AR15-obecně

Samonabíjecí pušky


zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2206 » pon 1. bře 2021, 01:09

alpi76 píše:
alpi76 píše:Uvidím, jestli se s tím vším srovnám. Když ne, objeví se puška ve vláknu burza...


Tak jsem se rozhodl, že dám tomu MPRku šanci a dnes jsem ho vzal na střelnici. A výskedek? Jen samý short stroke nebo double feed. Z asi 60 ran ani jednou nepřebil. Stříleno GGG 55 gr. Tak přemýšlím, kde je problém. :x

Zásobníky Pro Mag a PMAG M3. V ADC M5, co jsem měl s sebou také, vše šlapalo bez jediného problému...


Problém rozhodně nebude v zásobnících. Evidentně to nemá dostatečný plynový impuls, pokud při ruční simulaci přebíjecího cyklu zajíždí BCG až dozadu a nikde nic jinak nevázne. Co jsem z několika kusů MPR střílel, tak jsem se až divil, že to bralo i moje hodně podmotorované přebíjenky, dělané pro carbine system.Buffer to má standartní carbine váhu. Takže normální stav MPR je, že to má a musí brát jakékoliv tovární střelivo tak,jak to je z krabice. Rozeber gas system, zkontroluj jestli nejsou nikde otřepy a jestli má gasport dostatečný průměr pro 18" rifle lenght

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2207 » pon 1. bře 2021, 05:46

Alpi76:
Mám zkazku od českého zbrojíře, že se na trhu objevily nějaké kusy s o něco kratší gastube (která pak nezajede v potřebné délce do gaskey) a výsledkem byl tento problém. Zkontroluj..
Taky jsi psal že jsi měnil gasblok - další možný problém.
Jinak na ty pušky negativní ohlasy nejsou - jsi smolař..



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2208 » pon 1. bře 2021, 07:57

Bratia ceski,
kedze Brownells.sk zrusil svoju prevadzku, tak som sa poobzeral po nejakych hlinikacoch (nech su do foroty) a dalsich zasobnikoch po ceskych strankach. Vsade kvoli vasej novele zakona z EU dielne vidim, ze export zasobnikov nie je povoleny a „nadlimitne“ len na kartu zbrane.

Suvisi s tym nejak aj totalne vybrakovana ponuka na Brownells.cz? Lebo podobne oznacenie „nedostupne“ svietilo na nemeckom Brownells tesne pred tym, ako vsetky zasobniky pre pusky vyhadzali z ponuky. Nateraz som objednal hlinikove DH Industries (pre .300 BLK, ale pojdu aj pre .223 a kedze .300 nemam, je mi znacenie putna). Som zvedavy, ci ich Brownells.cz posle.

U poliakov este eviduju v ponuke Hexmagy. Inak vsade nic, hlucho, bud neposielaju alebo prazdne sklady. Co sa deje?



alpi76
Příspěvky: 144

Příspěvek#2209 » pon 1. bře 2021, 08:20

jjjjhe, McFly, zarozak - díky za rady.

Ano, buffer je standardní carbine, zkoušel jsem ho vyměnit za ten z ADC i s pružinou a žádná změna.

Co se gas blocku týká, tak původní byl nakřivo a ten nový od BCM je rovně - použil jsem špagetovou metodu.

Gastube je při srovnání s ADC v upperu skoro stejně dlouhá. U ACD je délka v upperu dle šuplery 24,8 mm, u MPR 24,4 mm. Ty 4 desetiny snad nemůžou být problém.

Ještě mrknu na ty otřepy a rozměr gasportu, jaký by to mělo mít?

Teď se stejně na střelnici nedostanu, neb v naší obci žádná není a jinam jet "sportovat" nemohu. To se týká i prodejce, který je z jiného okresu. :(



alpi76
Příspěvky: 144

Příspěvek#2210 » pon 1. bře 2021, 08:54

Tak při vrácení původního gas blocku je délka gas tube v upper ještě kratší - 24 mm.

Průměr gas portu je 2,64 mm.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#2211 » pon 1. bře 2021, 10:19

Machead píše:Bratia ceski,
kedze Brownells.sk zrusil svoju prevadzku, tak som sa poobzeral po nejakych hlinikacoch (nech su do foroty) a dalsich zasobnikoch po ceskych strankach. Vsade kvoli vasej novele zakona z EU dielne vidim, ze export zasobnikov nie je povoleny a „nadlimitne“ len na kartu zbrane.

Suvisi s tym nejak aj totalne vybrakovana ponuka na Brownells.cz? Lebo podobne oznacenie „nedostupne“ svietilo na nemeckom Brownells tesne pred tym, ako vsetky zasobniky pre pusky vyhadzali z ponuky. Nateraz som objednal hlinikove DH Industries (pre .300 BLK, ale pojdu aj pre .223 a kedze .300 nemam, je mi znacenie putna). Som zvedavy, ci ich Brownells.cz posle.

U poliakov este eviduju v ponuke Hexmagy. Inak vsade nic, hlucho, bud neposielaju alebo prazdne sklady. Co sa deje?


Myslím, že důvody jsi pojmenoval správně, ale ještě bych k tomu přidal stávající enormní poptávku v USA. Koukal jsem na nějaké emerické shopy a taky často nemají skladem (např. PMAGy).
Pokud nemáš přesné info o naší implementaci, tak např. zde: https://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/ ... -zasobniky.

Edit: Tak na Brownells CZ vidím Pmagů Gen 2 tisice kusu, skladem v USA, za cenu 397 kč. Co nemaji, jsou Gen 3.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#2212 » pon 1. bře 2021, 10:52

Dik, je mi jasne ze ponuka je aj kvoli problemom v USA a celkovemu nedostatku.

Pmagov mam plnu pr*el (ak je 40 zasobnikov vela) skor rozsirujem portfolio o osvedcene ine znacky a prevedenia. Poliaci maju skladom este nejake Hexmagy, tak prihodim aj tie

Dik



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#2213 » pon 1. bře 2021, 10:56

Ještě přidám špatné zprávy (z jednoho CZ e-shopu): Pro export je nadlimitní zásobník údajně klasifikován jako vojenský materiál a tudíž nelze exportovat mimo území České republiky bez povolení příslušných orgánů...

A omluva za diskusi Off Topic - už končím.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#2214 » pon 1. bře 2021, 11:55

alpi76 - tak se v tom nevrtej a reklamuj to. Jinak fakt asi budeš na tuhle flintu smolař. Pořídil jsem si ji nedávno spíš ze zájmu, chtěl jsem porovnat s jinou svou AR za dvakrát takový peníz a jsem velmi příjemně překvapen!! Jak zpracováním, funkcí, tak i přesností. Osobně naprosto nemám co vytknout. Vynikající spoušť, zpracování vnitřku i jednotlivých dílů podle mě na úrovni vyšší třídy. Nečekal jsem, že zbraň za 30 bude vypadat takhle. Váhově jsem to s 18" čekal horší. 3kg není nic strašnýho. Chování při střelbě luxus. Měl jsem doma levnej puškohled, tak jsem ho tam posadil a na 100m jsem nevěřil vlastním očím. Kdyby za tím seděl někdo, kdo umí puškohledem střílet líp a má lepší oči, zajímalo by mně, co ta puška umí.
Ale na druhou stranu je i možný, že jakou ty máš smůlu, takový já měl štěstí...



alpi76
Příspěvky: 144

Příspěvek#2215 » pon 1. bře 2021, 12:01

Tak jsem asi zjistil důvod short stroke - viz toto video: https://www.youtube.com/watch?v=ZNAF1nM_g1c - čas cca 1:45.

Mezi bolt carrierem a gas keyem je mezera, kudy musí unikat plyn. Když tam fouknu čistič, tak to probublává. A gas key je také poněkud nakřivo...

bc_mpr.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2216 » pon 1. bře 2021, 12:40

A ty máš ADC v rifle gas?



alpi76
Příspěvky: 144

Příspěvek#2217 » pon 1. bře 2021, 12:56

Ne, mám 14.5" carbine. O té 18" rile jsem přemýšlel místo toho Rugera.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#2218 » pon 1. bře 2021, 16:11

MPRko mám taky. Než jsem koupil, dělal jsem si trochu rešerši, a pár lidí se zmínilo o tom, že gas key bývá trochu povolený, protože ty dva šrouby, co ho drží, bývají někdy málo krimpnuté a povolí se. Bylo doporučeno hi sundat, a zpátky přidělat pomocí červenýho (je tam žár) loctitu. Naštěstí jsem do toho jít nemusel.



alpi76
Příspěvky: 144

Příspěvek#2219 » pon 1. bře 2021, 17:47

Gas key je pevně utažený, není uvolněný a krimpnutý je to dobře. Hrabat se v tom už nebudu, až to půjde, odvezu zbraň prodejci. Je v záruce...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#2220 » úte 2. bře 2021, 05:35

Podle té fotky to vypadá, že je pod částí gas keye z bolt carrieru odfrézováno víc materiálu než mělo být a vznikl tam schod, kterým to fouká, je to tak, nebo jen blbě vidím?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů