Kompenzátor pro vz. 58

Samonabíjecí pušky


Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#1 » pát 3. dub 2020, 07:38

Zdravím,
přemýšlím který si vybrat, popř. pokud mi můžete doporučit lepší kompenzátor, který z těchto tří by dle vás měl být nejlepší??

https://www.zbraneliberec.cz/prislusens ... tor-dragon

http://www.lovecke-zbrane.eu/prislusens ... 3-harpoon/ (k tomuto se zatím nejvíce přikláním)

http://www.sa58.cz/products/kompenzator-zendl/



tatra21
Příspěvky: 344

Příspěvek#2 » pát 3. dub 2020, 10:29

Používám ten od Zendla a jsem spokojen. Nicméně bacha na to, že po instalaci je potřeba zbraň znovu nastřelit.

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 283

Příspěvek#3 » ned 5. dub 2020, 11:54

Dal jsem taky Zendla, montáž u zbrojíře, spokojennost se střelbou i vzhledově.



CAMPari
Příspěvky: 42

Příspěvek#4 » ned 5. dub 2020, 12:38

taky Zendl,ale bylo potřeba znovu nastřelit .)



maxx77
Příspěvky: 73

Příspěvek#5 » ned 5. dub 2020, 13:21

Mám HTR a zatím spokojenost.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#6 » pon 6. dub 2020, 15:34

Mám taky Zendla, střílím na 50m, takže vliv na přesnost nepoznám. Jen mi kdysi začal uvnitř reznout. Stačilo vymáchat v odrezovači. Už není černý, ale šedivý, zato rez už nikdy nechytl.



Crawn
Příspěvky: 67

Příspěvek#7 » ned 19. dub 2020, 13:47

Koupil jsem tedy Zendla, nicméně mám menší obavy, kompenzátor není nadoraz, ale má mezeru cca 1 závit a lze s ním mírně viklat, máte to stejně nebo je to vada zbraně/kompenzátoru?? Mám 58 od CSA tudíž bych očekával, že vše bude sedět jak má, ale kompenzátor jsem nikdy neměl, takže nevím jestli to je tak správně či nikoliv..

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#8 » ned 19. dub 2020, 13:59

Musíš ten závit zbrousit, tak aby při utažení byl ten výřez necelou 1/6 otáčky před kolíkem.. až si to časem sedne, tak bude kompenzátor pasovat přesně.

Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 39

Příspěvek#9 » ned 19. dub 2020, 22:33

Nebo dát podložku.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#10 » pon 20. dub 2020, 04:23

A hlavně si vychytat dobrý způsob čištění po korozivní zápalce bez sundávání kompu,protože 1,2,3 sundání kompíku a jsi tam,kdes začal. Párkrát ojebané čištění zákoutí v kompu nebo u ústí po korozivní zápalce a může být nevratně zaděláno ;)



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#11 » pon 20. dub 2020, 05:30

Mal som Dragon ked som mal este 58. Vynikajuce chovanie pusky, ziadny zdvih. Mozem odporucat. Je to modifikovany slovensky kompenzator W.A.R., skvele je ze ide lahko zhodit pri cisteni. Vsetky co sa nakrucaju si vyzaduju dopasovanie a po zhodeni je problem to zas presne zakrutit. A zhadzovat ho budete musiet, ak nechcete na usti hlavne mat kraaasnu lisku.



expres
Příspěvky: 612

Příspěvek#12 » stř 22. dub 2020, 08:25

Kompenzator Zendl. Za sebe spokojenost, ale prodluzuje o fous zbran.
Mam udelano na zavit kde zaklapne a sedi dobre.
K cisteni, subjektivni nazor.
Necistil jsem pod kompem cca 3/4 roku, nastrileno korozivnim strelivem 1300+ran. Doslo mi to az po precteni fora ze mam sundavat a cistit i pod kompem.
Po sundani sice koruna hlavne mela "ocouzeni" ale pretahl jsem opatrne mekou zeleznou vatou a vse naprosto ok. Sundaval jsem 2x a prijde mi to zbytecny. Po druhy uz ani nebylo treba vatu jen zabrat u cisteni.
Nechal jsem kompik pridelat puskarem, sedi tip top a bez problemu povolim a nasadim. Nenese zadnou znamku nepresneho usazeni.
Volnej komp nesedici dle puskare muze byt nebezpecny, ma byt dotazen/slicovan presne.

Za sebe bych se lisky nevratne uz uplne nebal. Zapecena krusta bez nasledku na korune sla i po 3/4 roce v klidu dolu. Celkove je to vojenska zbran, ma vydrzet. A to costim po kazde strelbe peclive...i komp pucuju ty diry bejvaj dost spinave. Jen ho nebudu porad sundavat. Vzdy jednou za cas to stahnu i ten zapek. Zadny vyzrany dulky ala rez se nekonaj.



ValdaM
Příspěvky: 153

Příspěvek#13 » čtv 23. dub 2020, 11:30

Osobně jsem musel komp nalepit...původně nešel dotáhnout a čelo bylo sraženo o 0,2mm...po sražení šel nafest dotáhnout a ani se nehnul...po cca 50 výstřelech si závit "sednul" a komp získal vůli. Z toho důvodu nalepen lepidlem na závity.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů