PERUN 15

Samonabíjecí pušky


mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#346 » úte 29. pro 2020, 13:26

To je přesný... Češi. Když že zeptám ve vláknu o Perunovi proč má perun na sobě něco vyřazeny tak dostanu projeb za to že je to ot.

Ok. Tak je to vlákno o brečení. Hele za mě je to vstupní ar pro cílovou skupinu jako jsem třeba já. Já opravdu nepotřebuju flintu za 50 litrů na to abych vystřelil tisíc ran za rok s barnaulem... Kluci se pustili do něčeho nového. Určitě to nemají jednoduchý. A buď tu flintu chci a zápisu se do pořadníku ( což je divný když v něm bylo volné místo před pár měsíci) a nebo chci něco hned a vezmu to co bude první na krámě. A nebo brečím že chci mít novou českou flintu za hezký peníze a hned. :? :? :?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 861

Příspěvek#347 » úte 29. pro 2020, 13:47

Já tam vidím ještě jiný aspekt - krátké laufy. Na trhu není moc AR15 s délkou 10,5", proto mě ta nabídka zaujala. Pokud jde o cenu, tak kanadská NEA stojí cca 26k a v ceně jsou i náklady na import. Takže v ceně bych problém neviděl, pokud nemáš nenažranou marži a chceš se dostat na trh, kde už jsou jiné tuzemští hráči a současně si zvolíš entry level (s klady a zápory). Problém je v tom, že na začátku třetí dekády jednadvacátého století nejsou schopni uspokojit poptávku, která zde je - a to jsme v segmentu "rohlíky na krámě".



mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#348 » úte 29. pro 2020, 14:11

Jasně, ale já když začnu pect rohlíky tak jich taky nedokážu napéct hned milion. Takže pokud někdo chce můj rohlík tak si musí počkat a bude mět servis na rohlík doma. A nebo si ho nechá dovést...

Věc se dá i chápat i tak proč tedy nezvednou cenu aby se vyrovnala poptávka nabídce... to asi nechceme nikdo a myslím že perun arms taky ne.

Zahrnuto podtrženo cílový zákazník je: ten kdo chce levnou, troufnu si říct kvalitní českou ar a je ochotný počkat.

A jestli to není druhé norinco? Ale no tak... Tak se na podívejte a hodnoďte. A i kdyby vojenská flinta a střílí do předu... Jestli chci pušku na mířenou na 300 metrů... Tak to nebude perun ani za 20 klacku.



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#349 » úte 29. pro 2020, 14:31

Myslím si, že to české Norinco je a nevidím v tom nic negativního. Chtěli vyrobit levné ARko pro lidi, co by si koupili Norinco a osadili ho k obrazu svému. Takhle ten balíček koupíte hotový u nás za stále levno a je k dispozici servis v Běchovicích. Z dostupných informací je jasný původ hlavní, předpažbí a plastového osazení. Lower a upper víme akorát materiál, ale kde to obrábějí už řečeno nebylo. Vnitřnosti nevíme. Na něčem úspora být musí. Info o dodání předobjednávkám - 12.5" z kraje ledna, následně 14.5" (jsem zvědavý, co znamená "následně", zda o týden nebo dva měsíce později :) )

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#350 » úte 29. pro 2020, 15:25

Lower ani upper čína nejsou (to každý kdo viděl norka i Peruna pořádně, musí vidět na 1 dobrou - zpracování je u Peruka o třídu jinde, ne jako u Norka co je dopasovanej flexou :lol: ), totéž BCG..Hlavně jsou české. Předpažbí čína pokud vím je, plasty jsou Turecké.



mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#351 » úte 29. pro 2020, 15:43

Tak vzhledem k tomu že já chtěl původně taky 14,5. Ale když jsem to sledoval od začátku... Jak dlouho všechno trvalo. Tak jsem si udělal obrázek že oni sami pořádně neví. Tak jsem se rozhodl že 12,5 stačí.

Souhlasím že perun je třídu jinde...

Neděle bych si iluze že 14,5 bude dříve jak na podzim... Ale tak třeba jsem pesimista ;)



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#352 » úte 29. pro 2020, 16:08

To Mause: No že to střílí dopředu je dobře, ale to v podstatě zvládne i ten Číňan... Takže pokud jde jen o to, tak se právě divím, že se na to stojí takové fronty když jiné jsou skladem... Co se té výhody servisu týče, ono je pak veskrze putna, jestli čekáš až ti díl přivezou z USA, nebo až PerunArms sežene spolehlivého dodavatele z vlastních zdrojů, pořád si z toho nezastřílíš... Tak jako se moc nestřílí dosud ani z nových... Ale nebrat to jako "hate", rád bych, aby někdo uměl vyrobit kvalitu za "zámořský peníz", jen si to tak nějak neumím zatím představit...



mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#353 » úte 29. pro 2020, 16:15

Tak si prohlídni peruna. A to je právě to co se mi na tom líbí a co si myslím má cenu si počkat. Konečně tady začal vyrábět něco slušný ho za rozumný peníze. Rad podpořím...

