen SZ.....



jbiker
Příspěvky: 79

Příspěvek#6 » stř 13. kvě 2009, 19:36

Obvyklá "přátelská" rada: Kup obě (už se těším, že si střelím) 8-)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#7 » stř 13. kvě 2009, 22:54

Problem je, ze si momentalne nemuzu dovolit ani jednu, nejak jsem se vycerpal koupi XR41. Ale cert to vem, jsou to jenom penize, tak toho sveda urcite koupim. :-)

Uživatelský avatar
MiRaS
Příspěvky: 303
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pát 15. kvě 2009, 20:43

Pokud řešíš jestli jednu nebo druhou a varianta obě teď není přípustná, tak vezmi raději Carl Gustafa. Sehnat ho v super stavu není tak snadné jako Schmidt Rubina.

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#9 » pát 15. kvě 2009, 23:18

Presne k tomu zaveru jsem take dosel. Sehnat ho v JAKEMKOLIV stavu neni snadne. Nerekl bych, ze tento je v super stavu, ale urcite ve velmi dobrem. :-)



pohodar
Příspěvky: 33

Příspěvek#10 » ned 17. kvě 2009, 17:55

...áááá Jomekabi! Už tě zase honí mlsná? Tak se podrž! Prodám toho svého Gustafa..klidně tady můžeš (sám jsi se u vás v Taboře přesvědčil) potvrdit,že má soustřel na 100m do 6cm....a vzhledově je jak nový (sčíslované jsou snad úplně všechny..).
A proč prodávám? Jsem jako ty,taky mě honí mlsná a na podobný typ který mě snad vyjde CG M 96 v provedení sniper (ne terčovnice s lícnicí). Nádhera! Pokud vím,tak je tady v republice jen jeden ks a já z něj střílel..Hádej,kdo ho má?



sincityman
Příspěvky: 30
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#11 » ned 17. kvě 2009, 19:07

M96 Sniper měli u Karáska...

Uživatelský avatar
gewarosse
Příspěvky: 115
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#12 » ned 17. kvě 2009, 19:33

jomekabi:Určitě kup Gustava je to raritka,nebo mi prodej XR41 a kup si obě. 8-)

Uživatelský avatar
jomekabi
Příspěvky: 937

Příspěvek#13 » ned 17. kvě 2009, 20:29

Jo, to by me nekdo nejmenovany zabil, on to jeste nerozchodil, ze mi ji prodal! :twisted:
Uplne vazne, to je flinta, kterou asi hned tak prodavat nebudu.
A ano, urcite koupim Gustava. Ovsem ted mam dalsi dilema - ktereho? ;)

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#14 » ned 17. kvě 2009, 20:30

Tak ještě furt nevidím ten kontakt, kde si ho člověk může koupit :twisted: :geek:



pohodar
Příspěvky: 33

Příspěvek#15 » ned 17. kvě 2009, 21:18

jomekabi: ...nezabil :twisted: . Je tvůj a můžeš si sním dělat co chceš ale to by jsi mě fakt nasral kdyby jsi ho prodal :mrgreen:

sincityman: ..u Karáska :?: Neznám-omlouvám se. A byl za kolik a kolik jich měl? Mám tedy asi pomýlené zprávy o jeho raritě..počty vyrobených kusů se prý počítá do dvouset kousků... :!:

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti