karabina New Frontier Armory AR-9 9 mm Luger

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#61 » ned 28. bře 2021, 15:12

je zapotřebí věnovat pozornost prkotinám jako kondice zápalníku a jeho vratné pružiny, jakožto případnému zasvinění otvoru v závěru pro jehlu zápalníku



foxxy2
Příspěvky: 3

Příspěvek#62 » ned 28. bře 2021, 15:49

Zdravím kolegy,
nepoužívá někdo z vás při střelbě z NFA AR-9 zásobníky od Magpulu, Pmagy? Mně se stává, že po dostřílení posledního náboje zbraň nevystaví střeleckou pohotovost. Stává se vám to taky? Myslíte, že to je čistě problém mých zásobníků?



Skylla
Příspěvky: 3

Příspěvek#63 » úte 20. dub 2021, 11:55

vyreseno: muj puvodni dotaz na chybujici nove alternativni KCI 33ran - po rozdelani zjisteno ze plastove vstriky uvnitr castecne branily plynulemu pohybu pruziny/podavaci hlavy - po orezani otrepu vse ok po 400ks - takze chyba vystupni kontroly korejskeho vyrobce.



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#64 » pon 17. kvě 2021, 13:44

Tak jsem svému NFAčku dopřál nějaký drobný upgrade. Zkoušeno s podzvukovými přebíjenkami LOS HP 145 gr (mám je do pistolí). Soustřel odpovídající tomu, co chci. Podle pozorovatelů hlučnost na stejné nebo nižší úrovni jako dlouhá malorážka bez dusítka.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#65 » pon 31. kvě 2021, 10:03

Kdo do Frontiera přebíjíte? Nějaká rozežranost na tvar střel? Mám v plánu pořídit s 12,5" hlavní a rád bych zůstal u střel, které mám do pistolí, což jsou LOS 123 HP a FP. Pravděpodobně budu muset oproti pistoli trochu přisypat, ale to problém není. Nerad bych ale pořizoval další střely. Dík všem.



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#66 » pon 31. kvě 2021, 19:53

Mám 8palec, viz fotka výše. LOS HP 123gr i 145gr s D032 mám na faktor 135 (měřeno u Shadow 2), a z NFAčka bez problémů. Zajimá mě soustřel do 50m a to je OK. Zkoušel jsem LOS 115gr s D036, ale s tlumičem docela dost zrnek prachu. Tak jedu to samý, co mám do pistolí.

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#67 » pon 21. čer 2021, 13:37

4mike píše:po pul roce provozu to hodnotím jako dobrej kauf.

4mike píše:i po sezoně :lol:

i po dvou letech a cca 30k+ nastřílených
jediné patrný opotřebení je, že už jdou po dobrém vytáhnout rozborné kolíky,
elox od boltu nedotčený, vývrt z původních 9,01 je na 9,02
spotřebováno: pár tlačných pružin HF, 3 bicí od JP, cca 5 vratných od Coltu, jedna repulzka úderníku, hrst vlnovek
(vše vyměněno preventivně)
závady: 1x povolený šroub antirotačních pinů, 1x pozdě vyměněná vratná pružina



j.j.
Příspěvky: 16

Příspěvek#68 » pát 25. čer 2021, 17:42

Tak jsem si pořídil 12,5. Dneska jsem byl nastřelit. Všechno ok, jenom jeden naboj nechtěl do komory, z pistole ho zchroupla v pohodě. Domnívám se, že kdyby byl dorazeč, tak doklepnu a pohoda. Musel jsem mu ven pomoc, vytahovač ho nechytil.
Jako spokojenost v ruce je to klidný, spoušť jsem už zažil i horší :) Jenom teda origo pažbička je děs, takže ta půjde. Mám asi nestandardní ruku narozdíl od standardního amika. Pak ještě oboustrannou natahovací páku a kompik pořešit a cajk :)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#69 » pát 25. čer 2021, 18:58

IMG_20210625_195300~2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1011

Příspěvek#70 » sob 26. čer 2021, 08:23

Tuhle flintu jsem očumoval v Oblekovicích. Co do úprav by bylo asi jednodušší napsat co je tam původní ne ? :lol: :lol: :lol: seznam by byl asi velmi krátký což ;)



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#71 » sob 26. čer 2021, 22:11

j.j. píše:Tak jsem si pořídil 12,5. Dneska jsem byl nastřelit. Všechno ok, jenom jeden naboj nechtěl do komory, z pistole ho zchroupla v pohodě. Domnívám se, že kdyby byl dorazeč, tak doklepnu a pohoda. Musel jsem mu ven pomoc, vytahovač ho nechytil.
Jako spokojenost v ruce je to klidný, spoušť jsem už zažil i horší :) Jenom teda origo pažbička je děs, takže ta půjde. Mám asi nestandardní ruku narozdíl od standardního amika. Pak ještě oboustrannou natahovací páku a kompik pořešit a cajk :)


Mrkni se, kdy jsi měl udělaný ověřený. Mám osmipalec s MVB pažbou. Asi to nějakej pátek leželo ve skladu a měla ještě starej lauf s nevyzměnovaným přechodovým kuželem (už se řešilo). Těsnou komoru mi vyměnili, protože mi to dost často roztrhlo hilznu, jak nebyla opřená. Myslim, že jako vodítko by mohlo posloužit to, jestli máš už novej vytahovač.
Ale odborník nejsem :) ... ať to lítá



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#72 » pon 28. čer 2021, 06:10

Počkej......tam je nějak vyměnitelná samotná komora? jak to funguje??



j.j.
Příspěvky: 16

Příspěvek#73 » pon 28. čer 2021, 08:16

CIPka byla 21, takže žádný ležák. Zatím jsem přesvědčen, že byl prostě blbě sformatovaný náboj. Uvidím, jestli se bude opakovat.



Hankye
Příspěvky: 74

Příspěvek#74 » stř 30. čer 2021, 10:07

zarozak píše:Počkej......tam je nějak vyměnitelná samotná komora? jak to funguje??


Samozřejmě je to v celku s laufem. Dali mi výměnou lauf s novou komorou, blbě jsem se vyjádřil ...



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#75 » stř 11. srp 2021, 11:22

Měl bych dotaz na majitele. Stává se mi, že mám celkem očouzený ukazovák a prostředník na pravé ruce, tedy na té, kterou držím rukojeť a mačkám spoušť. Jako by to kolem spouště - kohoutku ven k lučíku nějak profukovalo. Stává se to ještě někomu? Po pár ranách ne, ale teď v neděli po tréninku, cca 250 - 300 ran, už ano. Díky za postřehy.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: velkovezir a 15 hostů