Vz 58 nebo AR15

Samonabíjecí pušky

V případě krize si koupím pušku z "rodiny"

AR-15 (5.56x45)
72
49%
AK (5.45x39)
7
5%
AK (7.62x39)
8
5%
SA 58 (7.62x39)
53
36%
jinou
8
5%
Celkem hlasů: 148



v.k.
Příspěvky: 257

Příspěvek#31 » čtv 9. črc 2020, 07:07

Souhlas s McFLy. Beru jednoznacne AR a to jak kvuli ergonomii, tak kvuli presnosti a kultivovanosti i kvui flexibilite montazi a komponent pri obecne nizsi hmotnosti.
(btw: mysleno obecne, porovnavaje porovnatejne. Mam oboji resp. vsechny tri, zaujaty nejsem).

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#32 » čtv 9. črc 2020, 07:30

Napíšu to jednoduše, zcela osobně a neobjektivně, AR15 se mi prostě líbí, je to hezký elegantní kver, který kloubí hezky a praktický design. Navíc se chová velmi hezky. To jak něco vypadá u mě dělá celkem dost velké procento při výběru zbraně, a opravdu nemám nic co by se mi designem nelíbílo(případné drobnosti se dají zapracovat ;) ) . A toto kriterium mi SA58 nikdy nesplňovala, je to takovy divně ošklivé káčátko, a prostě se mi nelíbí, a proto vždy budu tíhnout k AR15, případně jiným platformám.



Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#33 » čtv 9. črc 2020, 07:54

Popravdě mi přijde, že otázka je položena dost nekonkrétně. Nemůžu srovnávat přece v základu nějaký klon AK (co já vím od Rusa, přes Čínu po třeba Egypt, navíc exsurplus po novovýrovu), 58 (vše exsurplus a různé kvality) po AR v cenovce 15-100 k a buď exsurplus nebo novovýrobu).
Pokud to vezmu tedy ve stejné ceně a vše jako novovýrobu, tak jsme u cca 20 000 Kč a vítězí AK. CSA 58 je trošku už finančně přes, AR do 20 není ani zdaleka finální investice a AK fungovat z krabice bude (např. i blbý číňan za 10 a ještě mi zbude na lepší pažbení).

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » čtv 9. črc 2020, 08:11

Střelec píše:Popravdě mi přijde, že otázka je položena dost nekonkrétně. Nemůžu srovnávat přece v základu nějaký klon AK (co já vím od Rusa, přes Čínu po třeba Egypt, navíc exsurplus po novovýrovu), 58 (vše exsurplus a různé kvality) po AR v cenovce 15-100 k a buď exsurplus nebo novovýrobu).
Pokud to vezmu tedy ve stejné ceně a vše jako novovýrobu, tak jsme u cca 20 000 Kč a vítězí AK. CSA 58 je trošku už finančně přes, AR do 20 není ani zdaleka finální investice a AK fungovat z krabice bude (např. i blbý číňan za 10 a ještě mi zbude na lepší pažbení).


AR-15 třeba od peruna za "dvacet" seženeš, a funguje. Obecně AR platforma je v USA oproti ČR rohlíkově levná.



Střelec
Příspěvky: 1672

Příspěvek#35 » čtv 9. črc 2020, 08:51

Sice seženeš, ale bez úprav si to po vytažení z krabice nevezmeš do války. Když přeženu, tak ono to v základu z krabice nemá ani základní mířidla.
V předchozím příspěvku jsem chtěl mj. naznačit, že je třeba položenou otazku více konkretizovat, aby se dalo dojít nějaké relevantní odpovědi. Takto je to položeno nešťastně jako např. otázka "je lepší na zahnání hladu rohlík nebo houska?" (Jakého hladu, jaký rohlík, jaká houska?)
Naposledy upravil(a) Střelec dne čtv 9. črc 2020, 08:55, celkem upraveno 1 x.



morepower
Příspěvky: 145

Příspěvek#36 » čtv 9. črc 2020, 08:53

Je zajímavý tuhle debatu sledovat jako nezúčastněný s minimální afinitou k jakékoli z nabídnutých zbraní.
Docela by mě zajímala věková skladba hlasujících. Tipnul bych si, pro co hlasují ti narození po roce dejme tomu 1985.

V úvodní otázce mi nějak chybí bližší specifikace pojmu "dusno". Ale možná právě to nabízí širší pohled na věc. Prostě zajímavý to sledovat.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#37 » čtv 9. črc 2020, 09:12

Celý je to kravina, která nemá řešení, ani náznak. Já bych to smaznul.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#38 » čtv 9. črc 2020, 09:14

sonor píše:U nás a ve světě začne být dusno. Máte možnost šáhnout buď po Vz58 nebo AR15, ale v základu, tak jak dorazí na krám. Co si vyberete a proč?


FN FNC...ale ta nedorazí, bo nějak nejsou či co, tak beru HK33...ale ta taky není k dostání hergot, tak snad jedině hen ten Sig SG55x když máte štěstí :lol:

Uživatelský avatar
tomasek
Příspěvky: 424

Příspěvek#39 » čtv 9. črc 2020, 10:06

čistě teoreticky bych vybral AK-103
v tomto testu vydržel, ze všech AK nejvíc https://www.youtube.com/watch?v=Io7Zztghdno

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#40 » čtv 9. črc 2020, 10:26

ViralWinter píše:@LordSalix: prosil bych jedno AK s free-float předpažbím, o které nepůjde po 500 ranách shora připalovat cigareta + ambi pojistku ;-)



Třeba co AK-12

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 689

Příspěvek#41 » čtv 9. črc 2020, 10:33

Dal jsem SA58, sice jí mám, ale stejně bych šáhnul po ní.
V úvodu je napsáno "V případě krize si koupím pušku z "rodiny""

Tedy v době krize, přejdou zbrojovky na výrobu jen armádního střeliva, tak že od nich si nic pro AR nekoupíte.
Kdežto střeliva pro SA či AK je stále dost a u nás se skoro výhradně používá jen pro civilní potřeby.
Navíc je střelivo o dost levnější a o dost účinnější.

Když si představím že bych byl v roli obránce, tak pro boj na krátkou vzdálenost jednoznačně SA/AK.
A to pomíjím kolik toho s ní mám nastříleno v CS (Counter-Strike) :)



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#42 » čtv 9. črc 2020, 10:37

@Kečup: Jasně, bral bych, ale neseženu. Předpokládám, že se bavíme o aktuálním cz/eu trhu? Stejně tak bych radši AK v 223, než v anketě uvedených rážích, ale taky neseženu.



antonspelec
Příspěvky: 1195

Příspěvek#43 » čtv 9. črc 2020, 10:40

Destructor píše:Tedy v době krize, přejdou zbrojovky na výrobu jen armádního střeliva, tak že od nich si nic pro AR nekoupíte.
:)

Jako, ze ARko nezere armadni strelivo 5,56x45? No jak ktery...V-ARka je treba komorovana jak na armadni, tak na .223. A to samy JPcka v razi wylde, pokud se nepletu

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » čtv 9. črc 2020, 10:51

To už každé slušné AR má 223 wylde komoru..

Uživatelský avatar
electrickota
Příspěvky: 99
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#45 » čtv 9. črc 2020, 11:29

V případě průseru, bude to poslední co bys udělal že bys šel do krámu koupit náboje, prsotě by sis musel vystačit s tím co máš v trezoru. Navíc dneska většina ARek ti sní armádní produkci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 43 hostů