PERUN 15

Samonabíjecí pušky


funy44
Příspěvky: 3

Příspěvek#541 » stř 21. dub 2021, 13:18

zarozak píše:Pokud je ta pažba origo a nová-nikoliv napadená zástupem bývalých majitelů se šmirglem obalenou násadou od koštěte v ruce, tak musí být problém v trubce. U peruna budou montovat nejspíš trubky buďto přímo z taiwanského setu nebo nějakou čínu z Alíka. U číny z Alíka mám zkušesnost spíš takovou, že trubky byly většího průměru a milspec pažba byla spíše hezky na pres než z vaklem. Trubky z Taiwanské produkce neznám. Ideálně sem napsat naměřený průměr dané trubky

Pánové děkuji za rady. Vyřešila to opravdu nová trubka.



Midnightmare
Příspěvky: 14

Příspěvek#542 » čtv 29. dub 2021, 06:32

Aktuální info: díly jsou na TW, čeká se na zabalení a odeslání (licence pro vývoz již zařízená, díly zkontrolované místní policií), můj odhad je dodání tak za 3 týdny...

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#543 » čtv 29. dub 2021, 12:00

Vloni jsem se divil, pak pochopil, že to je norma, pak objednal v říjnu a čekal leden.
Postupně každý měsíc odsun o měsíc. Už mi to přijde jako blbej vtip.
Ještě držím, ale dost možná už mě to v červenci přestane bavit.
Věřit se nedá ničemu a výhoda "seskládáno a servisováno v CZ" se tímto rozplývá, protože očekávání rychlosti odstranění příp. vady tímto dostává kompletně na prdel.
Omlouvám se, ale je to tak. Už mě to nebaví ani jako sarkastickej vtip, natož jako skutečný zákazník s víc jak půlroční rezervací.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#544 » čtv 29. dub 2021, 21:04

Pri cenach a vybere DI ARiek na ceskom trhu sa divim, ze vas to bavi.
Savage, Ruger, S&W, Anderson, DPMS, vsetko aj momentalne dostupne, castokrat v lepsej kvalite (hlavne ten Savage) za rovnaku alebo nepatrne vyssiu cenu.

A nakup sposobom “pridem, vyberiem si, odchadzam”.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#545 » čtv 29. dub 2021, 21:52

Ono, pokud chceš cokoli jiného, než 16" hlaveň tak ten výběr tak slavný není, hele....



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#546 » pát 30. dub 2021, 05:49

S dlhsimi hlavnami su (ten Savage aj Ruger MPR ci DPMS) a kratasy so 14.5” taky.
Kratsie su uz na nic, v pripade .223 je z toho plamenomet ale ok, niekto potrebuje byt tacticool tak to chce, chapem. To ano, holt si musi kupit BCM alebo DD, ktore su momentalne nedostupne.
Alebo ADC, tu:
https://www.armed.cz/adc-puska-samonabi ... -rem-12-5/

Alebo si to nechat prehlavnovat, o par tisic viac, no je tam toho.
Viac vybucham za pol roka, nez stoji nova hlaven.

Furt lepsie nez cakat rok, potom rok a pol a furt dufat, ze z toho nieco bude. Ja som teda trpezlivy dost, ale na toto by som nervy nemal. Ak vyrobca nie je schopny povedat zavazny termin a dodat slubene, nech sa ide vysrat.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#547 » pát 30. dub 2021, 07:03

Nebyl bych si tak jisty, ze kdyz vymenim hlaven za kratsi, bude hotovo. Tohle plus pripadna zmena pozice gasbloku muze vyzadovat dalsi ladeni, dalsi naklady a starosti.
Ale souhlasim, ze ta cekacka je silena.



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#548 » pát 30. dub 2021, 10:12

Nechci jim dělat advokáta sám mám objednáno od začátku roku 12,5 ku ale sám dělám ve strojírenství a současná situace ve světě ze surovinami a díly vseho druhu je šílená problém je všechno. Ale co mě štve víc je komunikace ze strany výrobce ta je opravdu bídná.

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 230

Příspěvek#549 » sob 1. kvě 2021, 06:09

Asi se poučili, přišel mi mail s omluvou a vysvětlením. No, holt si ještě počkám, alespoň zatím tolik nevystřílím a nebudu na kurzu mrznout :-D



Midnightmare
Příspěvky: 14

Příspěvek#550 » pon 3. kvě 2021, 09:38

Já jsem taky strojař, uvědomuju si, jak je to s dodáním dílů - hlavní problém ale je ta chybějící komunikace, to mně naštvalo. Naštěstí se to teď snaží napravit, sice pozdě ale přece...



petrkri
Příspěvky: 3

Příspěvek#551 » stř 12. kvě 2021, 14:04

Ahoj, zkoušel jste někdo osadit peruna kompenzátorem od Ascalon arms V6 Micro? Jaký z toho máte pocit, je to lepší než výchozí kompenzátor?
Díky za názory



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#552 » stř 12. kvě 2021, 18:06

Na FB ho někdo testnul na Perunu (skupina AR-15) na videu to vypadalo že funguje dobře. Oproti tlumiči plamene to bude velká změna, dle videa to až vypadalo, že ústí jde až moc dolů.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#553 » čtv 13. kvě 2021, 05:30

Kompenzator bude vzdy kompenzator, jedno akeho vyrobcu. Zrejme myslis tlmic plamena. No ano, voci tlmicu plamena je kompenzator tisic a jedno, spolu so stavitelnym gasblockom urobis z ARky hlucnu malorazku.

Je fakt jedno aky tam kompik das, odporucam sa vyhnut predrazenym tacticool kompikom a osadit lacny a velmi efektivny DPMS Miculek.

Ale bacha, kompenzator vyrazne zvysuje hlucnost zbrane a stranove vyhadzovanie plynov, pre okolostojacich to je velmi neprijemne. V kombinacii s kratkou hlavnou az nebezpecne pre sluch okolostojacich aj so sluchadlami.



Midnightmare
Příspěvky: 14

Příspěvek#554 » pon 17. kvě 2021, 07:20

Tak s ohledem na poslední zprávy že to zas bude bůh ví kdy (tak polovina příštího měsíce když se nic nepokazí) jsem si radši zašel koupit Tauruse T4. Je to škoda protože na peruna jsem se těšil ale tohle už je prostě přes čáru.



krtek2k
Příspěvky: 125

Příspěvek#555 » pon 17. kvě 2021, 19:06

Nejseš sám. Už jsem to taky vzdal a koupil Windham Weaponry Superlight. Nelituju.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů