PERUN 15

Samonabíjecí pušky


Gewehrmann
Příspěvky: 21

Příspěvek#196 » pon 24. úno 2020, 17:16

Tak nakonec jsem se už prakticky rozhodl, že zůstane doma Perun a saigu prodám, na taktiku je ta AR15 s 10,5" hlavní prostě skvělé náčiní. Ty S&B 69grs se Sierra střelami jsem ještě nezkusil, nedostal jsem se na 100m střelnici a už to vypadá, že příští víkend to taky neklapne, mám něco důležitějšího. Dneska jsem alespoň objednal kompík / úsťovku - kopii M4-72 z jednoho českého obchodu, to bude dobrej plamenomet s tou 10,5" hlavní :lol: ...

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#197 » pon 24. úno 2020, 18:13

Tak jsem se dnes připojil ke šťastným majitelům :) Výrobní číslo 26. M-LOK a 10,5 hlaveň. Tak až se s ní dostanu na střelnici, tak poreferuji jak to lítá :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#198 » úte 25. úno 2020, 18:02

Gewehrmann: Tak z té brzdy se zcvokneš ;) Doporučuju ještě špunty pod sluchátka a chudáci ti kolem.....
Jinak já to mám přesně naopak, co by šlo z domu je právě AR 15,proto s ní střílím co nejvíc,ať je to maximálně využité a saigu si budu pěkně šetřit na horší časy,protože tam je prostě jistota,že nezklame

Shirako: A vzhledově je to naprosto stejné,jak postnul posledně Gewehrmann nebo tam jsou zase nějaké změny?

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#199 » úte 25. úno 2020, 21:01

Zarozak: Naprosto stejné. A Gewehrmann má navíc novější :D Má výrobní číslo 39, já 26. Rozdíl ale vidím proti tomu co dával Oldglock. Má vypouštění zásobníku hranaté, já kulaté.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#200 » stř 26. úno 2020, 08:35

Tak to zvětšené tlačítko vypouštění zásobníku je tuningový díl stejně tak jako ten dust cover od SI. ;)

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#201 » stř 26. úno 2020, 09:58

..jo, jo byl jsi rychlejší. Je to díl navíc :-) Jinak foto jsem dával pouze pro ilustraci toho noname ff předpažbí. Zbraň jako taková je CMMG.



Gewehrmann
Příspěvky: 21

Příspěvek#202 » stř 26. úno 2020, 13:26

zarozak píše:Gewehrmann: Tak z té brzdy se zcvokneš ;) Doporučuju ještě špunty pod sluchátka a chudáci ti kolem.....
Jinak já to mám přesně naopak, co by šlo z domu je právě AR 15,proto s ní střílím co nejvíc,ať je to maximálně využité a saigu si budu pěkně šetřit na horší časy,protože tam je prostě jistota,že nezklame


Jo, jsem na tu úsťovku zvědavej, dnes má přijít, tak si v práci vyrobím přípravek do svěráku, abych mohl zbraň upnout za hlaveň ( Al pakny s dírou průměru buď 18,5mm - to je poslední kousek, blíže k ústí, nebo spíše 19mm, blíže ke gasblocku, protože tenhle kousek je delší a budu mít více prostoru pro klíč ). Zatím úsťovku dávat nebudu, chci zkusit tu přesnost bez čehokoliv na hlavni. Jinak s tou saigou jsem na tom podobně a jelikož ji mám upravenou, tak se mi ji taky nechce prodávat a spíše se pořád přikláním k tomu, že bych prodal AR, které má jedinou výhodu v tom, že je lehčí a je to stavebnice.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#203 » stř 26. úno 2020, 13:44

Sory, jako. Jsem ve světě AR absolutní začátečník :D
Jinak co mě trochu zklamalo, že na prototypu bylo na zajištění BANG / NO BANG, taková stylovka. A tady je prostě SAFE / SEMI :D

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#204 » stř 26. úno 2020, 18:56

Já myslím, že je důležité, že to bang a no bang dělá v reálu:-) Ale je fakt, že to je zajímavý nápad...

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#205 » stř 26. úno 2020, 20:17

Pro ČR to mohlo být ještě stylovější: PAL / NEPAL :D



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#206 » čtv 27. úno 2020, 16:21

Tak úplně nejzajímavější by byl safe,semi,auto :lol:

Co jsem nad tím zatím tak gómal,tak pro mě asi nejlepší volba by byl Perun 10,5" s tím keymod předpažbím(vector optics) co tu dával fotky satanáš v ráži .300blk,jen by to chtělo,aby ale něco takového vůbec bylo nejdřív vrženo do světa v nějakém hojnějším počtu než jednom kuse,nějaké kladné reference z vícero zdrojů a hlavně detailnější info o technických parametrech,především délce plynu apod. což je pro mě dost zásadní info.....nicméně volat výrobci kvůli tomu nebudu,zas tolik to nehoří. Snad v brzké době nějaké informace od uživatelů přibudou



dr.know
Příspěvky: 19

Příspěvek#207 » pon 9. bře 2020, 12:14

Byl by prosím někdo z majitelů tak laskav a změřil mi celkovou delku zbraně - mám malý trezor. díky moc.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#208 » pon 9. bře 2020, 13:00

Ještě by to chtělo jaké délku hlavně chceš :) 10,5 klidně večer změřím



dr.know
Příspěvky: 19

Příspěvek#209 » pon 9. bře 2020, 13:57

@Shirako, ano 10,5" protože 12,5" se mi asi nevejde.
Moc díky!

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#210 » pon 9. bře 2020, 18:50

Tak 10,5 má se staženou pažbou 71cm na délku.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: yetti84 a 19 hostů