Oni to kluci vzali za dobrej konec. Levná flinta bude žrát levné náboje. Co víc si přát. A že to střílí dopředu - mě ta flinta překonává několikanásobně... A pokud chci pušku na střílení na záslepku.. tak to nebude perun.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#354 » úte 29. pro 2020, 16:36

Tak ono to trochu je české norinco. Je to prostě low cost puška, ale velmi dobrá za ty peníze. Nám už jich dodali desítky, ale prostě to celkově vázne. Důvodů je několik - díly z celýho světa a problémy s dopravou, teď covid na který se dá svést také lecco, pak svátky a odstávky výroby a primárně určitý cashflow, který musíš mít na výrobu 100ks třeba. A to už je hodně velkej balík peněz. Dál to brzdí zkušebna, která od půlky prosince nefungovala a začne až v půlce Ledna. Teď měly přijít na řadu 14,5". Bohužel z mě neznámýho důvodu budou upřednostněny 10,5" a 12,5", takže 14,5" mají aktuálně zpoždění přes měsíc a v reálu dojdou když dobře tak v únoru. Výrobce má v plánu vyrábět cca 150ks za kvartál, ale to bych taky bral s rezervou protože těch plánů už jsem slyšel víc.... Myslím že minimálně ještě letos bude poptávka násobně vyšší než nabídka. Když se totiž podíváte na konkurence tak v této ceně prostě nic není. ADC je za 33k a s nejkratší 12,5". STAG na 2021 prý nebude a i tak je to 28k, GLFA je jen s 16,5" za 29k. Perun nikdo netlačí a mají volné pole. Víc jak polovinu produkce na letošek máme už stejně vyblokovanou pro nás.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#355 » úte 29. pro 2020, 17:24

To mause: Když já radši střílím, než se dívám... Na té zbrani nemá asi nikdo moc co nalítáno, takže co je nakoukáno mě tak nějak nepřesvědčí... Jeden čas se tu za "slušný peníz" peníz třepaly davy na Spartana PAR, jenže pak se spoustě lidí protáhly "ksichtíky"... Ale jak říkám, rád budu když budou mé pochyby rozptýleny zástupy spokojených vlastníků, co na tom nalítají tisíce a desetitisíce ran... Zatím mě ale přesvědčují lidé z fronty na věc, která na krámě není...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#356 » úte 29. pro 2020, 17:38

To Sokar: Máte nějaké info ohledně 300AAC??? Jsou v nějakém rozumném výhledu ve výrobním plánu???



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#357 » úte 29. pro 2020, 17:43

Sice jsem do něj nakonec nešel, ale Perunu rozhodně fandím. To že nestíhají dovedu pochopit a nemám dojem, že tady diskutují jen lidi co na P. čekají... Pokud by byl, nebo pokud že začátku nějaký problém byl, tak se to tu hned řešilo, nyní se řeší jen dostupnost, tudíž to asi funguje...
Mimochodem než kanadskou NEA, která už nevyrábí, kvůli jejich zákonům, tak raději českého Peruna... Pokud bude v 300AAC tak mu možná dám šanci...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#358 » úte 29. pro 2020, 17:43

Stejně tak nikoho nepřesvědčí hateři co jen kritizují a pochybují a vypravují o něčem i přesto, že to ani neviděli naživo :) reálně vím že ta puška funguje a rozhodně víc jak pár zásobníků. Ne není to žádnej klenot ale slušná levná puška s dobrým poměrem cena/výkon co ve své cenové nemá aktuálně konkurenci. Srovnávat PAR Spartana proprietární a kvůli ceně ještě na nevhodných místech osekane konstrukce s Perunem kterej je klonem desítkami let proverenyho AR15 v DI systému co se drží standardu je hovadina.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 861

Příspěvek#359 » úte 29. pro 2020, 18:12

Sarkafarka.Loupeznik píše:To Sokar: Máte nějaké info ohledně 300AAC???

Údajně snad v průběhu prvního pololetí.



mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#360 » úte 29. pro 2020, 18:22

Loupežniku: desetitisíce ran? No nemyslím že v tomhle případě jseš cílová skupina.

Pochybuju o tom že kdo počítá že bude střílet desítky tisíc ran bude kupovat flintu za 20 tisíc. A jestli čekáš na recenze po takovém nastřelí tak se nacekaš....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů