Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky


izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#346 » čtv 31. pro 2020, 13:48

Hlasim se k te .308 8-) pak pekne subsonicke .308 ...
No jsem zvedav, co u Antregu vyhraje. Chapu ty army zakazky v kombinace 5.56 / 7.62 vs civil, kde je Luger proste jednicka. Tak se tesme na pulku ledna:)



Míšánek
Příspěvky: 18

Příspěvek#347 » čtv 31. pro 2020, 13:58

Já z toho co jsem zatím četl pochopil, že .308win je v subsonicu nesmysl. Pochopil jsem to špatně?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#348 » čtv 31. pro 2020, 14:13

to Sokar: Budou tlumiče od Antregu? Chci ho pořídit, ale konkurence nespí...



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#349 » čtv 31. pro 2020, 14:47

Tlumiče budou a prej aji wardeny, vše kompatibilní s jejich úsťovkama - to bylo info cca ze září 2020. Jen teda ty ceny s ohledem na další značky co se sem chystají budou řekněme trochu vyšší.Nikdo moc nečekal že se sem začnou vozit kvalitní tlumiče za 10k.

Budu vědět v půlce ledna co bude na 2021, ale nejsem si jistý že tlumič od Antregu bude nějak extra spešl než od firmy co se věnuje výrobě jen tlumičů. Antreg ho sice má, ale nevím jak jsou na tom se sériovkou. Ona samotná usťovka, bavíme- li se o možnosti upínat na bajonet je cca 3k u Antregu, pak je třeba ten tlumič a to bude prej tak 18k. Zda bude i montovatelný jen na závit nevím. Ale to už se bavíme o cca 20k +- a to je už docela dost. Pokud bude třeba ten A-tec za 11k a úsťovka za 3 tak je to 14k od renomované firmy s dlouholetým vývojem. Je prostě rozdíl když dělá tlumič firma co je de jen tlumiče, nebo si jede vlastní vývoj firma co dělá obrábění a výrobu pušek. Ten vývoj do toho promítnou.

S ohledem na několik značek co se zde začne prodávat, včetně jedné české si myslím osobně, že ty tlumiče budou pasé .
Osobně se za to taky přimluvím aby raději frčely jiný věci na který se čeká :

Delší předpažbí, QD mounty, rail sloty, něco v 9, arko v 308, vlastní pažba a pistolovka a taky by to chtělo vyrobit pár S NINE a orionů.
No a taky zkrátit termíny dodání, které jsou moc dlouhé.

Jako já můžu vznést požadavky co chceme, ale kam ta firma bude směřovat a co budou dělat neovlivním.
Oni taky dělají díly na zetory a jinou vojenskou techniku a to je furt podstatně větší část produkce, která je nasmlouvaná na roky a musí to být just in time, takže v Lednu bude jednání kde mi řeknou na co budou kapacity výroby.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#350 » čtv 31. pro 2020, 15:31

Ja tomu vsemu rozumim a z byznysovyho pohledu jsou to prijemny starosti, mit plny kapacity a zajistenej odbyt. Ale uz teda tolik nerozumim tomu, proc se nepracuje na rozsireni tech kapacit (teda mozna jo,ale posledniho pul roku tady cteme jen jak nic nestihaji)



settra
Příspěvky: 21

Příspěvek#351 » čtv 31. pro 2020, 17:14

Jestli jsem to ze stránek výrobce správně vyčetl,
tak 12,5" se strong hlavní lze kombinovat pouze s quadrail predpazbim?

Pokukuju po téhle délce hlavně v provedení strong, ale raději bych právě lehčí predpazbi.

Předpokládám, že se vychází z toho, že když chci lehkou pušku, tak tam rovnou nasypu lightweight hlaveň a to mi otvírá možnost konfigurace s Mlok predpazbim...

Díky za odpověď.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#352 » čtv 31. pro 2020, 18:52

V půlce prosince dovezli letošní již třetí obří cnc. To stojí 18M. Takže vím a vidím tam, že rozšiřují, ale stroj je již vytížen na měsíce dopředu na jinou výrobu, aby ulehčil výrobě pušek.

settra - 12,5" můžeš mít s těžkou hlavní v ceně, s lehkou hlavní za příplatek. Předpažbí můžeš mít quad rail, M-LOk, nebo sportovní M-LOK PRO s odlehčením na horním railu. Co se týče hmotností tak quadrail je o 36g težší než stejně dlouhý M-LOK.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#353 » čtv 31. pro 2020, 21:47

sokar píše:300AAC od Antregu nebude v roce 2021 určitě. Není to perspektivní ráže stran velkých prodejů a celkově zájem o tyto ARka je velmi malý - to vidím na ročních prodejích. Sice jich bylo letos násobně víc než loni, ale i tak je to jen zlomek v poměru k 223.

no, hádám, že zájem bude až nadcházející rok... bez tlumiče .300AAC zajímavá není, s ním už ano. :twisted:
Je to tedy velká škoda (pístovka by se k tlumiči hodila a dal by se na tom stavět marketing, což je Ti jistě jasné), ale chápu, že civilní trh v ČR není žádné terno... :roll: ...pro ten by to IMHO bylo zajímavější než než vývoj PCC => změna ráže ve stávajícím konceptu by jistě bylo o mnoho méně práce, a hodně lidí, kteří jsou ochotní dát do toho peníze, teď bude chtít platformu .300+tlumič (a pořídí to jinde), ale zájemci o PCC hledají zejména levnější řešení anebo AR platformu a to jim Antreg stejně nenabídne.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#354 » čtv 31. pro 2020, 22:04

@Mac.42: Tak holt dáte vydělat konkurenci, když to Antregu nepřijde výhodné. Pístový Sig, plynové DD i BCM už se dají koupit teď. Ale chápu, taky bych radši peníze utratil lokálně.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#355 » čtv 31. pro 2020, 22:32

Me teda prijde prave PCC jako levnejsi reseni...



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#356 » čtv 31. pro 2020, 23:00

Otazka je bude, kolik mohou vyhrat zakazek pro Army pri kombinaci 5.56/7.62 vs civilni trh. Jako civil vidim, ze kvalitni PCC na 9mm supr, ale cena bude nekde 40 az 45K, muj tip;-) a kolik lidi to koupi? I kdyz pak provoz je hracka vuci 223... kolik lidi si poridilo treva V-AR v 9mm? Uzivi to vyrobce? Uvidime tedy v lednu, co bude a pro co se Antreg rozhodne.
Jinak s puskou jsem zatim na 1700-1800 vystrelech a parada. Snad pristi rok bude prano a dostanu se na 5000 ran bo zabava s ni je skvela. Jen co me trochu stve, je teplota okolo regulatoru plynu. Hrejeme me to dost na ukazovacek leve ruky. Dam 150-200 ran do hodiny, nekdy i 90 kusu behem 2-3min, proste bum bum do gongů a pak je to neprijemne, ale rukavky nechci nosit zase... takze takovy muj vlastni problem:)

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#357 » čtv 31. pro 2020, 23:59

antonspelec píše:Me teda prijde prave PCC jako levnejsi reseni...

asi myslíš na střílení, ne na vývoj... jenomže pokud Antreg udělá proprietární PCC za dvojnásobek ceny levných AR9, tak na civilním trhu v ČR prorazí těžko... a to právě proto, že PCC je čím dál více volba těch, kteří chtějí ušetřit



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#358 » pát 1. led 2021, 08:17

No, usetrit ako usetrit. 9 mm PCC ma uplne iny priebeh vystrelu ako puska a ak clovek prebija tak ano, cena 9 mm je stale polovicna voci .223, ale zas prebity .223 sa da urobit za cenu fabrickeho 9 mm, ktory vacsina ludi striela.

Nehovoriac o tom, ze PCC z principu vzdy kvoli spolahlivosti bude potrebovat plny vykon, inak to neobtahuje.

Kazdopadne 9 mm PCC od Antregu by na IPSC mohol byt velmi pekna vec, ak by sa pohrali s brzdenim zaveru ala MP-5.

Lebo co je na trhu dnes, je bieda prevelika no a Stribog A3 to je katastrofa co sa spolahlivosti tyka.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#359 » pát 1. led 2021, 10:28

Mac.42 píše:
antonspelec píše:Me teda prijde prave PCC jako levnejsi reseni...

asi myslíš na střílení, ne na vývoj... jenomže pokud Antreg udělá proprietární PCC za dvojnásobek ceny levných AR9, tak na civilním trhu v ČR prorazí těžko... a to právě proto, že PCC je čím dál více volba těch, kteří chtějí ušetřit

Jo, mel jsem na mysli naklady na provoz, tj. strileni.

Pokud se nepletu, tak sokar zminoval v pripade Antregu PCC cenu kolem 50k. A je otazka, co za to clovek dostane, tj. zda to bude tak na vysi, aby sla pouzit na IPSC, respektive zda bude konkurenceschopna. Pokud ano, muze to bejt trefa do cerneho, ktera ucini nakupy JP, BAD a dalsich drazsich znacek zbytecnymi. Za me je klicova slibovana kompatibilita s Glock zasobniky, jejiz absence v mych ocich diskvalifikuje treba V-ARku.

Tech 50k je o kousek nad V-ARkou, od 2021 cca 15k nad EVO a jeste o vic nad levnymi AR9 typu CSV-9 ci Stribog, ale je otazka, kolik lidi to vnima tak, ze chteji co nejlevnejsi PCC (coz casto byva spojeno s nespolehlivosti, problemy a zlobenim se) a kolik lidi to vezme spise tak, ze investuje do lepsi PCC (s tim, ze bude mit klid v podobe spolehlive, funkcni zbrane) a hlavni uspora se bude konat v nakladech na strelivo. Pokud do toho vstoupi prebijeni, tak to je samozrejme jeste jina story.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#360 » pát 1. led 2021, 11:48

Já fakt nechápu tu posedlost Glock zásobníky. Měl jsem kdysi PCC na Glock zásobníky a sralo mě, že jsou 33rd drahý (1500-1700 Kč) - musel jsem jich koupit 5, pro pistoli jsem žádné 33rd neměl, nevystavovaly střeleckou pohotovost (ok, to je problém zbraně), když jsem je vyválel v pořádným blátě, tak se zasekl podavač, stejně jako by se to nejspíš stalo u jakéhokoli jiného zásobníku, záchyt zásobníku byl kovový, takže se plast zásobníku žvejkal a postupně se brousil, zbraň byla citlivá na dorážení zásobníku, ale třeba i na jeho důrazné opření. Že jsem mohl dát 33rd do pistole? Hm, super. To jsem si vyzkoušel 2x, byla to sranda, ale kvůli hmotnosti a těžišti k ničemu. Že jsem mohl dát do PCC kratší zásobníky? Taky super, ale na závod jsem šel vždy s 33rd a vlastně jsem nikdy nenašel důvod používat ty krátký. No a to vůbec nezmiňuju, jak ta zbraň s Glock zásobníkama vypadala hnusně. :-) S MP5 jsem měl zásobníky o 1/3 levnější, mnohem hezčí, stejně spolehlivý a snáz se nabíjely. Nemožnost prohazovat zásobníky s pistolí mě nikdy netrápila. Kam tím směřuju? Pokud by Antreg udělal svoje zásobníky, tak pokud bude kus do cca 1000 Kč, budou hezký, budou vystavovat pohotovost a budou spolehlivý, tak v tom nevidím absolutně žádný problém.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů