Vz 58 nebo AR15

Samonabíjecí pušky

V případě krize si koupím pušku z "rodiny"

AR-15 (5.56x45)
72
49%
AK (5.45x39)
7
5%
AK (7.62x39)
8
5%
SA 58 (7.62x39)
53
36%
jinou
8
5%
Celkem hlasů: 148

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#241 » pon 20. črc 2020, 09:47

Teda koukám, že z původního téma: "V případě krize si koupím pušku z "rodiny" se to zvrhlo v hledání "ideální" zbraně :D

Já si myslím, že tu ideální zbraň má každý tu svou preferovanou. Je to jako s hledanim ideálního náboje. Tak jako ideální (univerzální) náboj neexistuje, tak to samé platí o zbrani. Takže ideální zbraň existuje, ale jen individuálně u každého z nás :D



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#242 » pon 20. črc 2020, 10:25

Nejlepší zbraň je ta kterou máš v případě potřeby po ruce!

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#243 » pon 20. črc 2020, 20:49




Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#244 » úte 21. črc 2020, 05:04

Ten test ma jeden zasadny problem - objektivnost.
AKcko obtiahol tzv. mortar metodou (buchnutie pazbou pri podrzani paky zaveru) kdezto ine zbrane tak neobtahoval. No preco asi…
Autor je Kalasnikov group, takze si treba zvazit, ci takyto test je skor reklamou alebo realnym testom, vsakze.

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#245 » úte 21. črc 2020, 05:54

Na YT testy se dívám skrz prsty...Ten kdo chce pohnojit AR udělá test na střelbu ihned po vynoření z vody, ten kdo AK/SA zneužije toho že všude dostane písek/bláto a necyklují..Kdo chce psa bít, hůl si najde..



Aris
Příspěvky: 153

Příspěvek#246 » úte 21. črc 2020, 09:33

Jak píše Mackhead, podívejte se dobře na manipulaci s jednotlivými zbraněmi. Je vidět, že ty AR v ruce moc nemá, ovšem AK ano. Které správným bouchnutím zprovoznil, ty ostatní ne, nepoužil ani doražeč. Udělejte si sami obrázek o objektivnosti. Sám mám AKčko, to jen aby mne někdo zase neobvinil z nadržování AR :D

Jinak offtop: Saigy se opět u nás i na Slovensku dají koupit.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#247 » úte 21. črc 2020, 09:55

Tohle je až druhé video v pořadí. První video je tady. Působí to na mě o něco víc objektivně. Řekl bych, že AR i AK umí ovládat stejně dobře a rozchodit to AR se snažil celkem poctivě.

https://www.youtube.com/watch?v=DmA3XIEVs0s

Tím neříkám, že je AK horší nebo lepší. Jen mi to přijde jako zajímavý test. I vzhledem k podmínkám, jaké v ČR mohou být. Větší pravděpodobnost je, že mi ta puška zmrzne, než že ji proženu písečnou bouří. I když obě možnosti jsou za mě dost mizivé. Situace, že když se tu něco posere, tak budu hodinu v mraze někde patrolovat s kvérem v ruce, je dost sci-fi.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#248 » úte 21. črc 2020, 17:45

Já mám obě platformy a tomu testu bych i věřil.....jen si myslím,že je docela extrémní. Mám za to,že člověk,který by svou zbraň bral jako nástroj k tomu aby přežil,by situaci nenechal zajít až tak daleko a o zbraň prostě průběžně alespoň nějak základně pečoval.......např. vyválím se v lavině,tak v jakékoliv nejbližší chvilce,která se naskytne,zbraň minimálně ojebu od sněhu a nábalů,vyndám zásobník,procvakám naprázdno,pokud je plná sněhu,tak zlomím,alespoň zhruba vyšprtám ven. Zbraň prolitá vodou a hodinu bivakovaná nehnutě na mraze je dost málo pravděpodobný scénář,pokud by se nejdenalo o nějakého pohozence/nalezence



Hoyt
Příspěvky: 40

Příspěvek#249 » pát 21. srp 2020, 10:16

Pánové, téma stylu" V případě krize si koupím pušku z "rodiny" je trošku zbytečné. Pokud by totiž nastal scénář typu ohrožení ČR (vnější či vnitřní). Určitě by byl vyhlášen krizový stav (..nouzový stav, stav ohrožení státu nebo válečný stav), což dává vládě nebývalé pravomoce a může svými nařízeními či usneseními omezovat občany na svých právech a to i garantované ústavou. Troufu si říct, že odzbrojení obyvatel (pokud by vážne šlo do tuhého) byla jedna z prvních akcí. Každý oprávněný držitel by byl vyzván k odevzdání své legálně držené zbraně. Uvědomme si, že zbraně které vlastníte Vám de facto stát půjčil a je uplně fuk, zda jste si je pořídili třeba za 100k. Přece tu nebyl nikdo tak najivní, aby si myslel, že prostí plebejci budou běhat s kvérama po ulicích :D a chraň bůh, aby si ještě mysleli, že si vezmou spravedlnost do svých rukou :)



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#250 » pát 21. srp 2020, 12:19

Dobře napsáno,ale oponoval bych,že tady snad není ani nikdo tak naivní,kdo by si myslel,že by automaticky všichni upalovali s pifkama na nejbližší stanici,až by jim od pat jiskry létaly a to i přes sebedrakoničtější trest.........ostatně v minulosti se to nepovedlo ani pod trestem nejvyšším ;)



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#251 » pát 21. srp 2020, 13:48

Tu otazku nepitvejte. Mozna melo byt napsano spis neco jako "Co byste pro pripad postapo chteli mit uz nakoupeno"



Asghaad
Příspěvky: 366

Příspěvek#252 » pát 21. srp 2020, 13:56

Hoyt píše:Pánové, téma stylu" V případě krize si koupím pušku z "rodiny" je trošku zbytečné. Pokud by totiž nastal scénář typu ohrožení ČR (vnější či vnitřní). Určitě by byl vyhlášen krizový stav (..nouzový stav, stav ohrožení státu nebo válečný stav), což dává vládě nebývalé pravomoce a může svými nařízeními či usneseními omezovat občany na svých právech a to i garantované ústavou. Troufu si říct, že odzbrojení obyvatel (pokud by vážne šlo do tuhého) byla jedna z prvních akcí. Každý oprávněný držitel by byl vyzván k odevzdání své legálně držené zbraně. Uvědomme si, že zbraně které vlastníte Vám de facto stát půjčil a je uplně fuk, zda jste si je pořídili třeba za 100k. Přece tu nebyl nikdo tak najivní, aby si myslel, že prostí plebejci budou běhat s kvérama po ulicích :D a chraň bůh, aby si ještě mysleli, že si vezmou spravedlnost do svých rukou :)



az na ten detail ze pro stat je neci sportovni kver napr v razi 6.5 Creedmore naprosto ale absolutne k nicemu ...

stat ma zbrani dost, vic nez ma lidi ktere by jima mohl vyzbrojit a opravdu nepotrebuje zabavovat poloautomatickou kastrovanou kosu tatikovi z Horni Dolni aby ji daval nekomu jinemu, to spis povola onoho tatika i s jeho kverem do sluzby protoze se predpoklada ze s ni umi zachazet lip nez nejaky 18tilety frajirek co pusku videl mozna v nejakem filmu ...

Mnohem pravdepodobnejsi je ze v pripade nouze dostanou vsichni drzitele ZP povolavak a od statu dostanou zakonzervovanou 58mu a budou nahnani do zakladniho vycviku daleko pred mladezi ktera zbranim naprosto nerozumi.

Ne civilove opravdu nebudou samostatne nekde "behat" s kverama, v nejkrajnejsi situaci budou naverbovani jako "milice" pod velenim dustojnika armady nebo policie, ale rozhodne si nebudou hrat na vojacky jak se jim zlibi a zamane ...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#253 » pát 21. srp 2020, 14:12

Přesněěěě. Pač až naše armáda bude pronikat hluboko do týlu nepřítele, tak nebude čas a prostor nějak složitě řešit ty desítky tisíc zajatců. Na to je zbytečný vyčleňovat perfektně vycvičený speciály, na to stačí pár tatíků s těma 58kama.
Vojáci je prostě za frontou předají těmto "druhosledovým jednotkám" a ty zajistí transport zajatců dále od fronty. Nenene, žádný zabavování nebude :D

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#254 » pát 21. srp 2020, 14:14

Věnujte se raději tomu jaké z flint byste dali přednost, než tomu co bude dělat stát až přestanou jeho struktury fungovat!



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#255 » sob 22. srp 2020, 14:50

No, vybrat si bez zkušeností, tak nevím. Vše má něco pro a něco proti. Pak bych ještě řešil prostředí a to u nás a v Evropě je mírné, ne arktické. Ale zase se střílí v nouzi furt, takže i za deště, v mrazu, v blátě...
Má volba je ovlivněna cca 3 roky střílení z V-AR .223 a posledních několik měsíců s Antregem .223. První dala přes tisíce ran bez double feed, zádržky atd. Druhá zatím cca 600 ran, ale chování stejné. Vyzkoušel jsem všechnu munici na trhu (kromě Match střel) a šlapou. Takže já volím .223 v pístu, protože jsem si to zkusil i za deště jak sviňa, za letních 30+C teplot, tak V-AR i za -8C a sněhu. A protože to fungovalo, vzal bych si je. Nyní Antreg asi více, přeci na extrém používání se dust cover a doražeč hodí.
Beru si je proto, že vím, že šlapou a sám bych se na ně spolehl. Otázku "jakou zbraň bych v případě krize" koupil, jsem asi krapet ohnul, ale v případě krize beru to, na co se mohu 100% v mysli spolehnout. To že se třeba něco posere, ok, může, ale do začátku jdu se 100% přesvědčením, že funguji ;)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kojak a 23 hostů