AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Elado
Příspěvky: 104

Příspěvek#226 » ned 12. úno 2017, 19:20

taký servisný držiak zo sady na údržbu.
https://eshop.bestpatron.eu/cz-detail-8 ... ar-15.html



izerS18
Příspěvky: 1259

Příspěvek#227 » ned 12. úno 2017, 21:38

Neee, tohle horsi nez motorka. Milion veci co bych mel mit :-D



Elado
Příspěvky: 104

Příspěvek#228 » ned 12. úno 2017, 21:59

poznáme:-)))))))
Kým som mal len pištole, tak som míňal iba na strelivo:-)
Odkedy som pričuchol k prvej puške, tak len lozím po nete a pozerám čo by som na nej vymenil, či na ňu zavesil:-))))))



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#229 » ned 12. úno 2017, 22:01

Koukám, že ta optika je věda...strike eagle 1-6x...to je ale klasický puškohled bez tečky, nebo se pletu?



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#230 » ned 12. úno 2017, 22:10

Tady výňatek z mejlu od p. Vosátky:

Navíc nabízíme v současné době oboustranné vypouštění závěru, které je
za příplatek 2.200 Kč (na rozdíl od oboustranných ovládacích prvků -
oboustranná natahovací páka, vypouštění zásobníku a oboustranná
pojistka, které jsou v ceně zbraně). Jde o novinku, která je zákazníky
velmi vítaná. Ukazovákem střeleckého prstu lze shodit (spustit) závěr,
což přináší větší uživatelský komfort.

Většinou jsou zbraně V-AR skladem, v případě specifických požadavků
zákazníka je dodací lhůta cca týden. V případě zájmu je lepší ověřit
dostupnost zbraně telefonicky nebo e-mailem. Bohužel v současné době
jsme úplně vyprodaní, sériová výroba dalších zbraní již běží, prodej
očekáváme koncem února, začátkem března.

Zbraně si můžete prohlédnout u některého z našich prodejců - kontakty
naleznete na našich webových stránkách. Nejvhodnější je obrátit se přímo
na konkrétního prodejce a domluvit se přímo s ním. Vzhledem k tomu, že
jsme v současné době úplně vyprodaní, nemá žádný z našich prodejců
momentálně zbraně skladem k prohlédnutí. Zbraně různých ráží a různých
délek hlavní si lze v současné době prohlédnout a vyzkoušet pouze v naší
provozovně ve Vracovicích, okr. Benešov (D1, exit 49 Psáře), kterýkoliv
den, včetně víkendu, a to i ve večerních hodinách. Rádi Vám poradíme s
výběrem zbraně, případně dalších doplňků. V případě zájmu napište
e-mailem termín, který Vám vyhovuje.


Příplatek tedy není za komplet oboustranné ovládací prvky, ale za oboustranné vypouštění závěru. Ale když nad tím tak přemýšlím...jelikož jsem sice pravák, ale z pušky střílím z levého ramene a levou rukou...a vypouštění závěru je na levé straně...tak na něj dosáhnu právě ukazovákem levé ruky, kterým i střílím...a tudíž oboustranné vypouštění nepotřebuju...nebo se pletu? Mohl by nějaký majitel potvrdit? Samozřejmě už si nepamatuju, jak to bylo v pátek, když jsem měl flintu na těch pár minut v ruce :oops:

Jinak jestli to tedy dobře chápu, zbraně k odběru budou k dispozici spíš někdy v březnu...stejně ještě nemám nákupko a na Soukalce to trvá dva týdny :lol:

No a prohlídka tedy jenom přímo u p. Vosátky doma (což je asi stejně nejlepší, protože tam jistě má úplně všechny modely ve všech myslitelných provedeních a zodpoví všechny dotazy)...nechystá se tam někdo náhodou? Jelikož jsem neřidič, tak bych se přidal (samozřejmě přispěji na benzín) :roll: :?:



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#231 » ned 12. úno 2017, 22:15

Leták, který mi poslal pan Vosátka. Nikde na netu jsem ho zatím nenašel, tak pro zájemce přikládám :twisted:

V-AR CZ.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) kurvajz dne ned 12. úno 2017, 22:18, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
sean
Příspěvky: 38

Příspěvek#232 » ned 12. úno 2017, 22:16

Kurvajz- chápu, že se chceš poinformovat uživatelů na danou zbraň, ale jakou má záměrnou osnuvu daná optika si snad každý může najít na googlu, ne ? K dispozici jsou i videa, když to chceš vidět v akci. Pokud umíš anglicky, takt o máš i s komentáři uživatelů.

Jinak SE není za ty peníze špatná optika. U obchodníka na mě již čeká Daniel Defense M4V11 a SE jsem na tu pušku uvažoval, resp. pořád o ní uvažuji, ale počkám si na nový Vortex PST 1-6x- budu to řešit asi dovozem z USA, dá se tam pořídit v pre-orderu za necelých 600 USD. Alternativou k Vortex SE jsou optiky od Primary Arms- jsou na ně docela pozitivní recenze a nestojí zas tolik.
btw na te SE je dobré koupit předsazenou montáž- mě se líbí třeba American Tactical Recon. Opět nejlépe řešit dovozem z USA.
Naposledy upravil(a) sean dne ned 12. úno 2017, 22:34, celkem upraveno 1 x.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#233 » ned 12. úno 2017, 22:24

Trochu od temy: mam Holosun 515c (na 58) aj 403gl (na Bark 9 karabine). Ta 515c drzala skoro rok, dnes pred pripravou na strelnicu som zistil, ze divne preblikava - ako keby studeny kontakt. Strielat sa s tym dalo ale zjavne nebude nieco v poriadku. Takze pojde na reklamaciu. Inak spokojnost, 403 funguje vyborne a toto dufam bol len nejaky vadny kus.

Na AR-15 ked ju kupim ale pojde Aimpoint alebo rovno Trijicon Acog. To bude bez debaty zbran na "keby nieco".



izerS18
Příspěvky: 1259

Příspěvek#234 » ned 12. úno 2017, 22:34

To Kurvajz - logika tveho usudku ohledne vypousteni zaveru je docela spravna. Ja si to zkusil a hruza, uz jen vubec dat zbran na leve rameno. Mne takhle strili mlada, proste pravacka a take to rve na leve rameno. Tak se smala:) co cvicim. Mne to ale vsechno prijde hrozne divne a nepohodlne, takze si to jeste vyzkousej radsi sam. O tomto bych se na zaklade prispevku jine osoby nerozhodoval. ;-)



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#235 » ned 12. úno 2017, 22:56

izerS18: Díky za vyzkoušení :-) Jasně, chce to si tu flintu ještě jednou půjčit a pořádně se na to soustředit. V pátek to fakt nešlo, to jsem za hodinu protočil asi deset zbraní a ta puška nebyla priorita.

sean: Jasně, můžu si to najít na netu, ale jak jsem v tomhle puškovým světě uplně novej, tak se radši ptám takhle přímo tady, třebas hloupě. Prostě mně zajímají pro a proti puškohledu oproti kolimátoru s magnifierem a naopak



Elado
Příspěvky: 104

Příspěvek#236 » pon 13. úno 2017, 07:12

kurvajz píše:Koukám, že ta optika je věda...strike eagle 1-6x...to je ale klasický puškohled bez tečky, nebo se pletu?


Je to puškohľad s bdc osnovou pre 223/308. Teda podkovička a sieť pre streľbu do 200y, 300y,400,500, 600y.

http://www.vortexoptics.com/product/vor ... dc-reticle
v odkaze si preklikni na záložku reticle;-)

Prípadne použi odkaz http://www.nv-optics.cz/puskohledy,koli ... gle_ar-bdc

tak je to krajšie vidieť;-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#237 » pon 13. úno 2017, 09:44

Nechci vám šlapat do hraček ale uvědomte si že všechny tyhle puškohledy 1-něco x24 bez ohledu na výrobce fungujou jen ve velmi dobrých světelných podmínkách. Jak se trošku sešeří tak je to slepý. Tímto vás od ničeho neodrazuju jen je potřeba zvážit použití a kouknout se do toho než utratíte kačky, protože nejlevnější varianta puškohledu s montáží bude někde kolem 10 000,-



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#238 » pon 13. úno 2017, 10:56

A je to slepý i při použití 1x jako kolimátor?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#239 » pon 13. úno 2017, 11:38

Při zvětšení jednou je světelnost samozřejmě největší ale stejně horší než u kolimátoru (samozřejmě v podobný cenový relaci). Navíc je kolimátor rychlejší.



izerS18
Příspěvky: 1259

Příspěvek#240 » pon 13. úno 2017, 11:46

Dobra rada;-) A co tedy na strelbu 100 az 200m? Nebudu ted resit penize, proste zakladni model na vyse uvedenou vzdalenost. Vyse mohu jit vzdy.
Nechci utracet penize postupne, kdy prodelam na kazdem prodeji. Proste zda 10K ci za 15K atd sezenu neco, co mi bude slouzit a zaroven to nezkresluje atd.
Zbrane si kupuji tak, ze chci mit co nejdele. To same bych udelal v investici do optiky. Mam ted jen UTG za 4K, do 100m za dne se trefim v pohode.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host