Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky


Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#136 » čtv 30. črc 2020, 05:44

Hornady Frontier su ine nez strely Frontier z juznej afriky :)

Je to len rovnake znacenie ale strela je Hornady, kdezto Frontier je proste znacka Frontier.

Ale aj tie pomedene juhoafricke mi lietaju na dynamiku viac nez dobre.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#137 » čtv 30. črc 2020, 07:03

askael: izer tam má antregácký kompík Vulcan M1 Comp jestli se nepletu, má pouze boční otvory. Oheň to nějaký plive, ale nic hrozného řekl bych. Ono to bude i trochu záležet na střelivu.
Od kompenzátoru jsem seděl cca 1,5m vlevo a ani ne 0,5m za ním a jen lehce mě ofukoval teplý vzduch, tedy úplně v poho.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#138 » čtv 30. črc 2020, 07:14

Strelivo - jsou tam strely Hornady FMJ BT, co je na krabici. Je tam i dobra navazka, kdyz maji konzistentni rychlost a pak to nelita nahoru/dolu

Cemeda, diky za zhodnoceni:) Musim rici, ze po cca 4 hodinach strileni jsem nepozoroval, ze by Cemada ztracel oboci a vlasy :-D
Na PragueArmory jsem to byl zjistovat, zda nejdou nejake Fireballs z hlavne, preci jen na kryte strelnici to jde lepe poznat. A zadny plamenny vecer se nekona. Pri rychle strelbe sem tam jo, jak to chytne plyny atd.
Neni problem strilet vedle sebe, i kdyz samozrejme idealne od 1m, preci jen kompik je kompik

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#139 » čtv 30. črc 2020, 07:21

Čím jsi střílel v PragueArmory?



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#140 » čtv 30. črc 2020, 07:29

Hornady Frontier 55gr
PPU 55gr
PMC 55gr
GGG 55gr
Baurnaul 62gr
Zadne pravidelne fireballs. Mam tam ten Vulkan;-)



askael
Příspěvky: 12

Příspěvek#141 » čtv 30. črc 2020, 20:39

Chlapi kde jste našli ten sporovní píst? Asi jsem slepej ale na stránkách to nikde nevidim. BTW, má ten sportovní píst i nějaký nevýho oproti klasickýmu??



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#142 » čtv 30. črc 2020, 21:20

Na eshopu jeste neni. Je treba kontaktovat distributora, tedy Habresto a zde Sokar;-) Nevyhody? Vliv na presnost nic, u me ale treba s 12.5" hlavni se neprebiji 62gr Barnaul a SB 55gr. Je treba zmenit polohu regulatoru z U na P



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#143 » pát 31. črc 2020, 05:27

Machead píše:Hornady Frontier su ine nez strely Frontier z juznej afriky :)

Je to len rovnake znacenie ale strela je Hornady, kdezto Frontier je proste znacka Frontier.

Ale aj tie pomedene juhoafricke mi lietaju na dynamiku viac nez dobre.


To je jasne,zajimal me pouze tvar strely nebo konkretni strela,kterou tam cpou.Jestli je to neco lepsiho nez ty hromadne sypane Hornady fmj 55grs co jdou koupit na test treba na Brownells ;)

S jihoafrickym pomedenym Frontierem jsem nemel bohuzel dobry vysledek,ale tyto Hornady Frontier docela vychvaluji i v ameru,pokud budou lepsi nez ggg strely,tak kdyz uz nic,tak alespon zkusit posunout limit zase o mravenci krok dal....jen bohuzel uz nejsou za 2,40kc



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#144 » pát 31. črc 2020, 09:50

askael píše:Chlapi kde jste našli ten sporovní píst? Asi jsem slepej ale na stránkách to nikde nevidim. BTW, má ten sportovní píst i nějaký nevýho oproti klasickýmu??

Sportovni pist oproti standardnimu ma ufrezovany vystupek, ktery zapada do diry v regulatoru gas blocku. Takze kratsi hlavne s mensim dwell time, budou mit problemy, protoze narozdil od normalniho, kde to nejdrive kopne a az pak se ventilujou plyny dopredu, tak tady se plyny rovnou vypousti ven, at na pist pouze "lehce" tlaci, coz zpusobi mirnejsi projev zpetneho razu, ale zaroven muze snizit spolehlivost u zaspinene zbrane nebo slabsich navazek.

U delsi hlavne a udrzovane zbrane by to nemel byt problem. Samozrejme, kdyz nebude moznost zbran cistit, tak beru puvodni pist, ktery je ke kazde zbrani v zakladu.



xbran
Příspěvky: 207

Příspěvek#145 » pát 31. črc 2020, 22:20

pekne juraj1 - zajimava uvaha - diky - muzes vic upresnit ty delky? co je kratka a co uz dlouha?
Naposledy upravil(a) xbran dne pát 31. črc 2020, 22:24, celkem upraveno 1 x.



askael
Příspěvky: 12

Příspěvek#146 » pát 31. črc 2020, 22:23

xbran píše:pekne juraj1 - diky

Díky za info, říkal jsem si že nějak tak to asi bude.



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#147 » sob 1. srp 2020, 06:54

V čem myslíte, že je Antreg lepší než VAR???



jjjhe
Příspěvky: 109

Příspěvek#148 » sob 1. srp 2020, 08:29

Mě by spíš zajímalo to porovnání s plynovkama s delší hlavní. Sháním 16''-18'' pro sport (LOS+IPSC), ideálně s rifle gas systémem (takže 18''), hodlám na to dát puškohled s montáží, takže pak i celková váha zbraně, vyváženost a celkové chování pri double tap a rozhození záměrné při výstřelu je hlavní kriterium. Ve výběru je JP essentials 18'' a teď čekám, s čím vyjede Pavel Vosátka, měla by se na trh dostat "lidová" plynovka, DD nechci.



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#149 » sob 1. srp 2020, 08:41

To Pauli
izerS18 píše:Tak 12,5" je doma. Těžká hlaveň, Vulcan M1, M-LOCK.
Zatím mohu hodnotit jen dle omaku a rozborky, střelba snad za týden :)

Budu porovnávat s DD V11Pro a V-AR
Hlaveň jasně pro Antreg, nitridace, takže šup Barnauly za 6,8Kč a hurá na dynamiku. Zde člověk hodně ušetří na střelivu, takže pokud je člověk na vážkách zda Antreg či V-AR a hodně střílí, díky ušetření na střelivu = Antreg.
Povrchovka - zde bych řekl, že Antreg je 100%, V-AR 90% a DD 85%
Vnitřní opracování - Antreg a V-AR 100%, DD tak 70%
- DD vypadá na venek velmi dobře, ale vnitřek... když to člověk vidí vedle sebe, tak je DD krumpáč. Jak se v DD vyřešeno opracování závěru, nosiče, prostě celé sestavy, tak to nesahá aní po kotníky Antregu a VARce.
Spoušť - zde samozřejmě DD, protože verze Pro. Ale Antreg má lehce menší odpor spouště než V-AR. Viz i výše naměřeno. Velmi krátký chod, krátký reset. Už se těším na tatata... :lol:
Pažba - zde V-AR s Magpul za 100% a to kvůli tomu, že má aretaci. Skvělé, že se nehýbe pažba. U Antregu zklamání, sice také Magpul, ale bez aretace. Jasně, pažba se dá vyměnit, ale SAKRA, zbraň za takové peníze by tohle měla mít v základu a ne ještě dávat další love za pažbu.
U Antregu se mi velmi líbí řešení zadní pinu, když rozděláváte zbraň. Je lehce vystoupnutý s takovou "hlavičkou", krásně se pak vytáhne.
VAR a DD mají lepší pojistku pro ukazovák pravé ruky. Antreg si má kratší o kousek, ale to bude o zvyku.
Dotaz na majitele ARS - když děláte rozborku a zlomíte zbraň, vyjede na vás lehce závěr? U V-AR a i DD je závěr v upper a musím ho vytáhnout. U ARS lehce vyjede - vypruží, cca 4mm. Jako je to dobré na vytáhnutí, ale když zase dáváte zbraň dohromady, tak člověk musí myslet na to, že závěr musí podržet v upper, protože jinak nejde dát zbraň dohromady. Lehce vyjetý závěr blokuje složení zbraně. Jste na tom stejně? Také vám lehce povyjede závěr, když zbraň jdete rozebrat?
Hodnocení po mazlení - DD = pokud preferujete plyn, protože lehčí zbraň, OK. Zbraň funguje skvěle. Pokud ale chcete zbraň, co je ku*va dobře zpracována a stojí skoro stejně a někdy i méně (různé verze DD), tak V-AR jasná volba. Vše v základu, utrácet peníze za tuning netřeba. Pokud ale chcete TOP, tak pokud více střelíte, díky nitridaci u Antregu můžete ušetřit za střelivo. Že má ještě dust cover, doražeč vůči V-AR... pro mě nepodstatné, nikdy nebylo u V-AR třeba a střílím v dešti, v písku, v zimě... Uvidíme, jak dopadnou tlumiče, pak štelovatelný gas block bude další výhoda.
Na 100% nesáhnete vedle se žádnou puškou. Pokud ale máte 50-60 000 Kč na pušku, chcete fakt kus, na který bude sakra spolech, tak Antreg, pak V-AR a pak DD. Všechny pušky mám, střílím je (V11 Pro má fakt libovou spoušť), tak si dovolím toto říci. Dojmy ze střílení snad do 10 dnů :)



Pauli
Příspěvky: 183

Příspěvek#150 » sob 1. srp 2020, 09:49

Dík, ale tvoje hodnocení už jsem četl. Třeba k tomu řeknou i něco další majitelé.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů