AR15-obecně

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#1621 » úte 10. bře 2020, 20:08

Tak díky, že po mém dotazu jste to tady vytapetovali hromadou informací k přesnosti, ale o pojistce nikdo nic neví? .(

Zkusím to ještě jednou. "Dotaz k pojistce. Sem levák a tak bych si rád osadil oboustrannou. Je to docela raketa, tak bych se rád nejdřív vyptal. Kdo ji máte. Je lepší 90°, nebo 60°??? A délka páčky máte na palci delší a ukazováčku kratší, nebo stejnou?"



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#1622 » úte 10. bře 2020, 20:23

Ja mam oboustranny vsechno na ARku (pravak). Ale moc mne neni jasny jak to myslis s ukazovackem. Pojistka je stejna na obou stranach a budes to ovladat palcem. Ukazovackova strana mne moc nedava smysl.
Ale klidne ti to nafotim jakkoliv budes chtit.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#1623 » úte 10. bře 2020, 20:25

Mnoo prave, ze ty pojistky muzou byt i ruzne dlouhe na stranahc. Tj. u palce, je delsi, abys mohl odjistit pohybem dolu a na druhy strane u ukazovacku muze byt kratsi, aby neprekazela.

A ten uhel mas 90°, nebo by stacilo jen 60°.



koudak
Příspěvky: 328

Příspěvek#1624 » úte 10. bře 2020, 20:28

Jo tak. V-AR to ma proste "zrcadlove" nebo jak to napsat. Jenom prostrceny skrz. Je citit na polstarku pred ukazovackem na dlani, ale rozhodne to neprekazi.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#1625 » stř 11. bře 2020, 02:58

Blacky: Co to je raketa?
Já jsem si kupoval svoji oboustranku za cca 750 peněz,je 90 stupňová-obě strany stejné,pasuje a funguje luxusně,je velmi kvalitní a nemám ji naprosto co vytknout.........má jen jeden jediný drobnější problém,jakožto pravák jsem ji v podstatě od montáže na střelnici oboustranně nikdy nepoužil,ovládám nadále pouze palcem pravé ruky,takže za mě to byla zbytečnost,machrovina,nesmysl-pro mne. Taky vzhledem k obecné tuhosti těch pojistek,bych kratší nebo menší pravou stranu nechtěl,bude to očistec bez rukavice
U tebe jakožto u leváka to chápu,tam asi není zbytí

Doplněk,který bych rád vyzdvihnul a používám jej pořád je BAD lever,není totiž lepšího pocitu než nemuset nikde přehmatávat na zamířené a zapytlované pušce,když si zapomenu náhodou vypustit závěr,to je pro mě přínos

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#1626 » stř 11. bře 2020, 07:37

Mnoo 750 Kč ujde, ja našel za 3000Kč.

JJ já prave pri odjisteni musim prehmatnout palcem na levou stranu a pak ho zase vrazet. Proste kravina.
Zajisteni uz je asi fakt jedno. Pro me by bylo idealni ji jen otocit na druhou stranu. Ale to asi nejde ne?

BAD lever sem koukal na nejaky videa. Nekde frezovaly drazku do Loweru, nekde je prodlouzena paka v luciku pred spousti. Jako levak mam prst na spravny strane, a dosahnu na nej. Mozna jen poresim zvetseni.

No a nakonec co urco budu resit je vypousteni zasobniku. :)

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1627 » stř 11. bře 2020, 07:48

Blacky: na vypoustění zásobníky by mohlo pomoci něco takového ne?
https://leapers.com/index.php?act=prod_detail&midx=2219&allids=2218_2219&itemno=TLT-TKSMR

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#1628 » stř 11. bře 2020, 07:57

JJ koukam ten set za 95$ by byl fajn. Jak se to dá objednat?

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#1629 » stř 11. bře 2020, 08:09

Pokud to nenajdeš třebas na Brownells, tak by to mělo jít buď přes jejich EU zastoupení v Německu (http://www.utgeurope.com/index.php) nebo u českého prodejce co nabízí UTG věci.
Když jsem sháněl UTG baťoh na dlouhou, tak byl jen v USA. Ale v Armedu v Praze neměli problém jej objednat. Jen to chvilku trvalo.
Otázkou bude česká cena.



AndyCZ
Příspěvky: 36

Příspěvek#1630 » stř 11. bře 2020, 11:10

https://m.youtube.com/watch?v=KeHevvoWws4
Tady jen ukázka, že manipulaci lze solidně zvládnout i bez ambi vychytávek ;) Ale sám jsem stejně došel k tomu,že je "nutně" potřebuju :D :D

Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 43

Příspěvek#1631 » pát 10. dub 2020, 21:52

ahoj,
měl bych na vás dotaz, nedávno jsem na Brownells zahlédl jejich retro edici a mezi jinými je tam i něco na způsob XM177E2 (Brownells XBRN177E2), což je asi jediná AR-15, která se mi líbí (moc), takže uvažuji o koupi. ALE:

1) vůbec neznám kvalitu, sice jsem pogůglil a shlédl pár videí, přečetl pár názorů, ale moudrý z toho nejsem, protože v komunitě příznivců AR-15 (natož těch amerických) se nepohybuji. Je cena těch cca 40k odpovídající kvalitě pušek v dané cenové kategorii? K čemu by šla přirovnat od našich výrobců (Antreg, Perun, Proarms Armory, Vosátka, ...) a k čemu od zahraničních?
Vím, že ji nabízí i Colt (za téměř dvojnásobnou cenu), ale pochybuji, že bych mi ji k nám někdo za pro mne rozumnou cenu dovezl (předpokládám, že s dopravou, daní, clem, ... by vyšla nad 100k, a to už je moc)

2) na mnoha místech se píše, že AR-15 je jak lego / skládačka, takže byla by možnost si sestavit takovou XM177 z "dílů" dostupných u nás? Krom toho flashhideru, ten se asi dá sehnat jen v USA. Na kolik by taková sranda přišla?

Díky

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#1632 » sob 11. dub 2020, 06:29

Podle mne a te ceny to bude spíš na úrovni DPMS, CMMG a dalších lowendu, které na druhou stranu nejsou nijak spane. Pokud bys to chtel stavět, tak problém bude s vrskem, kde madlo je už součástí, kdežto u současných flint je tam rail a madlo se tam dá nasadit. Viz třeba Norinco, které je tak nejpodobnejsí tomu co hledáš a je za půlku peněz.

Uživatelský avatar
Starosta
Příspěvky: 203

Příspěvek#1633 » sob 11. dub 2020, 08:46

Anebo zase o něco dražší, ale kvalitativně o dva levely jinde:
https://eshop.bestpatron.eu/m4-carbine-mod-1/



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#1634 » sob 11. dub 2020, 21:15

To BCM je moc hezké, ale ta s tím tou replikou nemá nic společného... nehledě na délku hlavně, pokud tedy nejde o přibližnou podobu.
Pokud ale chci repliku originálu tak není co řešit, nic jiného neseženu. Stavba po dílech by byla ideál, ale nejsme v US, cena by byla dost vysoká.

Jinak pokud kupuji z US tak vždy přeplatím, kvalita např Antregu, Vosátky je někde jinde, ale nedá se to plnohodnotně porovnat, protože je to píst (pravda až na novou Vosátkovu plynovku, pokud zkousnu, že není rozměrově plně kompatibilní s klasikou (rám prý vychází z rámu pro píst) tak dostanu podle všeho velmi povedený specíál na IPSC (nebál bych se ho postavit proti JP, ta má přeci jen asi lepší hlavně).
Dost zajímavé by mohlo být pokud by Vosátko/Antreg začel v jejich kvalitě dělat plynovky pro taktiku (u Vosátky s lepší cenou než závodní speciál) a s rozměry podle milspec nebo comercial, ne proprietární. Pak by z mého pohledu nebyl důvod kupovat dovoz v naší cenové hladině. V extrému je píst lepší, ale kdo v reálu potřebuje aby to střílelo pod vodou, pokud teda nejsem SEAL?

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1498

Příspěvek#1635 » sob 11. dub 2020, 23:21

Jsem pravak a mam 60 stupnovou oboustranou, a pravou mam kratsi... je to ta co ma na sobe napis magpul ale dela to nekdo jinej, fuguje to uzasne suprove a ten kdo mel kosu a zvyknul si tak mu to divny nepride... palcem odjistuju, ukazovakem zajistuju

60ka je mnohem lepsi, mam kratsi prsty... kdyz to porovnavam s kamosovo originalem tak je to uplne jinej level ovladani a komfortu

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů