PPŠ.41

Samonabíjecí pušky


Adam 56
Příspěvky: 20

Příspěvek#1 » pát 15. lis 2019, 15:22

Prosím o názor , mám zájem o nákup PPŠ-41 u zeleného sportu , dlouho nebyl k mání ,nyní nabízen za 7.2OOkč , stojí to za to ? vaše zkušenosti ? (mají na prodej 12ks a nevím ,jestli do budoucna ješte budou ?) další problém , jsem zaslechl,že tyto SEMI zbraně , (vlastním Sa-26) s otevřeným závěrem , chtějí převést do K."A" ) a tím pádem ,je trvale vlastníkům odebrat ..Váš názor ? děkuji



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#2 » pát 15. lis 2019, 16:11

Pokud se vyloženě nevěnuješ sběratelství a tvým zájmem nejsou vyloženě speciálně jen legendární zbraně WWII tak.............se to absolutně nevyplatí,je to totální nespolehlivý shit,hnusné těžké kopyto,nepřesné a nebezpečné uživateli i okolí(možná před laufem je nejbezpečněji),střílející poměrně drahý náboj, poměr cena výkon je tam zcela mínusový a ano,chtějí to přesunout do A

Pokud se věnuješ viz. výše,tak se to celé maže



Adam 56
Příspěvky: 20

Příspěvek#3 » pát 15. lis 2019, 17:10

Díky .. a co bude dál , třeba s Sa-24/26, dá se to tušit . ??



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#4 » pát 15. lis 2019, 18:07

Zarozak snad trochu prehani nebo smula na kus...
Ale jinak pokud nechces zrovna pps, tak je asi na vyber i z jinych alternativ,
K legislative(pokud to projde +/- jak to je) - zbrane kt. strili s otevr. zaveru budou v "prisnejsi" kategorii (katA to ale nebude, ta nebude vubec) .. ale to je tady tezce offtopic, na toto tema je toho na foru dost celkem...



expres
Příspěvky: 613

Příspěvek#5 » pát 15. lis 2019, 18:12

Muzu poprosit odpoved.
Zil jsem v predstave ze se jedna o "bezporuchovku". Nebot i nemci ji uprednostnovali pred vlastnim smajzrem.
Chapu ze de o vojensky krumpl, tezky, stary, ale nebezpecny???? Vcem to spociva?
Nevite proc se ma presunout do A? (Diky dohledam, odpoved vejs).
Kamarad drahne let s tim strilel jeste ve full auto a chvalil jednoduchost, bezporuchovost. Ale rikal ze jinak krumpl starej..



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#6 » pát 15. lis 2019, 18:57

Nebezpecnost maj v jistem smyslu samopaly kt. Strili z otevreneho zaveru(treba uzi ma pojistky imho dostatecne) , a ta spociva v tom , ze nekdy staci potahnout zaver dozadu a uvolnit a dojde k vystrelu, nekdy staci setrvacnost (skok z okna z vozidla atd...)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#7 » pát 15. lis 2019, 21:14

Špagin v žádném případě není takový nezmar a tak spolehlivý,jak ho mnoho lidí i zdrojů prezentuje nebo glorifikuje. Je to totální krumpl a realita je taková,že spolehlivý nebyl snad vůbec nikdy,pokud si ho jedinec vyloženě nevyladí pilníčkama a nepohraje si s tím. Samozřejmě existují vyjímky,ale já jsem na žádnou takovou nenarazil.
Jeho nebezpečnost spočívá,jak už bylo předřečeno v tom,že aby vystřelil stačí mnohdy klepnout pažbou o zem,pokud uživatel nezaklapne pojistku na páce, spoušťový mechanismus při těch zemědělských vůlích a různých repasech rovněž neoplývá spolehlivostí a např. to,zdali uživatel může nebo nemusí přijít o zrak závisí jen na takové blbé součástce jako je vytahovač a její 100% fci.
Už jsem viděl 3x u různých uživatelů z tohoto jednou zažil osobně,že bouchnul náboj ve výhozním okénku a vězte,že u 762x25 se nejedná o nějaké lehké ofouknutí vánkem a bez brýlí to mohlo mít zajímavou dohru,takhle to skončilo jen "opískováním xichtu"
Důvod byl prostý, špatná funkce vytahovače zapříčinila to,že vystřelená nábojnice odkopla sice závěr dozadu aby nabral nový náboj,ale zůstala částečně v komoře,protože se sesmekla. Nový náboj byl nabrán,zarazil sesmeklou nábojnici zpět do komory nadoraz a byl odpálen pevným zápalníkem ve výhozním okně=nic přijemného. Zbrani se nestalo nic,protože má řadu nechtěných "odfuků" a jde přes ni v podstatě vidět :lol:
Stará hylzna byla roztemovaná v komoře a skrz vč. dna prostřelená kulkou z té vybouchlé a kulka nebyla uvízlá v laufu,normálně vyletěla ven skrz lauf. Čuměl jsem na to jak puk, prý se to stávalo a stává dost často. Prostě za mě nebrat. Mnohem lépe na mě působil sudajev,to už byla taková relativně kompatní a vcelku vymyšlená/zvládnutá zbraň

Němci to používali,protože neměli vlastních zbraní dost a na východě se toho jistě válelo mraky. Třeba MP 40 bylo vyrobeno jen necelých milion kusů a z toho skoro 90% ztraceno na frontách,především té východní.Sice používali některé kořistní zbraně,ale to byly jen procenta z toho,co potřebuje k boji taková mašinerie. Všeobecně prezentovaný typický obraz německého vojcla se "schmeisserem" je nesmysl,měli jich jen zlomek,tak jasně,že brali co bylo po ruce na zametání ulic



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#8 » ned 24. lis 2019, 14:11

Ja Spagata mam, tenkrat za 3600 neslo nekoupit. Je to legenda. nic vic, nic min. blbe se drzi, presnost na 50m.... no jakakoli puska od sks je mnohem lepsi. obcas da dvojvystrel, tak jako vetsina starejch zelez. naskladat buben je celkem pakarna.komora tak volna, ze dovnitr lezou tokarevy, a ven padaj lugry. nabojnici to uplne srovna.
Ale je to to historie, a velmi zajimavy prohlidnout, ze to taky tak jde. nebezpecnej je. ja ho osobne pujcuju jenom lidem, o kterejch vim, ze jsou profici, a vi jak s tim zachazet. cloveku co nema zbrojak, nebo ho neznam bych to nepujcil. padova bezpecnost nula.

Ale je to super milacek, jednou za rok ho vztahnout dedka na strelnici. vsichni se sebehnou. ale ostrazitost urcite na miste. Veteran proste. kdo ma ruce levy, tomu to rozhodne nepujcovat, a neprenaset s plnym zasobnikem. ale kdyz vysypes ten buben, a z toho zebrovani zacne vytejkat vazelina.... je to proste parada. a drahy soucastky. vratnou pruzinu s tycinkou jsem si novou dovezl z Ruska, a vysla skoro na litr.
je to jako auto veteran. Jednou za rok v lete s nim vyjedes k rybniku.



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#9 » ned 24. lis 2019, 14:26

cena naboje dneska 5,5 kc, tak jako vsechny ostatni naboje v podstate. a bud si jistej, ze z toho nevystrilis tisice ran rocne. na to jsou jiny flinty. Sorry ze pisu bez interpunkce. jsem v zahranici. Jo a slysel jsem - ale nezkousel - ze dnesni naboje SB jsou o tolik slabsi, ze ma tendenci kulometit, jak nedojede zaver az k zachytu. Ale muzou to bejt kydy. Ja strilim zcivilneny CS a Soviet strelivo, a funguje perfektne, v ramci moznisti flinty. Hrozne blby je, ze nema pistolovou rucku. drzis to tak blbe jak mosina, s trochu vykloubenym zapestim.

Takze za me - jestli neresis koruny a mas dost velkej trezor, rozhodne koupit, a obcas se s tim pomazlit.
Jestli resis koruny, a budes mit jenom jednu flintu, kup ak/SA58, nejlip zastavu, a budes mit neznicitelnej nastroj, tak samo s nadechem "krumpacovitosti" ale nejlip AKS74 U. To je paradni vec, vse v jednom.



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#10 » ned 24. lis 2019, 18:14

Včera na Zmrzlých prstech v Lukové jsem měl tu "čest". Do sbírky ano, je to kus historie, ale to je tak vše. Děsnej krumpl.

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#11 » ned 24. lis 2019, 19:42

ZS nabizi Sudajevy za 5 600, dodani v lednu
Me se tyhle semi klumpry libi, moc presne nejsou, ale je s nimi zabava

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#12 » ned 24. lis 2019, 20:25

Zábava to teda je, v každom prípade!
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#13 » ned 24. lis 2019, 21:18

To doprcic nikdo z těch X střelců okolo nemůže tem holkám říct jak u toho stát aby s tím nepadaly div ne na prdel. :lol: A ještě je tak pak chudery vystavujete :)



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#14 » ned 24. lis 2019, 22:06

Pokud zbraně tohoto typu přesunou do A, co s ními bude? Bude se na ně vztahovat tzv. grandfathering?



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#15 » ned 24. lis 2019, 22:26

Pochybuji ze by to nekdo presouval do A .. mozna tak treba R2
Ale to asi nepatri do tohoto vlakna ne ?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů