Antreg ARS M4s

Samonabíjecí pušky


DBK
Příspěvky: 7

Příspěvek#481 » ned 7. bře 2021, 19:33

Tak je ARS konečně doma. Pušku jsem si předtím párkrát ošahal a střelil a dostála očekávání.

Jinak váha 12,5 hw, s falsh hiderem, základní černá, váha 3391, kolegova 12,5 lw, s kompikem a ceracote barvou 3295, obě 300 mm m-lock předpažbí.

Za mě, měl jsem si nakonec objednat kratší verzi předpažbí, píst by šel rozebrat bez nutnosti jej sundat. Kdyby ho nekdo chtel vyměnit, ale novy nejety, jsem pro.

Jinak puska jde opravdu rozebrat 223 nabojem. Oboustranne ovladaci prvky funguji krasne a cerna se fakt neleskne jak psi koule, jak to vypada na fotkach. Za ty prachy potesi kvalitni kufr a cisteni. Jen ksiltofku k tomu nedavaj, takze na strelnici nikdo neuvidi, kolik jsem ochotnej vyhazet za zbytny veci. Toz prvni dojmy.



madbiker
Příspěvky: 68

Příspěvek#482 » pon 8. bře 2021, 06:25

Fotečku?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#483 » pon 8. bře 2021, 11:06

madbiker: co myslíš, že na té fotečce uvidíš? Něco zásadně jiného než na stránkách výrobce/prodejce? :)



zooter
Příspěvky: 27

Příspěvek#484 » pon 8. bře 2021, 11:27

DBK píše:Tak je ARS konečně doma. Pušku jsem si předtím párkrát ošahal a střelil a dostála očekávání.

Za mě, měl jsem si nakonec objednat kratší verzi předpažbí, píst by šel rozebrat bez nutnosti jej sundat. Kdyby ho nekdo chtel vyměnit, ale novy nejety, jsem pro.


Gratuluji! Já nevim, ale trochu postřílej, vyzkoušej, osahej... jak často ho bude rozebírat? Jedině jestli měníš často písty, ale i tak to předpažbí máš hned dole. To krátké je opravdu krátké. Nevím, co tam chceš navěsit, ale abys měl pak místo pro dobrý úchop atd... Tím jsem chtěl říct neunáhli se...



izerS18
Příspěvky: 1253

Příspěvek#485 » pon 8. bře 2021, 12:05

No ja prave ukecal delsi predpazbi na 10.5" hlaven a to prave kvuli uchopu;-) To kratke je fakt kratke a hrozne zle se mi drzelo. Jako ustovku mam prase. Krasne se vleze do predpazbi.



DBK
Příspěvky: 7

Příspěvek#486 » pon 8. bře 2021, 20:12

zooter píše:
DBK píše:Tak je ARS konečně doma. Pušku jsem si předtím párkrát ošahal a střelil a dostála očekávání.

Za mě, měl jsem si nakonec objednat kratší verzi předpažbí, píst by šel rozebrat bez nutnosti jej sundat. Kdyby ho nekdo chtel vyměnit, ale novy nejety, jsem pro.


Gratuluji! Já nevim, ale trochu postřílej, vyzkoušej, osahej... jak často ho bude rozebírat? Jedině jestli měníš často písty, ale i tak to předpažbí máš hned dole. To krátké je opravdu krátké. Nevím, co tam chceš navěsit, ale abys měl pak místo pro dobrý úchop atd... Tím jsem chtěl říct neunáhli se...


Dikes. Jo, ja při objednavce taky poslech hlas rozumu, a objednal delsi, nicmene Ing. Suchomel řikal, že jestli něco pravidelně čistit, tak vcelku logicky pist. A na tom delsim predpazbi to bez demontaze nejde.

Oveseni je dalsi problem, jsem myslel ze klasiku eotech, zvetsovak a sklopky, kdyz jsem ale zacal nacitat us fora, tak predsi jenom zvazuju lpvo.
Na moje vyuziti je to jedno, mam to na dynamiku a kurzy kde bych si u nas asi vystacil s kolikem a s Perunem. Jde o to ze tahle puska je “věc obliby” a chci si proste postavit fortelnou moderni radoby vojenskou pušku (proto třeba flashhider).

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#487 » pát 9. dub 2021, 15:44

Nějaké novinky ohledně karabiny?



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#488 » sob 10. dub 2021, 19:26

Co jsem zaslechl tak PCC letos nebude... ale rád bych se pletl.Pokud chce člověk něco kompaktního tak pokud vynechám AR 9 kvůli pevné pažbě, mám jen Evo, BT APC9, Stribog a Sig MPX (a klasiku HK MP5, ale u origo je cena za teles. pažbu mimo...). Co se zde psalo předpokládám, že Antreg nebude na bázi AR-9, tudíž doufám že to bude něco se sklopnou pažbou jako B/T. Držím jim palce ať se Antregu s karabinou zadaří.



settra
Příspěvky: 21

Příspěvek#489 » sob 17. dub 2021, 19:35

Prosím je tu někdo, kdo provozuje pušku s krátkým predpazbim (225 mm)? Da se to z hlediska uchopu?

Výhodu kratsiho predpazbi spatřuji v přístupu k pístu pro čištění a lehčí váze zbrane.

Tak jestli má cenu si osahat obě verze (kratsi/delší predpazbi), či rovnou to kratší predpazbi nebrat v potaz a vzít to delší.

Dík.



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#490 » sob 17. dub 2021, 19:41

Jaký je ideální postup čištění pístového mechanizmu? Jak často Antreg a píst specificky čistíte?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#491 » sob 17. dub 2021, 21:45

Settra : Krátké předpažbí je pouze u 10,5" varianty. Ostatní mají dlouhé. 10,5" je vyloženě na CQB a není úplně vhodná pro dlouhoruké. Úchop zbraně je blízko k tělu. Je lepší si je vyzkoušet - můžeš se stavit. Někdo při prvním nahození a chycení hned cpe ruku skoro na usťovku a to je hned jasný že je třeba 12,5".

getsome: Ke zbrani je čištění . Pokud je zbraň nová je na závorníku měděná pasta - ta je tam schválně a nechává se do prvního čištění, nebo po prvním střílení. Puška je komplet z výroby promazaná chemií stejného výrobce se kterou je pak dodávána a je doporučeno s tímto čistit - případně velmi důkladně vše očistit a vysušit, má -li někdo zájem čistit jinými přípravky. Píst, resp mechanismus se skládá ze 4 částí - pružinka, selektor, pístek a pístová tyčka. Vše kompletně nastříkat solventem, nechat působit a pak oškrábat kartáčkem z čistící sady, případně nějakým drsnějším pokud je tam napečeno více materiálu. Jakmile je suché, použije se přiložený olej, kterým se díly potřou tak, aby vytvořili jemný film. Následně se lehce otře hadříkem a poskládá zpět. Před vložením sestavy zpět samozřejmě pročistit gasport kartáčkem - je na to uvažována ta tyčka z pístu jako vhodný nástroj na který se dá patch nastříkaný solventem a pak olejem. Sestava je udělána tzv. blbuvzdorně takže nejde seskládat obráceně. Díly do sebe zapadají. Neměl jsem čas na střelnici čistit ARS přes 3000ran barnaulem a Sbčkama čili usťovka velmi špinavá a pístu se moc ven nechtělo, protože jak SB tak Barnaul mají podstatně horší prach než třeba GGG. Pokud máš čas, čisti pušku po každým střílení a pak ulož do trezoru. Ten olej se částečně odpaří a vytvoří ochranný film - pak to bude ready na další střílení.

Béďa : Aktuálně se na řadu dostal konečně tlumič, takže ten je po testech do série. Antreg v 9mm letos bude - je to teď priorita- Jediný co lze říct aktuálně jak to asi bude je to, že to stejně jako ARS bude vojenská zbraň zaměřená na spolehlivost . Na výběr budou dva typy šachet na magy z eva nebo glocku - mělo by jít přehazovat dle libosti přes adaptér co bude součástí balení. Bude to píst s uzamčeným závěrem. Podobat se to bude SIG MPX s cenou snad né víc jak 50k a nižší hmotností. Informace nejsou 100%.

Připravuje se "limitovaná edice" 10ks v FDE + 10ks v OD GREEN komplet barvě včetně pažby a pistolovky. Ceny stejné a konfigurace volitelná.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 695

Příspěvek#492 » ned 18. dub 2021, 10:09

sokar: moc díky za info o 9mm. Zní to hodně slibně!



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#493 » ned 18. dub 2021, 17:39

Za me taky zajimave novinky k te 9mm. Bude zajimave srovnat s novou V-ARkou stejne raze.

@sokar: Az bude ta zbran dostupna, bude mozne si ji nekde zkusit? Jako treba u Tebe na strelnici, nebo budou nejake “strelecke dny” ruzne po republice?



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#494 » ned 18. dub 2021, 18:38

U mě určitě hned jak to spatří světlo světa - otázka je kdy to bude, protože někdy viz třeba u tlumiče má měsíc klidně 120dnů....
Ano vyzkoušet samozřejmě půjde - rád bych udělal několik předváděcích akcí před uvedením na trh.



Béďa
Příspěvky: 817

Příspěvek#495 » stř 21. dub 2021, 16:37

Tak A v 9mm by mohl být nový silný hráč na trhu, obzvlášť pokud bude cena lepší než u obdobně konkurence. Předpokládám že vzhledem k podobě s mpx by to mělo mít teleskopickou nebo sklopnou pažbu a ovládání jak Sig nebo B/T? Pokud to bude fungovat s oběma typy zásobníků tak to bude game changer. Drzim palce. Za mě by byl ideál v rozměrech a ovládáním BT APC9pro nebo Sig Mpx.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů