Puška na LongRange

Sportovní, lovecké, "odstřelovačky" a další
Také jednoranné nebo vícehlavňové dlouhé zbraně
Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#151 » pát 12. bře 2021, 19:22

Sided : Asi to víš ale Tikka se ve .223 dělá ve dvou stoupáních vývrtu 1:12 a 1:8. Podle toho samozřejmě volit střelivo.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#152 » sob 13. bře 2021, 00:10

Zdar, na T3x TACT A1 v .223 budu ještě dlouho čekat a díky tomů mám stránky docela načtené. 1:8 mi vyhovuje, ale o možnosti 1:12 nevím ??

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#153 » sob 13. bře 2021, 14:23

marinakus píše:Sided : Asi to víš ale Tikka se ve .223 dělá ve dvou stoupáních vývrtu 1:12 a 1:8. Podle toho samozřejmě volit střelivo.


Vím, myslím že se dělá 1:9 ale to je jedno. Šel jsem pro .223 cestou 20" hlavně na ARko. Jsem kolem 1/2Moa a spokojenej. Jediný co mě limituje je dýlka náboje do zásobníku.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#154 » sob 13. bře 2021, 17:12

1:12 jsem řešil na Howe a jediné co můžu ve stručnosti napsat ... na .223 je to přímá cesta do pekel. Tikka dobře ví proč na tact. provedení dělá pouze 1:8. Hunting má možná i jiné možnosti, ale to není přrdmětem tématu.



madbiker
Příspěvky: 68

Příspěvek#155 » úte 16. bře 2021, 18:35

První test....100m, zima 2 st, nárazový vítr 40km/h, v sedě za stolem....

Čtverec v terči je 2x2cm, měřítko v cm sedí...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Tosik
Příspěvky: 4

Příspěvek#156 » úte 8. čer 2021, 17:46

Dobrý den.
Mohu poprosit o radu?
Vybírám také zbraň pro střelbu do 500m na gongy.
Požadavky: ráže 6.5mm, těžká hlaveň se závitem, nerez, co nejlevnější plastová pažba - chci časem pořídit šasí nebo GRS pažbu.
V podstatě bylo vše rozhodnuté, měla to být Tikka T3x CTR 6.5 Creedmoor stainless.
No ale 3/4 roku po uhrazení 100% na ní čekat nebudu.
Takže otázka co jiného.
Líbí se mi Sabatti Tactical. Ta by byla "jen" za čtvrt roku. Google nachází krásné flinty s těžkými hlavněmi v nerezu. Poligonální vývrt, "fluted bolt" prostě nádhera. Mluvil jsem s dovozcem, nerez prý není možný, což jsem dost zklamaný.
Kdybych tedy snížil své požadavky. .. Má někdo tuhle zbraň? Nevím jestli uzamykání do hlavně je to pravé ořechové. A to ani nemluvě o výměně laufu po konci životnosti u 6.5creed.
Nebo se toho nebát? Nastřílím málo, ale člověk musí myslet dopředu.
Nebo Tikka T3x Super Varmint 6.5x55. Která by snad měla být v ČR skladem. Co se týče balistických vlastnosti, je mi to jedno. Možná i trochu výhoda. Ale je to long action závěr. Nevím jestli zde není problém s budoucí výměnou pažby a s tím spojenou konverzi na AICS zásobníky.

Rozpočet samotná zbraň bez doplňků v obyčejné plast pažbě kolem 40tisíc. Rovnou hotové taktické pušky jako RPR, TAC A1, Bergara BMP atd nechci.

Díky moc za pomoc.



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#157 » stř 23. čer 2021, 14:02

Ahoj.
Co by se dalo říct o této opakovačce v ráži 308win?
https://www.savagearms.com/content?p=fi ... ry&s=57550
Vybírám něco jen na takový to sranda střílení do papíru a na gongy.
Závodní ambice nemám. Střelnici mám za rohem třista metrovou.
Co se dá říct o hlavni z uhlíkové oceli "button rifled" ?
Bude se z toho při troše snažení dát i nějak obstojně trefovat?
Díky za jakékoliv info.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#158 » stř 23. čer 2021, 15:06

Je to pekna entrylevel puska - pro nauceni se zakladu uplne v pohode a do 500m taky. Na netu jsou recenze ktere rikaji ze u savage obecne neni vetsinou problem s presnosti ale s kvalitou obrobeni a zavadovosti (zvlast zaver), ale zas nemelo by to byt nic fatalniho co se neda resit nejakym tim workaroundem :} - spis jde o komfort, co sem nasel - nicmene MDT telo to do znacne miry posouva dal ... Ja to taky resil - problem je obecne u nas s tim kde strilet - 300 - 500m je v pohode i pro .223 s dobrym strelivem na gongy - .308 max u nas na treninky. Otazka vetsinou je jestli nepritlacit a nekoupit neco za 50 (tikka, ruger) na entry level - tam mas jistotu komfortu :}. Pokud resis rozpocet tak "investuj" penize spis do optiky.



Raven1982
Příspěvky: 25

Příspěvek#159 » sob 28. srp 2021, 10:45

Je to sice ve fázi snu, ale chlap má mít nějaký sen, že. Uvažuji do budoucna o kulovnici na "Moravský Long Range" (300m) s možným posunem na nějakých 500m mimo Moravu.
Samozřejmě vím, že existuje Tikka, ale je asi o 15.000 dražší, než kde je moje představa.moc se mi líbí sestava na obrázku a rád bych znal váš názor na její vhodnost / nevhodnost pro přesnou tečovou střelbu.

Jde o varmint hlaveň Howa 1500 / 61cm/ kanelovanou, ráže. 308win
Na podvozku MDT Oryx (u nás za nějakých 13.500kč)
Optiku asi Vortex Viper PST 6-24x50 ffp nebo Meopta optika 6... 4.5-27x50 ffp
+ nějaký ten Herris bipod 6-9"

Vyrovná se to přesností třeba Remingtonu 700 SPS varmint v MDT podvozku? A o kolik to pokulhává za kulovnicí Tikka? Moc díky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Drapalikzn
Příspěvky: 52

Příspěvek#160 » ned 29. srp 2021, 18:37

Ahoj
Ja mel tohle "zelezo" v GRS Berserk pazbe a pouzival jem ji pouze na lov.
Kdyby to nebylo na tahani po lese tak tezky, tak bych ji neprodal (sele na 250m jakoprd).
Protoze Howa v lehcim (loveckem) proveden nebyla (neni) mozna sehnat, kvuli brexitu (dle info z brnohunt), koupil jsem si nakonec Tikku.
S Howou jsem na strelnici na 100m (delsi v okoli neni) strilel jenom trojlistky, nebo snehulaky, vyjimecne i osmicky.
A TO KDYKOLIV !!!
S Tikkou mi to tak dobre nejde, coz ale pricitam spis pazbe.
Uz se tady nekde probirala presnost vyroby a vyrobni tolerance komor u Howy, ktera nema konkurenci.
A to muzu potvrdit.
Nabojnice vystreleny z jinych tristaosmicek (mel jsem asi 5 znacek), ktere mam doma, nikdy do Howy nesly strcit, natoz dovrit zaver.
Za mne teda s Howou neudelas chybu.



Raven1982
Příspěvky: 25

Příspěvek#161 » ned 29. srp 2021, 21:00

Pane jo, tak to je naprosto skvělá informace, moc za ni děkuji. Potěšila velmi :)



Raven1982
Příspěvky: 25

Příspěvek#162 » úte 7. zář 2021, 20:24

Zajímalo by mě, jak si vede v porovnání s konkurencí Česká odstřelovací puška CZ TSR. Za cenu přesahující 90.000kc by měla stát vysoko nad SAKO TRG 22. Je tomu tak?



tomas fuk
Příspěvky: 831

Příspěvek#163 » úte 7. zář 2021, 20:34

Vzhledem k tomu, ze ji zde nikdo nevlastni, tak Ti nikdo neda seriozni a relevantni odpoved. Udajne ji ma Kuba Janousek, alias Beareka. Na FB slibil, ze poda report, ale uz vic jak pul roku ticho po pesine. pokud nejsi CZ fanda, tak nad ni ani neuvazuj.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#164 » stř 2. úno 2022, 16:24

Potřeboval bych poradit - není to úplně long range, ale chci si koupit kliku. Spíš něco "taktičtějšiho" než vyloženě na kilometr ustřelovat mouchám křídla. Časem na nějake zavody na gongy a tak. Bohužel vím v okolí Boleslavi jen o 100 m kam jezdim, sem tam jedu do Olomouce kde je 300 a maximalně kdybych někoho sehnal na Oleško. :idea:

Vím že je to iracionální, ale nechci žadné MDT chasis a podobně, flinta se mi musí i líbit. ( :lol: sorry) Mě se prostě líbí klasika Remington 700 - vím že .223 by byla asi lepši volba protože a) ty vzdálenosti b) už mám i matrice.
Nicméně už hodně lidi mi řikalo že přebijeni .223 na přesnost je o nervy ať koupim .308 a navíc .308 už je dospělej náboj. :lol: V .223 ni moc není.

Padly mi do oka dvě pušky:

Rem 700 .308, 20" Tactical Gen 2. Nerezová kanelovaná 5R hlaveň v cerakotu, závit. Pažba HS Precision...a zvětšená klika. 36 000
https://www.snipercentral.com/remington ... ll-review/

a

Rem 700 .308 22" Uhlikova 5R hlaveň, pažba Magpul Hunter + Magpul šachta na zásobník...a zvětšená klika. ve slevě za víc než zajimavych 27 500 :)

Ta první je podle recenzi poměrně chvalená zbraň, libi se mi atd. Je ale o něco dražší (cca 9) a pažba není stavitelná jako ten plasťák od Magpulu, který má navíc už i šachtu.
Vyplatí se ta nerez a HS pažba?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#165 » stř 2. úno 2022, 16:54

A co zkusit novou CZ... https://www.czub.cz/en/firearms-and-pro ... -600-range

Tedy ta mne zajímá a kdyby jí zkusil jako slepou uličku někdo místo mě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů