AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#2281 » sob 17. dub 2021, 17:30

Komoru jsem vyčistil, ale je tam blbě vidět.
Z pocmaraneho náboje jsem nic moc nevycetl.
Při střelbě ta zbraň jede normálně, ale když chci ručně vytáhnout náboj, mám problém.
Teď jsem po tom vyčištění zkoušel a kousnuty byl jeden z 30 - musel jsem dorazit závěr a napodruhe ho vytáhnul

Edit: tak jsem zase ručně vycházel 30ks...
Dva jsem musel na dvakrat, po doražení se udělal zasek na obou na téměř stejném místě (nevím jestli tam může být souvislost) [url://ibb.co/dLXVZm6]Obrázek[/url]



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#2282 » úte 20. dub 2021, 09:22

Dotaz začátečníka - co všechno na plynovým ARku chrastí? Vezmu vybitou zbraň bez zásobníku a při prudkých pohybech podélně slyším, že je tam něco v pohybu? Pružina v bufferu to není, ale ta bude asi taky docela "zvukomalebná, že :) Díky.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2283 » úte 20. dub 2021, 10:25

zápalník..



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2284 » úte 20. dub 2021, 12:44

Xaw píše:Při střelbě ta zbraň jede normálně, ale když chci ručně vytáhnout náboj, mám problém.
Teď jsem po tom vyčištění zkoušel a kousnuty byl jeden z 30 - musel jsem dorazit závěr a napodruhe ho vytáhnul


To vyzera ako keby sa strela zasekla do drazok resp v prechodovej casti komory do hlavne. Pri 9 mm mi to robili niektore poplastovane strely s prudkym ogivalom, ale na puske a k tomu Savage co nie je smejd? Divne.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#2285 » úte 20. dub 2021, 14:52

Komora je cista? Nabehova hrana, ozuby take? To vypada, jako kdyby tam neco zustalo nebo jestli jak rotuje zavornik, tak tam neni neco spatne, ze to dela 2 z 30.
Kazdopadne zavada je opakovana a nebal bych se dojet na reklamaci a ukazat na miste, kde je problem.
Pripadne pan Vosatka ma zarizeni na kontrolu hlavne, komory a muze se ti tam podivat, zda tam neni neco spatne obrobeno... ale prvne pres zaruku, kdyz to seka origo naboje



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2286 » úte 20. dub 2021, 15:37

Xaw píše:Komoru jsem vyčistil, ale je tam blbě vidět.
Z pocmaraneho náboje jsem nic moc nevycetl.
Při střelbě ta zbraň jede normálně, ale když chci ručně vytáhnout náboj, mám problém.
Teď jsem po tom vyčištění zkoušel a kousnuty byl jeden z 30 - musel jsem dorazit závěr a napodruhe ho vytáhnul

Edit: tak jsem zase ručně vycházel 30ks...
Dva jsem musel na dvakrat, po doražení se udělal zasek na obou na téměř stejném místě (nevím jestli tam může být souvislost) [url://ibb.co/dLXVZm6]Obrázek[/url]


Ty škrábance na střelách jsou z ostrých hran barrel extensionu-při vytažení to tlačí náboje i střely proti hrankám a poškrtají se......časem se to ojede. Zkus se podívat, jestli ti jde zatlačit vyhazovač až na dno a ideálně mírně pod lůžko závorníku ;)



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#2287 » úte 20. dub 2021, 19:23

Tak jsem zkusil vyčistit komoru, je to asi lepší, ale stalo se mi to zas. Puška má nastrileno do 500ks.
Vyhazovač jde až do mínusu v pohodě.
Nafotil jsem jak to vypadá když se to kousne:



IMG_20210420_202050.jpg


Mimochodem je normální, že udernik klepne do zápalky při shozeni závěru? (je pravda že každý kousek už prošel mým zkoušením určitě víc než 5x)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#2288 » úte 20. dub 2021, 21:09

Jo, zapalnik klepne a mas tam hezky dulek. Poprve me to vydesilo, ze takhle preci nemohu nic zkouset bo mi to vystreli :lol:
Vypada to, ze tam nekde je vice hmoty. Nejspise se to podda casem, ale i tak - mas doma treba Interflon? Namazat komoru, ozuby. Pokud to projde, ok. Kdyz to bude porad zadrzkovat, reklamace. Mit doma zbran, kdy nevis, jakou bude mit naladu, nic moc...



Xaw
Příspěvky: 112

Příspěvek#2289 » úte 20. dub 2021, 21:35

Nevím co je infraslon... To je nějaké supermazadlo?
Doufám, že se to ojede... Dám tomu 500?
Když tam není náboj, není znát žádný odpor, který by nasvedčoval tomu, že je to na ozubech.



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#2290 » úte 20. dub 2021, 22:09

Interteflon je supr mazadlo. Uvidel bys, zda pomuze nebo tam fakt kosa pada na kamen.
Tam staci byt desetina milimetru navic ci o desetinku stupne jiny uhel a jak tam das naboj, amen. Okem to nepoznas.
Zazil jsem u HK .308 spatne vycistenou hlaven z vyroby. Az pan Vosatka poznal na zaklade nejakeho "mikroskopu" , ze tam je bordel a proto strely litaly vsema smery. Bez sance na domaci vycisteni



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#2291 » pon 7. čer 2021, 10:45

Tak jsem si byl konečně po koroně nastrelit pevný mířidla. Chci se optat, protože s arkem jsem toho ještě tolik nenastrilel, na 25m vleže, mechanický sklopný mířidla, tři rány na záslepku, je dobrej výsledek, nebo je to prostě průměr?



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#2292 » pon 7. čer 2021, 11:00

Pokud mas 3 rany v jedne zaslepce, tak co chces vice?:) vse v jedne dire?
Nastrelene to mas dobre ;) Na mechanicka miridla ok.



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#2293 » pon 7. čer 2021, 11:15

izer, je to 25m s puskou.

je to ok, chce to ale na tych 100m sa dostat a vyskusat to tam. rozptyl pusky tam skor poznas a overis si nastrelenie, 25m nula ti moze a nemusi sediet



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2294 » pon 7. čer 2021, 14:14

JakubDotPy píše:Tak jsem si byl konečně po koroně nastrelit pevný mířidla. Chci se optat, protože s arkem jsem toho ještě tolik nenastrilel, na 25m vleže, mechanický sklopný mířidla, tři rány na záslepku, je dobrej výsledek, nebo je to prostě průměr?


Je to normální a běžné, chce to 100m.....tam se už vše projeví i když je to na pušku takové minimum



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#2295 » pon 7. čer 2021, 19:16

ondrush, zarozak: Dají se nastřelovat _mechanická mířidla_ na 100 m? Ptám se zvědavosti, ARko nemám, jen si představuji, že tam bude už dost špatně vidět na terč.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Roadrunner a 15 hostů