AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#3271 » sob 6. led 2024, 19:22

Kolega (ZP ma asi 5 let) co tu nema profil, me pozadal o vzneseni dotazu na zdejsi zkusene strelce. Vybira ARko…chce neco high-end (vymluvit si to neda a tudiz komenty “at koupi neco za par korun a radsi strili” nemaji smysl). Pozadavek je na co nejlehci zbran (takze plynovka), kvalitni provedeni (a prej, aby byla “hezka”), delka hlavne spise kratsi, max tak 14”, urceni-vetsinou taktika, strelba prevazne do 100m, vyjimecne do 200m. Cena 100-120k CZK. Co se v tehle cenove hladine da u nas poridit? Osobne me napada mozna JP (ale tam to nebude slavny s tou nizsi hmotnosti asi)…jinak osobne se v tehle cenach za ARka nepohybuju, takze mu sam moc poradit nedovedu.

Dik



PetKar
Příspěvky: 41

Příspěvek#3272 » sob 6. led 2024, 19:57

No, sice mě to hlava nebere, ale OK. Vsadím na Wilson Combat Super Sniper nebo Wilson Combat Ranger. Tam se dostane hravě v základu na 130k a jo, všichni na nej budou koukat s otevřenou hubou. Obzvláště, když bude zatím chvíli řešit kam má jít zásobník
Proboha, tohle mu hned vymluv. Pokud s AR začíná, jít do high endu vůbec nedává smysl. Custom pušku řeším teprve ve chvíli, kdy vím absolutně přesně co chci, nebo fakt potřebuji. Ale, na platformě AR15 od WC se vyřadí absolutně. Ve výsledku se klidně dostane na 300k a ještě bude mít prostor na další utrácení



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#3273 » sob 6. led 2024, 20:06

Hele, to jsem se asi nepresne vyjadril, on strili dost, ale zatim jen kratke a brokovnice. Ja mu obcas pujcim V-ARku a Brena ve .223 a jaksi to nesplnuje jeho narocny vkus. Rikal jsem mu, ze s jeho moznostma je lepsi koupit neco levnejsiho pro zacatek, zkusit a pak pustit dal a az kdyz bude mit jistotu, co chce, tak koupit neco poradnyho. Ale je to marny.
Ten Wilson Combat je zajimava moznost, diky. Jen teda kdyz vidim ty ceny v USA a za kolik je prodava ten pan z Mostu…no, ale moje prachy to nejsou :mrgreen:



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#3274 » sob 6. led 2024, 20:09

@antonspelec

hele, já mu dodám hájend Norinco, ať nežeru za baťovských 119.999,-Kč. A až se s ní na střelnici pochlubí, za kolik ji sehnal, určitě bude středem pozornosti, za to ručím.

srry, ale musel jsem :lol:

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3000

Příspěvek#3275 » sob 6. led 2024, 20:30

Pan potřebuje prodloužit zahradní hadici. Tak nepitvejte proč.



PetKar
Příspěvky: 41

Příspěvek#3276 » sob 6. led 2024, 20:35

Jo, ta V-AR je přesně to správné pro začátečníka na AR platformě, co nemá hluboko do kapsy. A zde má ještě dostatečný prostor odpíchnout se výš. Samozřejmě, až bude mít vyjasněné, co jiného, nebo co navíc přesně chce. Pokud jde fakt jenom o výslednou cenu, s panem Vosátkou se na 100% domluví ke své absolutní spokojenosti :o))



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#3277 » ned 7. led 2024, 13:40

Pokud chce top a neřeší peníze, a chce vojáka, jde v ČR nové koupit LMT, dělají jak píst tak plyn. Pro zjištění vyce doporučuji US weby, v zásadě v top tier je davana u služebních zbraních na úroveň KAC, opět pokud chce více zjistit chce to načíst. LMT mimochodem dodávala lower právě KAC.
Třeba to LMT má monolitický upper. Mám SBR, v nabidce, pokud nevadí delší hlaveň, má ale toparmyshop ještě model dodávány novozélandské armádě. Nejsem si jistý zda je to píst nebo plyn.
Jinak jeji řešení pístu ke zcela unikátní, a asi nejlepší co jsem viděl, tj. měl jsem Parku, Varku, Antrega. Ani jeden z českých systému dle.mē nedosahuje technické úrovene LMT... např. Stavitelný regulátor plynu má pozici pro tlumič...hlaveň je kryogenně ošetřena a ma tvrdochrom, tzn. Ideál pokud chci tlumič.
Dle dovozce má americký výrobce být celkem komunikativní.
Spoušť ke např. na písku pro LE zcela super. Řešení oboustraneho ovládání nesnese konkurenci s tím co jsem měl doma si mohl.osahat, ani Antregu, nebo Var nebo Schmeiser není tak dobrý...

Pokud by to melo být na sport, zábavu, přesnost bude top, můžu si objednat i stavbu presne.podle mých požadavků tak JP....Jediné co bych zvážil, je pokud by to měla být zbraň spíše do nepohody, chci tlumič, není dle mě optimální nerez hlaveň, se sub moa přesností, abych ji přehříval s tlumičem, je ale pravda, že můžu zvolit chladič na hlaveň a ten trochu pomůže.

Údajně přes Brownels půjde sehnat KAC, ale jen jeden model s 16 hlavní....problém je ze KAC, i v US, na civilní trh dost kašle...

Jinak k výše uvedeným příspěvkům a cenám...pokud dotyčný má finanční prostředky...střílí, má nějaké zkušenosti...proč hned rozmlouvat jeho záměr...naopak proč koupit něco levnějšího a pak se stratou prodávat, pokud vím co chci....ale! Musím vědět co chci....

Já osobně už nepotřebují tunit, chci rovnou střílet a neřešit...ono co občas vidím, je že někdo koupí pušku za 30, násilné do toho třeba i víc než dalších 30 za nesmysly, ale má tam relativně obyčejnou optiku, při prodeji mu to většinou nikdo nezaplatí...není pak lepší koupit rovnou zbraň za 60? Nebo místo tuningu, jasně je to zábava, raději koupit optiku za 30?

Jinak předpokládám, že dotyčný ví co dělá a má to finančně promyšlené...je blbost koupit holou pušku...a nemít na optiku, doplňky...myšleno zásobníky, různé ručky, popruh atd, ono se to nezdá, ale pár tisíc v tom také zajícim...nebo koupit zbraň pro tlumič a nemít nemít na něj....



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#3278 » ned 7. led 2024, 19:12

Pardon za překlepy....



grey.man
Příspěvky: 169

Příspěvek#3279 » úte 9. led 2024, 11:24

Kolegové, z čeho (spíš rozpočtovka) se dá u nás vybírat plynovka v délce 12,5"? A dá se vůbec sehnat 12,5" s "mid" délkou odběru plynů? Díky za tipy.

Co jsem vysondoval např.
Perun 15 - dělají, ale s carbine odběrem
IWI - dělají a vypadá to na mid-lenght (ale není skladem)
ADC - dělají, ale s carbine odběrem
AERO - dělají a vypadá to na mid-lenght (ale není skladem a cenově je to skok mimo budget)

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#3280 » úte 9. led 2024, 11:44

https://3901023.app.netsuite.com/core/m ... fd7c4feb32
to je za hranou dissipatora, na spolehlivost bez tlumiče bych nevsadil ani pětku

Uživatelský avatar
tom
Příspěvky: 245

Příspěvek#3281 » úte 9. led 2024, 13:20

Já bych objednal Peruna v 14,5" s předpazbím na 12,5" a zkrátil hlaveň na 12,5".
Hlaveň 12,5" Noveske s MID plynový port píšou na webu 1,8mm.
Hlaveň Sierra 12" s MID plynový port píšou na webu 2mm.
Perun s MID má plynový port u mé 14,5" 2,2mm, takže by to mohlo po vyladění fungovat.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 689

Příspěvek#3282 » úte 9. led 2024, 16:20

antonspelec píše:Kolega (ZP ma asi 5 let) co tu nema profil, me pozadal o vzneseni dotazu na zdejsi zkusene strelce. Vybira ARko…chce neco high-end (vymluvit si to neda a tudiz komenty “at koupi neco za par korun a radsi strili” nemaji smysl). Pozadavek je na co nejlehci zbran (takze plynovka), kvalitni provedeni (a prej, aby byla “hezka”), delka hlavne spise kratsi, max tak 14”, urceni-vetsinou taktika, strelba prevazne do 100m, vyjimecne do 200m. Cena 100-120k CZK. Co se v tehle cenove hladine da u nas poridit? Osobne me napada mozna JP (ale tam to nebude slavny s tou nizsi hmotnosti asi)…jinak osobne se v tehle cenach za ARka nepohybuju, takze mu sam moc poradit nedovedu.

Dik


Ono, jedna věc je zbraň a druhá je ta bižuterie, která tu zbraň hravě přecení.
Tedy bych postupoval, že seředit na nějakém vebu AR dle ceny sestupně a k tomu požadavanou bižuterii a na najaké úrovni se to musí potkat.
A samozřejmě o co jde na prvním místě, musí se mu to líbit.

Co je platné, když má člvěk sice funkční věc, ale nelíbí se mu, to je potom jen poloviční radost, a jestli vůbec.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 261

Příspěvek#3283 » úte 9. led 2024, 17:20

antonspelec píše:Kolega (ZP ma asi 5 let) co tu nema profil, me pozadal o vzneseni dotazu na zdejsi zkusene strelce. Vybira ARko…chce neco high-end (vymluvit si to neda a tudiz komenty “at koupi neco za par korun a radsi strili” nemaji smysl). Pozadavek je na co nejlehci zbran (takze plynovka), kvalitni provedeni (a prej, aby byla “hezka”), delka hlavne spise kratsi, max tak 14”, urceni-vetsinou taktika, strelba prevazne do 100m, vyjimecne do 200m. Cena 100-120k CZK. Co se v tehle cenove hladine da u nas poridit? Osobne me napada mozna JP (ale tam to nebude slavny s tou nizsi hmotnosti asi)…jinak osobne se v tehle cenach za ARka nepohybuju, takze mu sam moc poradit nedovedu.

Dik



Tady bych to viděl na BCM ale druhá věc je si to první osahat, ne každýmu sedne vše - dost lidí bude radit co má doma, ale tohle je na to jít do obchodu a střelnici a koukat a zkoušet NE dát dotaz sem .



Béďa
Příspěvky: 821

Příspěvek#3284 » stř 10. led 2024, 11:00

BCM je jistě solidní značka na podobné úrovni co DD, ale rozhodně to není top tier ...



Motostrelec
Příspěvky: 113

Příspěvek#3285 » stř 10. led 2024, 14:34

No bez ohledu na peníze, ja bych si tedy nejdřív hlavně odpověděl, jestli ta pušká má byt víc taktika / počasí odolná / vše žravá a stres, nebo spíš top sportovní speciál na závod a jinak udržovat v čistotě.

Bohužel už jsem příliš často viděl, že jak takový speciál a nebo jen hodně poladěnou pušku vystavíš hnusnýmu počasí a nebo do ní "nafasuješ" munici, s kterou normálně nestřílíš, tak začnou problémy a to i u třeba JP, Antreg... U čeho jsem zatim teda problémy neviděl, tak právě DD a BCM a HK.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti