AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


alpi76
Příspěvky: 139

Příspěvek#2221 » úte 2. bře 2021, 08:28

Myslím, že je to kombinace dvou vad - poněkud více odfrézovaný bolt carrier a ještě k tomu poněkud křivě přidělaný gas key.

Tohle mě opravdu při koupi nenapadlo kontrolovat...

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2222 » úte 2. bře 2021, 09:51

Kašlat na spekulace, myslím že to podfrézování je normální, raději dej pak vědět čím to opravdu bylo..

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#2223 » úte 2. bře 2021, 10:26

Tady je hezké video jak se to mění a jak to tam pod tím vypadá ..
Jinými slovy, vyfrézované by to mělo být v rovině, protože je to jedna plocha.
https://www.youtube.com/watch?v=1xDTyZBrqWU

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2224 » úte 2. bře 2021, 11:44

Ale kuš.. rovná plocha pod gaskey ano, ale jedna z variant je, že je plocha lehce zafrézovaná pod okolní úroveň a gaskey je tak lehce utopený a to Ruger používá... U Alpiho to spíše nedosedá po celé délce do té kapsy..
viz : https://youtu.be/bmsFGTDZrKU
a foto:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#2225 » úte 2. bře 2021, 12:12

Aha, myslel jsem že ty dvě plochy proti sobě jsou sfrézované v rovině.
Edit: jo už jsem pochopil co myslíš.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2226 » úte 2. bře 2021, 14:30

To by, ale znamenalo, že jen gaskey není správně usazen v drážce = povolit, srovnat, (zalepit šrouby) utáhnout a hotovo.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#2227 » stř 3. bře 2021, 12:42

Zkontroloval jsem svůj v MPR a mezeru tam nemám. Takže buď kus od kusu, nebo se ti povolil při prvních pár výstřelech.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2228 » stř 3. bře 2021, 19:00

Povolené to mít nebude. Psal, že zakrimpované je to dobře. Jestli je šejdrem proti drážce tak sedí někde hranou na hraně, namísto na ploše a proto netěsní.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2229 » čtv 4. bře 2021, 00:06

Chlapi.. Spekulace k ničemu. Stejně jako nicmoc fotka, ze který poznáš jen, že tam je buď mezera nebo stín :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2230 » čtv 4. bře 2021, 00:27

alpi76 píše:Tak jsem asi zjistil důvod short stroke - viz toto video: https://www.youtube.com/watch?v=ZNAF1nM_g1c - čas cca 1:45.

Mezi bolt carrierem a gas keyem je mezera, kudy musí unikat plyn. Když tam fouknu čistič, tak to probublává. A gas key je také poněkud nakřivo...

bc_mpr.jpg


Prvně.....velikost gasportu je v daném systému MPR v pořádku, spíš ještě lehce nad, takže tady chyba nebude. Pokud jsi zkontroloval utopení gas tube v gasklíči a je to stejné jako u jiné flinty, tak to bude taky nejspíš v cajku, jinak ano, kratší gastube by mohla být příčinou. Nicméně se mi moc nelíbí ten gasklíč. Probublávat to tam nějak lehce bude, to je normální...on celý gas system není nijak extra utěsněná záležitost, všude tam jsou nějaké menší vůle a kolikkrát to pročuzuje i kolem závitů červíků štelovacího gasblocku nebo kolem gasblocku a jede to bez problémů. Nelíbí se mi ale ta mezera mezi BCG a klíčem. Asi bych to povolil a mrknul jak to lícuje s BCG, klidně tam pak kápni červený-i pod celý klíč a pořádně avšak s citem dotáhni. To urputné zajišťování klíče je úplně zbytečně předramatizovaná záležitost a žár tam taky žádný není....rozhodně ne v běžných provozních podmínkách.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2231 » čtv 4. bře 2021, 01:05

Jo a ještě k té křivosti gas keye...pokud spustíš BCG v holém upperu, kolmo dolů vlastní váhou ze zadní polohy a uzamkne se, tak by mělo být vše v pořádku. Pokud se i odrazí a zase částečně odemkne,tak by to mělo být 2x v pořádku...... Tak praví amíci ohledně přidírání BCG někde o něco v upperu



alpi76
Příspěvky: 139

Příspěvek#2232 » čtv 4. bře 2021, 07:59

Díky všem za další rady/názory. Až budu doma, tak na to ještě mrknu a udělám lepší foto. Když to srovnám s bcg od ADC, tam je mikrospára a nic neprobublává a po střelbě tam ani nejsou vidět stopy po unikajících spalinách. U MPR ano.

Škoda, že mě na střelnici nenapadlo dát do MPR bcg z ADC. I když ADC má zase bcg AR15, MPR ho má z full auto verze, takže je míň profrezovaný a je tedy těžší.

Uživatelský avatar
Long
Příspěvky: 107

Příspěvek#2233 » čtv 4. bře 2021, 17:03

Zarozak : u noveho ADC tohle neslo a nejde to ani to cca 200 ranách, porád je to tam "nafest" a a to ani nemluvim o tom "natáhnout, pak si to rozmyslet a vybít". To už je snažší rodit ježky proti srsti. Ale jinak ADC super, za dva měsíce od pořízení žádná závada, zatím náboje SB a GGG 55 GR, pro barnauly 62gr si do Liry v Praze Motole dojedu v pondělí :-)



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#2234 » čtv 4. bře 2021, 20:35

Je rozumné prohazovat bcg mezi modely? Nikdy jsem to nezkoušel, ale obávám se, že by někde mohly být malé odchylky v rozměrech.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2235 » čtv 4. bře 2021, 20:57

Nicomu to nevadi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jirka.V.ml a 11 hostů