AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#241 » pon 13. úno 2017, 16:38

tak s tím že je kolimátor rychlejší bych moc nesouhlasil, při použití kvalitního puškohledu na zvětšení 1x který má velký FOV je možný střílet nejméně stejně rychle jako s kolimátorem, možná právě díky velkýmu zornýmu poli i rychleji.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#242 » pon 13. úno 2017, 17:14

no tím popíráš princip kolimátoru ale to je fuk. Hádat se o tom nebudu

Uživatelský avatar
sean
Příspěvky: 38

Příspěvek#243 » pon 13. úno 2017, 17:19

Imho tahle diskuse o optikách na AR-15 sem nepatří a bylo by lepší tohle řešit v příslušném vlákně. Dost informací se dá najít i na konkurenčním webu.
Při volbě optiky je samozřejmě kromě rozpočtu vzít v úvahu i použití flinty- jinou optiku si koupím, když budu chtít na 50-100m (tj. většina čských střelnic) trefovat zálepku a něco jiného zase na akční střelbu. A pak samotřejmě není nad to, když si to člověk vyzkouší- ne každému bude dané optika vyhovovat nebo splňovat jeho očekávání.
Třeba zrovna Kurvajz zde napsal hromadu příspěvků ohledně výběru pušky, ale tak nějak jsem nepochopil l čemu tu pušku plánuje používat.
Btw já zvažuji, že na flintu dám primárně taktický puškohled 1-6x a výhledově minikolimátor na offset montáži- taková kombinace VorTex PST 1-6x a třeba Burris Fastfire nebo JPointu se mě líbí- přijde mi to zajímavější než kolimátor a zvětšovák.



alkalic
Příspěvky: 239

Příspěvek#244 » pon 13. úno 2017, 17:30

jo tak to používám, vortex razor 1-6 a vortex razor red dot na offestu, a nepopírám princip kolimátoru,jen neříkám že musí být nutně rychlejší.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#245 » pon 13. úno 2017, 18:14

Zajímavé informace, jen tak dále :-)

Jsem rád za každej názor, protože o tom fakt vím prd. Co se financí na optiku týká, tak jsem si dal strop tak 10k na stole v českých. A samozřejmě chci co nejvíc muziky za ty bankovky a nejsem typ člověka, kterej by hnedka chtěl upgradovat na lepší, protože střelba pro mně není posedlost, ale koníček jako každý jiný. Takže bych přirozeně rád, aby zakoupená optika měla nějakou tu životnost.

Abych tedy napravil to, co jsme na začátku zanedbal - k čemu používat pušku. Střelba tak maximálně do 100m, ato ještě jen párkrát do roka...jinak spíše kolem 50m (a přes zimu méně, protože se musím vejít někam na krytou)...akční střelba zatím spíše asi ne, i když až se s tou flintou trochu sžiju, tak bych rozhodně rád na nějaký ten kurz...takže občas nějaké to kropení a občas se zkusit trefit třeba do krabičky od sirek na 50m a podobné legrace ;-)

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 701

Příspěvek#246 » pon 13. úno 2017, 18:59

alkalic píše:tak s tím že je kolimátor rychlejší bych moc nesouhlasil, při použití kvalitního puškohledu na zvětšení 1x který má velký FOV je možný střílet nejméně stejně rychle jako s kolimátorem, možná právě díky velkýmu zornýmu poli i rychleji.


Na tom asi něco bude... třeba Vortex Razor HD II https://www.youtube.com/watch?v=jilqXipJFm0



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#247 » úte 14. úno 2017, 16:54

Dotaz k AR-15 a optikám obecně - chápu, že se musí nastřelit...ať už kolimátor nebo puškohled, že jo?
A rozšteluje se to nastavení nějak tím, když flintu osazenou nastřelenou optikou přepůlím kvůli uložení do trezoru?



Elado
Příspěvky: 104

Příspěvek#248 » úte 14. úno 2017, 18:00

nie.



izerS18
Příspěvky: 1259

Příspěvek#249 » úte 14. úno 2017, 19:28

Elado píše:nie.

Jen doplnim, ze u kvalitni optiky ci kolimu by k tomu dojit nemelo.
Ohledne nastreleni. Poridil jsem si nastrelovaci laser a hned to jde lepe. Bohuzel nemam optiku a kolimator 1:1 na zbrane, tak prehazuji.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#250 » úte 14. úno 2017, 21:37

Tak to je dobra zprava, protoze s vetsim trezorem bych fakt mel celkem problem ho nacpat do skrine...navic zase dalsi prachy navic :-D

A propos, nastreleni optiky na AR-15...to asi laik jako ja nezvladne a musi si to nekde nechat udelat, coz?



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#251 » úte 14. úno 2017, 21:54

Izer: Kolega myslel sundat vršek z AR, na kterém je přidělaná optika. Tam se to rozhodit nemůže z principu.

Kurvajz: Nastřelení je švanda, stačí trocha pečlivosti a vhodná opora (nožičky, bágl, spacák, ...).



izerS18
Příspěvky: 1259

Příspěvek#252 » úte 14. úno 2017, 22:37

Nastraleni je otazka cca 30min. Doporucuji k tomu dalekohled s peknym zoomem.
Postup, jak jsem nastreloval bez laseru
1) mirim na stred a dam 3 rany
2) podivam se, kam sly. Pokud doprava, koriguji doleva. Pokud nahoru, koriguji dolu.
3) mirim na stred a dam 3 rany
4) podivam se, kam sly a znova koriguji nez jsem jsem na stredu
Pri korigovani pouzivam metodu stelovani na cit:) Znamy umi automaticky prepocitat odchylku rany v mm od stredu na pocet kliknuti (MOA). Jo, je to parada, kdyz presne vis, kolikrat cvaknout nahoru/dolu a doprava/doleva. :-D



KarlosP.
Příspěvky: 63

Příspěvek#253 » stř 15. úno 2017, 07:59

Ten výpočet je úplně jednouduchý. MOA je na 100m cca.25mm na terči (26,6mm přesně). Většina optik je 1/4MOA, takže 2.5cm = 4kliknutí, 5cm = 8(7)klikanců atd.



izerS18
Příspěvky: 1259

Příspěvek#254 » stř 15. úno 2017, 08:18

Takhle mi to zni jednoduseji, nez mi to bylo vysvetlovano. To jsem to bral jako rocket science a drzel se dale:)



jajirka
Příspěvky: 14

Příspěvek#255 » stř 15. úno 2017, 08:36

KarlosP.: 1 MOA ve 100m je 29,1. 26,6 je to ve 100 yardech. Jen pro přesnost :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host