PSL ROMAK (rumunský Dragunov)

Samonabíjecí pušky


Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#16 » pát 21. čer 2019, 22:43

V Bearece máš čínu za 7,50.



Macek1989
Příspěvky: 7

Příspěvek#17 » pát 28. čer 2019, 19:59

Tak PSLko mám také doma, k výběru tam má funglovky kousky, nikdy nestřílely. Na zásobníky jsem se ptal a prý budou, jsou již objednané. Cenu zatím prý neví. Zajímavé je, že by snad měly být plastové. Takže sledovat weby...



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#18 » čtv 4. črc 2019, 16:28

Zdar,není to praskání rámu spíše výrobní vada,popř překalený matroš nebo ojedinělá vada rozmáznutá na netu??? Nějak mi uniká vliv těžších střel ...Vždy přeci záleží na konkrétní laboraci daného střeliva...Např v 9Luger SB kope znatelně víc střelivo s lehčí střelou!



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#19 » pát 5. črc 2019, 06:48

Ne,je to vyloženě přeplynované a skrz těžkou střelu,která asi zůstane v laufu déle,to dostane větší bombu na nosič. Amíci dělají jednoduchou úpravu gasblocku na stavitelný a pak se z toho dá mydlit cokoliv,akorát ty těžší,co tomu moc nešmakujou mají strašný rozptyl už na 100m



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#20 » pát 5. črc 2019, 09:18

Aha,tak to je jiná , to mě nenapadlo /, jinak jsem koukal , že to má stoupání 1/12 a někde uvádějí 1/12,5 . Tak to je opravdu stoupání na lehké střely-to ten velký rozptyl s těžkou střelou na 100m chápu :)



namork1
Příspěvky: 15

Příspěvek#21 » pon 15. črc 2019, 08:12

Macek1989

Volal jsem do Zeleného Sportu a vše jen střílené kusy, údajně žádné uloženky. Taky jsem o PSL uvažoval ...



Phoenix
Příspěvky: 291

Příspěvek#22 » sob 17. srp 2019, 00:33

Zdar,tak jak vám z toho ,,létá,, ta China? Co to zvládá na 100m?



Macek1989
Příspěvky: 7

Příspěvek#23 » pon 16. zář 2019, 12:32

namork1 píše:Macek1989

Volal jsem do Zeleného Sportu a vše jen střílené kusy, údajně žádné uloženky. Taky jsem o PSL uvažoval ...



Mno tak ti nevím, ale drobek co mám doma já tak má ještě po těle (veškeré záhyby) zbytky evidentně dost letité konzervační vazelíny, kterou jen ledabyle někdo otřel. Puška nemá sebemenší škrábanec na černění a otěr v mechanismu a zásobníku jsem udělal až já. Nevím s kým jsi mluvil, ale jestli to byla jedna z těch paní, tak ta ti klidné prodá T-34 jako nejlepší a nejpřesnější střelivo do 58čky. Pokud s Rudolfem tak nevím ... Ale všechny tři ze kterých jsem vybíral na tom byly stejně. Rozhodoval jsem se jen podle dřeva pažby :lol: A střílí ... inu když řeknu fantasticky tak ho urazím. Střílena lehká mosaz čína z Beareky na 300 m.



LenkaMa
Příspěvky: 74

Příspěvek#24 » pon 16. zář 2019, 23:54

Macek1989 - Oni ty PSL ka vypadají dobře protože prošly celkovou repasí a úpravou a tedy i černěním , Všechny ty PSL jsou vyřazený z armády. To že tam máš vazelínu je normální, protože zbraň se konzervuje aby ve vlhkém skladu nerezla - jinak přesně jak to napsal namork1 ale to snad vědí všichni kdo nakupuje ze Zeleného Sportu ;)

Jinak ta paní jak Ty píšeš, by tě s vědomostmi o zbraních strčila hravě do kapsy :lol: Takže ne ostatní ale Ty by ses měl zamyslet kdo umí a kdo něco ví a zná ne oni !!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Macek1989
Příspěvky: 7

Příspěvek#25 » pát 18. říj 2019, 14:04

LenkaMa píše:
Jinak ta paní jak Ty píšeš, by tě s vědomostmi o zbraních strčila hravě do kapsy :lol: Takže ne ostatní ale Ty by ses měl zamyslet kdo umí a kdo něco ví a zná ne oni !!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


Nooo ono jde o to, že jsem o sobě nikdy nepsal, že jsem odborník na zbraně. Pouze jsem poukazoval na zkušenosti s prodejcem. Pokud skutečně má takové zkušenosti, jaké píšete, je veliká škoda, že se o ně neměla vůli podělit. Na moje dotazy při koupi jsem bohužel nedostal žádnou odpověď. A to se týká i několika mailů, ohledně výše zmíněných zásobníků. Také bohužel bez odpovědi. A konečně závěrem - nejsem si jist, že se známe a nepřijde mi slušné vzájemné tykání. Děkuji a omlouvám se za totálně zbytečné OT, ale nemohl jsem si odpustit reakci.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#26 » stř 1. dub 2020, 10:21

Phoenix píše:Zdar,tak jak vám z toho ,,létá,, ta China? Co to zvládá na 100m?


Hoja, naposledy (někdy v lednu) jsem byl flintu jen nastřelit, tak jsem byl rád, že to lítá do cca 3 MOA. Pozor, jsem špatný/občasný střelec a jen jsem pušku nastřeloval! Nijak jsem si s ní "nehrál". Jinak podařilo se mi sehnat odstřelovačské náboje československé armády se stříbrnou špičkou a lehkou střelou. Jak pomine karanténa, tak udělám srovnání.
Jinak dosavadní poznatky k přesnosti - velmi záleží jak je zahřátá hlaveň (a že se zahřeje velmi rychle - 3 až 5 ran). S rostoucí teplotou logicky prudce klesá přesnost.



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#27 » stř 17. čer 2020, 11:21

Zdravím,
včera jsem byl provětrat PSLko a kolega mě upozornil na roztržené hilzny. Osobně si myslím, že bude problém s jiným "tvarem" komory. Hlaveň má krásně ostré drážky, přesnost je taky velmi pěkná, tak nepředpokládám, že by šlo o vystřílený šrot. Náboje jsou se stříbrnou špičkou, hmotnost střely 9,6 g (je na nich napsáno bxn a 63 (což netuším co znamená). Chtěl bych se zeptat zkušenějších jestli to něčemu vadí a je to bezpečné, nikdy jsem se s ničím podobným zatím nesetkal. Díky za postřehy.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#28 » stř 17. čer 2020, 11:57

bxn je kod vyrobce S&B, 63 rok vyroby
Strela se stribrnou spickou ma ocelove jadro, se zlutou spickou ma jadro olovene



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#29 » stř 17. čer 2020, 17:16

Zkus ty prasklé hylzny přiměřit k ostrým,jestli nejsou výrazně prodloužené v ramenech,to by znamenalo,že komora je moc hluboká nebo u ramen moc široká a ocelové hylzny při natažení prasknou. Ale může to být prostě i jen shitovým materiálem nábojnic nebo jsou už nakyslé zevnitř z degradace, což by u ocelové nábojnice,kdoví jak a kdoví kde uložené z roku 63 i odpovídalo ;)



Radhagupta
Příspěvky: 117

Příspěvek#30 » stř 17. čer 2020, 20:32

Tak délkově jsou úplně stejné, taky si uvědomuju, že když jsem měl novější čínské střelivo, tak hilzny byly v pohodě. Asi to bude fakt tím stářím ... zkusím koupit nějaké novější a vyzkouším, jestli to bude taky dělat. Díky za info :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů