AK74 SEMI Romak 5,45mm

Samonabíjecí pušky


touslam
Příspěvky: 11

Příspěvek#1 » pon 7. říj 2019, 20:07

Ač jsem vlastník AR-15, zjišťuju, že nutně potřebuju i AK. Zajímá, jestli už má někdo zkušenosti s AK74 SEMI Romak 5,45mm od Zeleného sportu. Ta puška mi padla do oka. Je zpracování lepší než BSR 74?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#2 » pon 7. říj 2019, 22:33

Zkušenosti s nima nemám, ale schodou okolností sem byl nedávno v Bearece a ptal sem se jestli je kvalitativní rozdíl mezi AK 74 Romak a BSR 74. Prý je to v podstatě totéž, viděl sem tam naživo obě dvě.

BSR 74 je "teoreticky" nová puška samonabíjecí, ale údajně je poskládaná z dílů i z různých zemí, takže stejně prostě skládačka. Romak měly uloženky.

Ale prostě při pohledu na obě bylo krásně vidět, jak moc lepší kvalita výroby byly naše Kosy... Ten rozviklaný "kompenzátor", ehm...

Údajně zdaleka nejlepší kvalita AK 74 je z NDR, ale reálně asi nesehnatelný, za normální peníze.

Upřímě? Prostě bych šel do tý levnější, stejně to bude třeba dodělat...



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#3 » úte 8. říj 2019, 05:32

Jestli je romak 545 skutecne rumunska zbran,vychazejici z jejich AIMS74,tak je tam vic nez drasticky rozdil ve vzhledu oproti primemu klonu AK74.
AIMS je paskvil akm a ak74 s mnoha proprietalnimi resenimi a BSR je primy klon ak74 s par drobnymi rozdily v detailech pro bezne oko z dalky nepostrehnutelnymi...
Kvalita poslednich bsr je primo otresna,rumuna 545 jsem v ruce nemel,soudim ze by mohl byt lepsi.
O tom rumunskem klonu kazdy mluvi,ale nikde zadne prime foto z nakupu zakaznika videt neni



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#4 » úte 8. říj 2019, 06:21

Ono je asi úplně jedno, jaké AK a jakého původu si člověk koupí, kvalita bude plus mínus ti samé, důležitější bude to, jak moc se které liší konstrukčně od původního modelu z důvodu tunningu. Čím větší rozdíly budou, tím je menší pravděpodobnost sehnání pasujicich tunningovych dílů.



touslam
Příspěvky: 11

Příspěvek#5 » úte 8. říj 2019, 20:41

Na fotkách vypadá Romak jako úplně standardní AK74.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#6 » stř 9. říj 2019, 20:46

Ano,na fotkách to tak vypadá,ale rozhodně by to chtělo zjistit podrobnosti,protože pokud to vychází z origo rumuna,tak ten je dost proprietální a odlišný,sklopkou počínaje(pokud tam je),přes šikmý akm gasblock,závitem na ústí konče



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#7 » stř 27. lis 2019, 19:50

Tak koupil uz nekdo? Muj bsr bulhar krome strasny povrchovky ok. Prvnich 30 ran presnych. Zkousel nekdo na rumuna pridelat listu? Tzv lastovcin chvost?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#8 » stř 27. lis 2019, 21:08

Mel jsem jednoho romaka v ruce, jen jednoho takze by bylo blbe podle toho soudit vsechny. Byla to trochu vrtule



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#9 » sob 14. srp 2021, 23:50

strilel jsem z rumuna, je to sice original samonabijecka, ale zevnitr byla videt zavarena dira po cepu automatu, coz je asi ale dobry, protoze timpadem by ram mohl byt z dobreho materialu pro vojenskou vyrobu.strilel normalne, dal jsem asi 10 ran. nema listu, coz je skoda. povrchovka byla mnohem lepsi nez BSR. celkove nevypadal zle je to krizenec akm a ak74. nejlip se to pozna po plynovym nastavci. ale vzhledem k tragicke nabidce na levny naboj, to muze byt reseni. ja odolavam, a snim vlhky sen o zasilce novych ak74 z ruska. ale mozna se nedockam....... a tech 54 litru, c0 chce kalasnikov za ak12 co ted tady nabizi, to nedam. za tolik se daj koupit lepsi flinty.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#10 » stř 18. srp 2021, 00:34

O tom, že by rumuni ojebávali rámy na materiálu žádné info není.......jakýkoliv rumun byl poměrně měkký už od dob dovezených AKMS, materiálově srovnatelné cca s polákem-hranky se rychle otemují a ohladí/zajedou, někde se vytvoří důlky, ale dál už to nepokračuje, naopak chod zbraně zhladne. Jediný problém s rámy byl u BSR, které byly novovýroba bez čepu avtomatu a měly špatně prostřižený otvor šachty, kde některé magazíny v širších tolerancích šly těžko.......triviální oprava s pilníkem v ruce na 10 minut s cigárkem. To, že u některých šel lauf šejdrem už z pouzdra bylo vinou špatně obrobeného trunnionu a to, že u některých byly křivě nalisované komponenty na laufu je vinou šlendriánství při montáži.....toto se ale vyskytuje všemi klony napříč a nesvědčí to skoro nic o jedné konkrétní provenienci ;)



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#11 » ned 12. pro 2021, 20:36

No BSR - ja nemel problem se sachtou. byl na boku krive privareny vodici plech nosice, a nosic narazel do "barell trunion" az v nem nalevo vykousal prohluben, to se neda nijak jednoduse opravit, a udelat to poradne, by stalo jak celej bulhar. tak sel do sveta. nedavno jsem prohlizel na strelnici jine bsr, a melo to taky, ale udajne nezavadilo. moje se z 5ti ran 2-3 zpriceni, jakztakz chodilo jen se sovetskym zasobnikem ostatni katastrofa. v aksu chodi vsechny zasobniky perfektne. Musku jsem mel uprostred, dal jste nekdo na rumuna v 5.45 bocni listu?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: b_ad_a a 15 hostů