Vz 58 nebo AR15

Samonabíjecí pušky

V případě krize si koupím pušku z "rodiny"

AR-15 (5.56x45)
72
49%
AK (5.45x39)
7
5%
AK (7.62x39)
8
5%
SA 58 (7.62x39)
53
36%
jinou
8
5%
Celkem hlasů: 148

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 244

Příspěvek#196 » pát 17. črc 2020, 08:51

zarozak píše:Zato jsem viděl naprosto brutální výkyvy přesnosti konkrétně u tohoto střeliva. Je až neuvěřitelné,jak se dokážou lišit tyto náboje jak v konzistenci tak ve středním bodu zásahu mezi jednotlivými zeměmi


A jedná se vždy o stejnou gramáž náboje? Protože vývrt hlavně každé zbraně je dělán na určitou gramáž náboje, aby dostal optimální rotaci a stabilizaci. Použití lehčí/těžší střely než ideální často znamená horší přesnost a dostřel....

Nicméně tohle už je asi diskuse mimo téma...



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#197 » pát 17. črc 2020, 09:01

Me pobavilo par prispevku zpet, ze kdo nevykosi mesicne naboje za 10tku, tak nema sanci. Myslim si ze malokdo ma na to cas, aby byl furt na strelnici a moznost dat mesicne tolik penez. Just saying. Bylo by to hezky, tj.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#198 » pát 17. črc 2020, 09:08

Psal tam 2000 nábojů ROČNĚ.



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#199 » pát 17. črc 2020, 09:33

Lynx píše:Hlasoval jsem pro jinou, protože v nastíněném scénáři mi pravděpodobnější přijde nutnost střelby pudové než mířené. A protože mi pravděpodobně žádnou samočinnou zbraň neprodají, upřednostnil bych brokovnici.

V pripade rozpadu treba mat univerzalnu zbran. A tou brokovnica rozhodne neni. Preto sa tu pojednava o vojenskych puskach.

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#200 » pát 17. črc 2020, 09:44

Golem píše:Psal tam 2000 nábojů ROČNĚ.


No, 2000 nábojů ročně a "poctivy trening kazdy tyzden (aspon kazdy druhy)" dává 38 resp. 76 nábojů na tréning. Dva zásobníky a domů :) A kdyby to bylo 3 tisíce nábojů, tak tři zásobníky na tréning a domů. Je to dostatečný ("poctivý") tréning na průšvih? Asi ne, ale co se dá dělat, prostě čas a peníze.



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#201 » pát 17. črc 2020, 09:53

Golem píše:Psal tam 2000 nábojů ROČNĚ.

Aha ttj :-D me "zmatlo" ze tam psal na strelnici tydne, ale naboje pak pise rocne. Tak to se financne da.
No ja kazdopadne nemam cas jezdit kazdy tyden. Nevim, jak ostatni. Spis jednou za mesic tak maximalne.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#202 » pát 17. črc 2020, 10:36

Bitkar ........ Vím že to není jednoduché ale já mám třeba vlastní střelnici za barákem a teď i na svém pozemku.. a střelivo zatím řešit nemusím. Jinak jak už tu někdo zmínil dobrá volba je brokovnice v 12. S broky cca 6 až 8 mm - na obranu super věc



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#203 » pát 17. črc 2020, 13:56

S 38-naboji tydne na tom bude furt vyrazne lip nez vetsina tzv profesionalu(os)... jen rikam...

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#204 » pát 17. črc 2020, 15:27

Taky psal stovky ran měsíčně. Tj 200 ran za měsíc nejméně (100 až 199 ještě nejsou stovky :D ), při tréninku na střelnici jednou týdně = 50 ran a odchod a za rok je to krásných 2400! Za hoďku na střelnici vybaveno, ještě tomu pověnovat nějaké sušení a pobíhání s cvakáním "na prázdno" (další hoďku a ještě jednu) a máte natrénováno tak jak psal Machead. Na první pohled jsem taky málem psal, že to už přehání, hned na ten druhý to není zas takové drama. I když na druhou stranu budete mít kvér v ruce častěji a déle než voják v činné službě ;)



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#205 » pát 17. črc 2020, 15:38

Mne to pripadne (2000ks za rok) hodne malo na regulerni trening. Srovnam to s mym prikladem: S zenou a par prateli mame strelnici uz jen jako konicek, snazime se chodit v prumeru cca kazdy treti tyden (jaro a leto kazdy druhy tyden, podzim a zima jednou za mesic) a pravidelne padne na osobu kolem 250-300ks pistolovych. Kdyz strilim pusky, je to zhruba stejne cislo. A nepripadne mi to vubec moc. Kdyz to spocitam hodne konzervativne, tak mi 18 navstev rocne dava porad pres 4500ks na osobu a rok. A je to fakt jen hobby, pul mirenka, pul dynamika, vzdy asi tri az ctyri hodky na strelnici celkem vcetne pripravy a uklidu. Zase je ale pravda, ze vetsina os nenastrili ani zdaleka 2000 rocne.
Naposledy upravil(a) v.k. dne pát 17. črc 2020, 15:42, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#206 » pát 17. črc 2020, 19:18

MRBLUE píše:
Lynx píše:Hlasoval jsem pro jinou, protože v nastíněném scénáři mi pravděpodobnější přijde nutnost střelby pudové než mířené. A protože mi pravděpodobně žádnou samočinnou zbraň neprodají, upřednostnil bych brokovnici.

V pripade rozpadu treba mat univerzalnu zbran. A tou brokovnica rozhodne neni. Preto sa tu pojednava o vojenskych puskach.

Dost dobře nechápu, co je na "kulovnici" univerzálního. Možná s ní lze střílet jak střelou jednotnou, tak hromadnou, pravděpodobně od boku, pudově. A jedním výstřelem zasáhnout třeba i víc útočníků.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#207 » pát 17. črc 2020, 19:35

Tak pěkně se tady ten flame rozjížděl a vy začněte řešit kolikrát má jít člověk na střelnici a kolik toho vystřílet :D
Pro mě je jeden z důležitých parametrů váha no a ta mluví pro .223.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#208 » pát 17. črc 2020, 19:44

Lynx: "Dost dobře nechápu, co je na "kulovnici" univerzálního. Možná s ní lze střílet jak střelou jednotnou, tak hromadnou, pravděpodobně od boku, pudově. A jedním výstřelem zasáhnout třeba i víc útočníků."

Se Ti to nějak popletlo ne? :)



MRBLUE
Příspěvky: 927

Příspěvek#209 » pát 17. črc 2020, 20:07

Lynx
Univerzalna - moznost pouzitia na kratku aj dlhu vzdialenost. Na boj aj na lov.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#210 » pát 17. črc 2020, 20:12

McFly: sarkasmus ;)
MRBLUE: jakmile se ale nepřítel dostane pod určitou vzdálenost, je dlouhá opakovací zbraň na jednotnou střelu krajně nepraktická. A já prostě nepředpoládám, že bych střílel po lidech na sto plus metrů, aniž bych zjišťoval, kdo jsou a co mi chtějí. Pokud bychom se bavili o samočinné, pak se lze bavit o tom, kterou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů