CSA VZ58 - kterou vybrat / zkusenosti s konkretni variantou

Samonabíjecí pušky


Dernier
Příspěvky: 46

Příspěvek#121 » stř 24. čer 2020, 23:14

Asghaad: To je tvoje puska na te fotce ? Vypada hodne sikovne. Ja mam na svoji CZ 858 pazbeni od CSA a spokojenost maximalni.

Ted si nejsem jisty, ale ty nove delane pusky od CSA, asi nemaji hlaven v tvrdochromu ze ?



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#122 » čtv 25. čer 2020, 00:00

Ano moje, diky ;)
A vsechny CSA by mely byt v chromu, jen v prvnich seriich 5.56tek byly bez



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#123 » stř 8. črc 2020, 08:43

Asghaad píše:Proboha jedine cim se 58ma lisi od "bozske" AR je nemoznost monolitickeho railu kvuli reseni vyhozu ... reseni ktere dava zbrani neskutecnou spolehlivost, moznost nouzoveho ladovani z pasek a moznost reseni moznych zavad bez rozborky ...

To ze 58ma pouziva kratky pist misto primeho tlaku plynu - system pouzity ve vsech modernich zbranich z posledni doby nasim Brenem2 pocinaje FN S.C.A.R konce taky neberou v potaz (DI je vyhodou maximalne ve sportu a pro pouziti tlumice, jinak je to obrovska nevyhoda coz je taky duvod proc ho krome AR nikdo jiny nepouziva)

AR se nema kam vyvijet - teda krome spolehlivejsich PISTOVYCH verzi ... - vnitrne je to stale to same jako ve Vietnamu jen s chromem ktery v prvnich varkach "ojebali" a uz chlapum v poli nikdo nelze o tom ze je to "bezudrzbova" platforma ...

Jinak vsechny "modernizace" dostupne na AR jsou dostupne i u Vz58 ... inline pazbou pocinaje, raily pro optiky a prislusenstvi konce.

Ja proste nechapu tuhle tendenci shazovat vztko s nazorem typu "netunit" kdyz prave to "tuneni" je ona modernizace diky ktere jsou ostatni kvery stale "moderni" ...


Možná by stálo za to, udělat anketu v tomto duchu.
U nás a ve světě začne být dusno. Máte možnost šáhnout buď po Vz58 nebo AR15, ale v základu, tak jak dorazí na krám. Co si vyberete?
Docela by mne zajímal výsledek.
Kdo může tu anketu otevřít?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#124 » stř 8. črc 2020, 08:54

asi založ vlákno s anketou...
já bych tedy M16A1 (chceme-li srovnávat pušky v základu) raději než kosu nechtěl (i když v případě SHTF by rozhodující byla dostupnost střeliva)



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#125 » úte 28. črc 2020, 17:03

Zdar. Prosím vás, jak se posouvá stranově moucha. Stačí ji jenom tím přípravkem posunout, nebo se musí zvrchu povolit. Dík.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#126 » úte 28. črc 2020, 17:05

Jen přípravkem posunout.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#127 » úte 28. črc 2020, 18:46

Dík. To jsem potřeboval vědět.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#128 » úte 28. črc 2020, 19:09

Dělal jsem to poprvé a bylo to potřeba snad o 4 mm. Jen to šlo zezačátku hodně ztuha, pak už lehce.

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#129 » úte 28. črc 2020, 20:01

sonor píše:Zdar. Prosím vás, jak se posouvá stranově moucha. Stačí ji jenom tím přípravkem posunout, nebo se musí zvrchu povolit. Dík.

Otáčanie muchy zvrchu mení nástrel výškovo.
Zmena výšky mušky o 0,5 mm (o 1 závit) ako aj stranové posunutie nosiča mušky o 0,5 mm zmení nástrel na 100 m o 14 cm príslušným smerom.
(na novej zbrani je vhodné nosič mušky prestrieknuť napr. WeDečkom a nechať povoliť)



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#130 » stř 29. črc 2020, 05:07

Nebude potom co se povolí tím WD cestovat?



foxxy2
Příspěvky: 3

Příspěvek#131 » sob 3. říj 2020, 05:36

Zdravím všechny zkušenější kolegy,
nemá někdo zkušenost s podobnou deformací nábojnic?
Dělá mi to jen můj nový Sa 58 sporter tactical od CSA (žádná jiná zbraň) a dělá to na každé nábojnici ve stejném místě. Dost mě to udivilo a taky naštvalo. Podle výrobce to není dáno konkrétně mou zbraní, ale typem jako takovým a bylo mi doporučeno používat náboje s ocelovou nábojnicí. Pokud bych to reklamoval, prý mi reklamaci zamítnou.
Nevím, co si mám o tom všem myslet. Díky za jakoukoli radu.
V.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#132 » sob 3. říj 2020, 06:08

Je to normalne. Si asi dost bohaty ked strielas fabricke naboje z mosadze. Kazdy kto pouziva 58 striela ocelaky lebo su lacne. Teda boli, .223 uz vyjde lacnejsie

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#133 » sob 3. říj 2020, 06:17

Machhead - sak on má evidentně sportera ve 223
Foxxy2 - dělaj to snad všechny AK a SA klony v 223. Pokud prebijis chápu, že tě to štve.. Ale v tom případě sis svolil hodně špatný typ železa.. Na AK se dělají různé deflektory, na SA jsem nic co by pomohlo neviděl..



expres
Příspěvky: 611

Příspěvek#134 » sob 3. říj 2020, 08:07

Machead, muzes vlozit odkaz na lacnejse 223, nez 7,62 co jsem kupoval za 4,80kc.
Diky, rad se podivam :)

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#135 » sob 3. říj 2020, 08:19

Tu v spomalenom videjku vidíš ako sa nábojnica odráža od nosiča závorníku... je to tak a nebude inak!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Klicky a 12 hostů