Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky


sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#121 » stř 29. črc 2020, 16:44

Základní barva u ARS je černá - to je leštěný tvrzený elox. Na něj je možné nechat v ceně aplikovat buď bronz, FDE, nebo grey cerakote. Ta modrá byl custom kus barvu přesně nevím. Celá puška v libovolném odstínu Cerakote výjde na plus 3050Kč vč DPH. Má to však své nevýhody . První je že tyto nestandardní barvy mimo ty v ceně zbraně se čeká pár týdnů. Další nevýhodu vydím trochu v tom, že ta cerakote barva nemá odolnost jako podklad. Takže jak si tu pušku domlátíte a doškrkáte běžným používáním tak z toho ten nástřik pomalu seškrábete, ale jen na tu základní černou tvrzenou vrstvu eloxu - ta se tak jednoduše doškrábat nedá.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#122 » stř 29. črc 2020, 19:03

Tak jsem dneska vyzkousel dalsi strelivo a do toho se snazil nemit krive ruce. Zkousel jsem GGG 55gr, ty litaly na 100m do kruhu o prumeru 7cm. Je to dane spise mym strhavanim. Dalsi, a to uz mam fotky, jsem zkousel Hornady Frontier 55gr, ktere bez strhavani litaly do zaslepky, GGG 69gr a SB 77gr. Fotky v odkazu. https://imgur.com/gallery/yOh7SWA



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#123 » stř 29. črc 2020, 20:10

Hornady teď prostě lítají skvěle. Nemohu se dostat na 300m, abych porovnal s HPBT, zda tam bude rozdíl, zatím do 150m nemá cenu připlácet za Match střelivo. Až mi je těch Frontieru líto na dynamiku :lol:

1) Pokud někdo chcete minimální zpětný ráz, tak Antreg vyvinul nový systém práce s pístem. Říkají tomu sportovní píst. Za mě je to "předělávka z 223 na .22lr" Neuvěřitelně to snižuje zpětný ráz. Koukáte přes sklo (ve stoje, v sedě) a po ráně se zbraň skoro nehne. Hned vedle měl kolega V-AR s taktéž 12,5" hlavní. Vyzkoušel a koukal na mě, jak to, že to vůbec nekope. Co tam mám za pružiny atd. Je to libovka na dynamiku, když pálíte jednu za druhou a pořád máte vše v "kříži". Cena tohoto pístu ke standard variantě je cca 1350 Kč s DPH. Kdo máte Antreg, berte!

2) Přehodil jsem si 12,5" za 16,5" (adaptér = jiný upper od Antregu) a šel na mířenku
Úsťová rychlost s Hornady Frontier 55gr (rozptyl rychlosti byl do 10 ms)
12,5" = 815 ms
16,5" = 920 ms
Ještě jsem stihl naměřit SS109 s 12,5" a rychlost byla 844ms a rozptyl byl na 10 ranách 5 ms!! Neuvěřitelná konzistence. S 16,5" nemám výsledky bo jsem všech 10 ran dal s 12,5" hlavní :oops:
Střelecké pokusy na 100m v sedě, opřeno o zásobník, optika Strike Eagle 5-25x56, při střelbě zoom 15x, paralaxa na 100m
Nejlepší mi přijdou Hornady Frontier, pak Black Hills 77gr a pak GGG 62gr. 16,5" hlaveň má stoupání 1:8, 12,5" má 1:7 a Hornady tam jsou také nejlepší.
Foto 1, Hornady Frontier 55gr
Obrázek
Foto 2, GGG 62gr. Nevím, zda ty 3 nahoře a 2 dole jsou moje chyba či jiná rychlost střeliva. Opora o zásobník není to nejlepší. GGG nejsou špatné ale
Obrázek
Foto 3, Black Hills 77gr
Obrázek
Naposledy upravil(a) izerS18 dne stř 29. črc 2020, 20:18, celkem upraveno 1 x.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#124 » stř 29. črc 2020, 20:15

sokar píše:Základní barva u ARS je černá - to je leštěný tvrzený elox. Na něj je možné nechat v ceně aplikovat buď bronz, FDE, nebo grey cerakote. Ta modrá byl custom kus barvu přesně nevím. Celá puška v libovolném odstínu Cerakote výjde na plus 3050Kč vč DPH. Má to však své nevýhody . První je že tyto nestandardní barvy mimo ty v ceně zbraně se čeká pár týdnů. Další nevýhodu vydím trochu v tom, že ta cerakote barva nemá odolnost jako podklad. Takže jak si tu pušku domlátíte a doškrkáte běžným používáním tak z toho ten nástřik pomalu seškrábete, ale jen na tu základní černou tvrzenou vrstvu eloxu - ta se tak jednoduše doškrábat nedá.

Diky za obsahlou odpoved.

Chapu to tedy spravne, ze cokoliv jineho krom toho cerneho zakladniho eloxu je vpodstate jen docasna barevna uprava, ktera drive ci pozdeji sleze?



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#125 » stř 29. črc 2020, 20:20

izerS18 píše:
1) Pokud někdo chcete minimální zpětný ráz, tak Antreg vyvinul nový systém práce s pístem. Říkají tomu sportovní píst. Za mě je to "předělávka z 223 na .22lr" Neuvěřitelně to snižuje zpětný ráz. Koukáte přes sklo (ve stoje, v sedě) a po ráně se zbraň skoro nehne. Hned vedle měl kolega V-AR s taktéž 12,5" hlavní. Vyzkoušel a koukal na mě, jak to, že to vůbec nekope. Co tam mám za pružiny atd. Je to libovka na dynamiku, když pálíte jednu za druhou a pořád máte vše v "kříži". Cena tohoto pístu ke standard variantě je cca 1350 Kč s DPH. Kdo máte Antreg, berte!

Me by zajimalo, jestli ten pist “zkroti” stejne vsechny delky hlavni 8-) Protoze pokud jo, tak kratas s hlavni 10” by mohl byt vskutku paradni...



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#126 » stř 29. črc 2020, 20:23

Mám ho na 12,5" hlavni. Ale pokud se nemýlím, je píst určen pro všechny délky hlavně na "zkrocení"



matkoo
Příspěvky: 189

Příspěvek#127 » stř 29. črc 2020, 20:32

to sokar
nemas foto celej zbrane v custom blue



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#128 » stř 29. črc 2020, 20:57

antonspelec : Tak je to cerakote nástřik. Třeba ten bod jak se odklápí dust cover a naráží na tělo zbraně se odbarví docela rychle. Když vemeš nějakej kov na cerakote barvu tak jde pryč poměrně v pohodě.Na běžné střílení je to OK, ale jak se s tím budeš válet pod autem apod půjde to poznat. Na základním eloxu tím že je tvrzenej a leštěnej to tak jednoduše nejde a musíš to fakt chtít poškodit.

Matkoo : Nemám bohužel, to byla puška někdy z loňska z prvních kusů a to jsem ještě nevěděl že nějakej Antreg ve Vyškově existuje :lol:



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#129 » stř 29. črc 2020, 21:09

antonspelec : 10,5" s lineárem to zkrotí o cca 82% oproti DDM4 V7s v základu. Se standardním pístem to kope i tak o dost méně než většina plynovek. Velmi brzy dám více info včetně grafů a popisů měření, systém funkce apod. V Brně bude od 3.8 v Trigger předváděčka a bude tam na 99% i sportovní píst na vyzkoušení. V Praze mají ARS na střelnici LERO - tam budeme sportovní píst dodávat záhy. Ta změna a průběh zpětnýho rázu je tak markantní že se to musí zažít . Každej kdo to testnul se jen udiveně ptal esi si děláme prdel.... Včetně mě.



askael
Příspěvky: 12

Příspěvek#130 » stř 29. črc 2020, 22:09

Taky dík za barvičky.

izerS18, 12,5 lauf bych přesně chtěl, máš tam kompenzátor nebo tlumič plamene, jak moc to žhne?



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#131 » stř 29. črc 2020, 22:14

Mam tam kompik. Tim žhnutim myslis co?:)



askael
Příspěvky: 12

Příspěvek#132 » stř 29. črc 2020, 23:28

Jak moc to plive plamen, bo vim že je bezva kompik pro samotnýho střelce, ale vojska používaj spíš tlumič plamene, aby se tim vojclové navzájem neupalovali a má to prej menší demaskující účinek. A i když vim jak moc je to pro samotnýho střelce nepraktický, tak chci echt co nejvíc military pušku pootže to mě na ní bude bavit.



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#133 » čtv 30. črc 2020, 00:45

@askael: jak jsem zkousel kompik v Antregu, tak jsme byli na vnitrni strelnici cca 3 metry siroke. Ten velky kompik to plival metr na kazdou stranu. Na vnitrni strelnici to nebylo moc prijemne a strelba se mi subjektivne zdala prijemnejsi s tlumicem plamene. Ten jsem si taky nakonec obednal v kombinaci se sportovnim pistem.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#134 » čtv 30. črc 2020, 05:17

"10,5" s lineárem to zkrotí o cca 82% oproti DDM4 V7s v základu. Se standardním pístem to kope i tak o dost méně než většina plynovek"

Na to mereni jsem velmi zvedavy



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#135 » čtv 30. črc 2020, 05:29

izerS18 píše:Hornady teď prostě lítají skvěle. Nemohu se dostat na 300m, abych porovnal s HPBT, zda tam bude rozdíl, zatím do 150m nemá cenu připlácet za Match střelivo. Až mi je těch Frontieru líto na dynamiku :lol:

1) Pokud někdo chcete minimální zpětný ráz, tak Antreg vyvinul nový systém práce s pístem. Říkají tomu sportovní píst. Za mě je to "předělávka z 223 na .22lr" Neuvěřitelně to snižuje zpětný ráz. Koukáte přes sklo (ve stoje, v sedě) a po ráně se zbraň skoro nehne. Hned vedle měl kolega V-AR s taktéž 12,5" hlavní. Vyzkoušel a koukal na mě, jak to, že to vůbec nekope. Co tam mám za pružiny atd. Je to libovka na dynamiku, když pálíte jednu za druhou a pořád máte vše v "kříži". Cena tohoto pístu ke standard variantě je cca 1350 Kč s DPH. Kdo máte Antreg, berte!

2) Přehodil jsem si 12,5" za 16,5" (adaptér = jiný upper od Antregu) a šel na mířenku
Úsťová rychlost s Hornady Frontier 55gr (rozptyl rychlosti byl do 10 ms)
12,5" = 815 ms
16,5" = 920 ms
Ještě jsem stihl naměřit SS109 s 12,5" a rychlost byla 844ms a rozptyl byl na 10 ranách 5 ms!! Neuvěřitelná konzistence. S 16,5" nemám výsledky bo jsem všech 10 ran dal s 12,5" hlavní :oops:
Střelecké pokusy na 100m v sedě, opřeno o zásobník, optika Strike Eagle 5-25x56, při střelbě zoom 15x, paralaxa na 100m
Nejlepší mi přijdou Hornady Frontier, pak Black Hills 77gr a pak GGG 62gr. 16,5" hlaveň má stoupání 1:8, 12,5" má 1:7 a Hornady tam jsou také nejlepší.
Foto 1, Hornady Frontier 55gr
Obrázek
Foto 2, GGG 62gr. Nevím, zda ty 3 nahoře a 2 dole jsou moje chyba či jiná rychlost střeliva. Opora o zásobník není to nejlepší. GGG nejsou špatné ale
Obrázek
Foto 3, Black Hills 77gr
Obrázek


Cim to je,ze vam ty frontiery litaji tak slusne?Nevite co tam cpou za koule,to asi nebude BT,ze?
To jsou ty obyc. frontiery,co prodavala beareka a vseci okolo 10-11kc ? Pokud by sly sehnat jen ty koule samotne,docela rad bych to zkusil prohnat 1:9 co to napise

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů