AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#1891 » pát 17. črc 2020, 08:09

Cemada můj laický názor je takový, že to nebude raketová věda. Ten šroubek je prostě jen restriktor, v tom BestPatron děleném jsou to dva červy M4x něco, ten jsem ztratil a m4x25 a v tom jsem strhl vnitřní šestihran když jsem se ho snažil utáhnout tak, aby to utěsnil úplně.
Oba nahrazeny červy M4x10 se špičkou, jednomu jsem tu špičku zabrousil to bude stavěcí druhému jsem ji nechal, funguje jen jako zátka (zajištění bude loctitem a ne pojistným šroubkem).

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1892 » pát 17. črc 2020, 08:44

Jasně že to nebude raketová věda, občas se mi něco do vesmíru objeví v práci a to je o dost vymakanější :lol:

Tím M4 jsi mě potěšil. Přemýšlím, jak by šel upravit můj stávající GP a M4 je max co by šlo použít.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#1893 » pát 17. črc 2020, 10:50

Ono s tou M4 pozor na to, americke GP urcite nebudu pouzivat metricke sroby/cerviky.

Inak mi unika dovod preco tam nieco menit (a nieco na GP strhnut a stratit to uz musi byt clovek fakt umelec). S citom pani, s citom :D

Inak dnes mi dosiel deleny stelovatelny GP od BestPatron, za tu cenu fakt pekna praca. Nevidim dovod kupovat drahu “emeriku” led tu domaci producent robi taketo nieco za 1/3 ceny tych najlacnejsich.

Uz sice jeden stavitelny na zavodnej puske mam (seekins precision) tak tento bude do foroty resp pre niekoho.



Haluziak
Příspěvky: 285

Příspěvek#1894 » pát 17. črc 2020, 11:04

Jako ten GP dobrý, ale jak jsem psal, z jedné díry jsem vyrval závit při dotahování na hlaveň, toho malého červa jsem ztratil, když mi upadl na zem a já ho odmítl hledat a pak tam koc vysála za dobu co jsem byl na hajzlu :D a toho velkého červa jsem strhnul, když jsem se ho snažil utáhnout tak, aby přes gasblock nešel vůbec žádný vzduch. Navíc můj měl vevnitř na konci závitů nějaké otřepy.

Každopádně, za ty prachy super.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1895 » pát 17. črc 2020, 23:23

Tak to,žes to postrhával a poztrácel,to je už takový spíš extrém :lol: Na to se nemusí jít vůbec na krev,drží to jak čert i s citlivým dotažením+loctite

Na ty seřizovací a jistící šroubky loctite nedávám,ono se to jednak zapeče a dotěsní časem samo a pokud chce člověk něco seřizovat zapečenými šroubky,stačí to jen prokápnout přes noc WDčkem,ať uhlík povolí a jde s tím kroutit,dejžto na loctite+zapečený uhlík už by lehké postupy neplatily. Polehčující je,že když už je to jednou nalazené,tak pokud se nic zásadního nemění např. comp nebo něco,tak se do toho nemusí a ani není třeba lézt. Situace bude jiná,pokud se někdy uvolní tlumiče apod. serepetičky,tam se do toho bude muset lézt zcela určitě a možná i často,ale kdoví co bude zítra natož za roky

Jinak se tady pletou dost pojmy GP=gas port,to je ta dírka v laufu,která se ladí pouze jejím zvětšováním,což je již nevratný proces,např. když si někdo nechá zkrátit rifle 20" na 16" dissipator nebo to přímo z krabice nefunguje v široké škále střeliva nebo to někomu nefunguje na jeho speciální přebíjenky,možností proč do toho hrabat jsou mraky. Ideální stav je ten,když flinta běhá v široké škále munice,spolehlivě s dobrým úhlem výhozu a chová se celkově dobře i bez štelovatelného gasblocku a při velkém znečištění......to je správná velikost GP

Někdo by mohl namítnout,že stačí přece vyvrtat díru jako prase a škrtit to pak jen gasblockem,ale takto to opravdu nefunguje a má to spousty negativních vlivů jak na střelu,tak na vypalování GP,tak na celkový náhul na plynovou soustavu;)

GB=Gas block,což je třeba zrovna ten štelovací bazmek,tam je jasné jak se co ladí,ale to už je spíš jen konečné dolazení vzhledem k doplňkům,např. compu,praseti,určité munici atd. Samozřejmě se dolazuje kompletní flinta už se vším i s compem atd. protože ten opravdu hodně mění protitlak a průběh

Další věcí,kterou se to ladí je váha pufru(skladba závaží) a síla jeho pružiny

Vše ostatní už je spíš jen kosmetika moc neovlivňující fci automatiky zbraně

Jak je vidět,je to prostě vliv mnoha věcí na ten jediný správný výsledek a tím je absolutní spolehlivost flinty při jejím co nejlepším chování.....to je prostě AR 15. Skvělý základ na kterém by se dalo solidně stavět,avšak po americku typicky nedomrdlý do zdárného konce,mnohdy fungující pomocí skoro úplně magických formulí a překombinovanosti............nic,co by AKčkář někdy měl šanci poznat :lol:

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1896 » sob 18. črc 2020, 06:28

GP....moje blbost. Vubec mi to nedoslo a jen jsem papouskoval. Myslem jsem samozrejme GB...plynovy nastavec.
A tvuj pufr asi bude buffer vid? :-D



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1897 » sob 18. črc 2020, 13:48




Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#1898 » sob 18. črc 2020, 21:40

Tý woe, měl jsem trošku představu kudy to okecáš, ale takhle to pohřbít... :(



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1899 » pon 20. črc 2020, 17:14

No,to je úplně jedno,díky vám jsem prozřel,uvědomil si,co si víceméně myslím už dávno a za to díky a to upřímně ;)



Radhagupta
Příspěvky: 118

Příspěvek#1900 » stř 12. srp 2020, 11:49

Zdarec, nikde jsem nenašel vhodnější vlákno, tak kdyžtak prosím o přesunutí. Máte někdo zkušenost s touhle pažbou na AR-15 (V-AR) pro přesnou střelbu? https://www.fabdefense.cz/product-1792- ... cerna.html
Byl jsem víceméně rozhodnutý pro Magpul PRS, ale tohle mě dost nahlodalo. Dle videí je prý celkem robustní konstrukce bez vůlí a vyklání, tak bych rád znal i zdejší zkušenosti (tedy pokud jsou :)).
Díky za info.



SamElanius
Příspěvky: 8

Příspěvek#1901 » stř 12. srp 2020, 12:28

Mam na sve PARce. Jako clovek co ma svou prvni ar15 nemam vyhrad. Licnici i botku si nastavim presne podle potreby. Pri presunu licnici nechavam botku zatahuju (pak se vytahuje do nastaveny polohy, dobrej system).
Jinak kupovano s kompletnim bufferem a jelikoz buffer mel dorazit na prodejnu pozdeji a ja potreboval pazbu a tube na vikend tak na prodejne mi to rozdelili do 2 baliku bez zvyseni ceny za dvoji postovny, takze perfektni pristup.



Radhagupta
Příspěvky: 118

Příspěvek#1902 » stř 12. srp 2020, 20:23

Díky moc za info, tak už mám objednáno a těším se jak malej kluk až ji prubnu :) Jinak potvrzuji naprosto excelentní přístup!



vhov19
Příspěvky: 8

Příspěvek#1903 » pon 17. srp 2020, 07:30

Ahoj budu pořizovat svoje prvni ar. Chtěl jsem koupit kolem 35 tisic , vyhlidnul jsem si ruger Ar 556 mpr s cenou 30 pak na me vybafla daniel defence ddm4 v11 vyplati se priplatit 20tis ? Mam v planu strilet mezi 600-900 kusu streliva měsíčně. Případně si nechám poradit jinou v delce hlavne od 14" do 18" s rozpoctem do 50



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#1904 » pon 17. srp 2020, 09:11

Na jakou delku? Nejake souteze? 600 az 900 ran mesice je uz solidni nastrel, tak at neni zbran brzou...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1905 » pon 17. srp 2020, 09:33

Vyplatí se připlatit za přesnou pušku s garancí nějakého nástřelu do xxxMOA,pouze za značku a reklamu určitě ne,vymele a vyšlehá se to a nastřílí to úplně stejně jako mrdlo za 20K,čili přidaná hodnota je = 0,lepší zainvestovat do munice,což taky není zrovna levný špás i při přebíjení

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 hostů