PERUN 15

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#376 » stř 30. pro 2020, 18:34

No, asi tak nějak.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#377 » stř 30. pro 2020, 18:35

mause - jo přesně tak. Vlk se nažral a koza zůstala cela.



Netrefil
Příspěvky: 67

Příspěvek#378 » stř 30. pro 2020, 18:55

mause píše:psal jsem peruňákům na facebook co to znamená...
odpověď:

Dobrý den, na rámu je označení .223 Rem proto, že .223 Rem je ráže zavedená v CIP a musí tam být z legislativních důvodů. Na hlavni je 5,56x45, protože je to označení celé té hlavně - tj., jaká je tam udělaná komora, jakou má délku a jaké je stoupání vývrtu.
5,56x45 bohužel není zavedeno v CIP a tak nemůže být uvedeno na rámu zbraně.

takže jestli tomu rozumím dobře...puška je komorovaná 5.56x45 ale na rámu je vyraženo .223 protože ouřednický šiml???


Opravdu a vážně? To je zvláštní...
Já mám v průkazu zbraně svého Mossberga MMR uvedeno: ráže 5,56x45 NATO. Že by pro Perun 15 platil jiný úřednický šiml?

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#379 » stř 30. pro 2020, 19:15

Ne neplatí pro Perun jiný úřednický šiml. Jen zkrátka ten úřada co "dělal" na tvém Mossbergovi opsal nějaké údaje aniž by o tom co je či není zavedeno v CIP nějak hloubal. A protože si nikdo nestěžoval tak to prošlo.



sirmurdok
Příspěvky: 3

Příspěvek#380 » pát 1. led 2021, 11:43

Šťastný Nový rok :)

V každém druhém příspěvku zde i jinde se mluví o "startovní ar-15". Může mi prosím někdo vysvětlit co to pro mě do budoucna REÁLNĚ znamená, pokud si tuto pušku pořídím?

Doufám, že to neznamená to, že když z toho vystřelím ročně víc jak 1000 ran tak se mi za dva roky rozpadne na prvočinitele? Doufám, že to chápu správně když si myslím, že pro běžného nadšence do zbraní (nemyslím sportovce), jako se mi zdá většina zde přispívajících, je tato puška naprosto stejná jako DD, JP... vzhledem k tomu, že to častěji čistíme a ladíme než střílíme. Mám vůbec šanci poznat kvalitu na střelnici 50m (jinam se nedostanu abych nejel kvůli jedné krabičce přes půl republiky), když s v.58 přes pevná mířidla jsem schopný dávat alfu ve stoje.

Chápu, že svým dotazem asi zvednu vlnu nevole (trochu jsem to přehnal pro názornost), ale opravdu jsem zvědavý na váš názor a zkušenosti s jinými levnými AR, děkuji :)



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#381 » pát 1. led 2021, 12:10

Hele, dobrý dotaz ;)
Startovací puška je jako startovací=první motorka. Prostě si ošaháš platformu, ovládání a uvidíš, zda ti to sedne. Když ne, tak jsi nevyhodil 50-60-70 tisíc za pušku, abys ji pak s velkou ztrátou prodal.
Když ti to sedne, časem zjistíš, co ti třeba na základním modelu vadí třeba jako spoušť, předpažbí, natahovací páka, ovládání pojistky atd atd. To vše pak můžeš vyměnit za to, které budeš chtít a pušku potunit. Pokud nebudeš chtít sám to měnit, můžeš entry pušku prodat s malou ztrátou a koupit pak už vylepšený model o lepší táhlo, lepší spoušť atd...
I základní puška dá s přehledem 10-15000 ran, tak se neboj, že se ti po roce vysype (pokud daný model netrpěl výrobní vadou, ale pak záruka že).
Prostě za málo peněz máš vstup do oblasti samonabíjecích pušek.
Druhá cesta je pak požádat lidi z fóra, zda bys s nimi nemohl jít na střelnici, pušky si ošahat, vyzkoušet a vědět, co chceš a co ne ;)



sirmurdok
Příspěvky: 3

Příspěvek#382 » pát 1. led 2021, 12:25

izerS18 píše:Hele, dobrý dotaz ;)
Startovací puška je jako startovací=první motorka.....


Super, děkuji za odpověď :)
Měli jsem s kamarádem v plánu zajet na předváděčku kde jsem si chtěl zkusit DD mk18, ale COVID... nicméně jsem i přes to, že jsem ji nedžel v ruce nabyl dojmu, že se od Perunu 15 liší pouze tuningem. Chápu, že když se do levné AR nacpe tuning tak bude za ty samé peníze jako DD, ale to samé se může stát s tou mk18. Kdybych po čase zjistil, že mi na ní něco nevyhovuje tak budu mít doma zbraň za 100tis. a sundané (v podstatě neprodejné) doplňky ze základu. A hlavně: je to "první motorka", nemusí být za 100k :)



mause
Příspěvky: 97

Příspěvek#383 » pát 1. led 2021, 12:56

střílel jsi z cz 75 a z shadow? takhle vidím ten pohled já.

pokud chceš vojenskou pušku a střílet na 50m tak to perun zdaleka převyšuje.

pokud chceš závodní speciál tak se díváš jinde... ale fabia stojí taky jiné peníze v showroomu a jiné wrc.

ty možnosti úprav jsou úplně nanic. kdybych koupil AK tak nevymýšlím číčoviny a nestojí to tolik peněz... jenže když už můžeš.... :-D

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#384 » pát 1. led 2021, 13:39

Na startovací zbrani zjistíš, jestli je to to pravé, vyhovuje ti to a budeš to využívat tak, jak sis představoval. Pokud ti nebude vyhovovat a bude se na ni prášit, tak ji prodáš sice se ztrátou, ale s takovou, jako kdybys investoval hned na začátku 100k a za měsíc by tě to přestalo bavit.
Věřím tomu, že na běžné střílení je PERUN v zásadě naprosto v pohodě.

Uživatelský avatar
Mirek
Příspěvky: 49

Příspěvek#385 » úte 12. led 2021, 16:30

Dotaz na mause. Co máš na Perunu 15 za mechanická mířidla. Děkuji.
Mirek



lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#386 » úte 12. led 2021, 16:55

Ahoj, hledám na zaplnění trezoru nějakého mazla . Jak dlouhá je doba dodání od objednávky? Opravdu to vychází na podzim když objednám teď?

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#387 » úte 12. led 2021, 17:15

Asi záleží i na délce hlavně a přes koho to objednáš, ale co jsem zatím četl, tak ano, počítej třeba 3-9 měsíců. Jestli se to dá někde řádově rychleji, nevím o tom, může být.



Venon
Příspěvky: 43

Příspěvek#388 » úte 12. led 2021, 17:24

Já jsem objednával minulý týden a daní cca konec prvního kvartálu tak doufám že to klapne



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#389 » úte 12. led 2021, 17:33

To jsou dodaci lhuty pomalu jak na JP od Vavrecky :ugeek:



lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#390 » úte 12. led 2021, 18:00

Venon: To ještě jde. Jakou délku hlavně si bral? Já chci 10.5

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů