AR15 GLFA (Great Lakes Firearms)

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#1 » stř 13. led 2021, 20:11

Protože jsem tady nenašel vlákno věnované tomuto výrobci, činím tak a vykopávám otázkou: má s touto puškou někdo zkušenosti? Vyplatí se ji koupit? Recenze z USA vypadají pozitivně.

Obrázek



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » stř 13. led 2021, 20:28

Pár jsem jich už prodal. Puška je to v dané ceně dobrá, stále low cost s obyč pistolovkou a pažbou. Úsťovka nenadchne ani neurazí. Povrchovka co se týče barvy je velmi silná, ale i přes tu silnou vrstvu je horní rail klasicky jako struhadlo. Nosič i závorník opracovaný velmi pěkně s dobrým chodem. Spoušť klasicky tuhá. Na další tuning v této délce hlavně lze doporučit. Jediná věc co mě ale vyloženě vadí je velmi, ale opravdu velmi hrubě obrobená vnitřní část šachty na zásobník. Tam je normálně cítit jak fréza řádkovala a jsou tam vyloženě zoubky. Na funkci to sice nemá vliv a z venku to není vidět, ale nikdy jsem to ještě takto udělané na žádné ar15 neviděl. Jinak technicky fajn puška za rozumný peníze. Zkušenosti a spolehlivost prostě ukáže čas, je to na trhu chvíli aby se dalo usuzovat. Někdo to musí prošlapat :D



kastanx
Příspěvky: 24

Příspěvek#3 » pon 19. dub 2021, 18:13

Mám ji už týden doma, sháněl jsem nějakou low-end ar15 s 16" hlavní. Byl jsem s ní na 50m a po nastřelení jsem čuměl jak to dokáže být přesné. Soustřel byl snad okolo <1cm s podloženou zbraní. Nemám zkušenosti s puškama, takže jestli je tohle dobré nebo ne nemůžu posoudit. Ve středu ji beru na 100m a můžu nafotit soustřel i vnitřek zbraně pokud by o to byl zájem. Jediná věc co bych ji vytknul je spouš't. Párkrát se neresetla a musel jsem ji pomoct prstem dopředu. Doma jsem ji rozebral a promazal spouštove ustroji a párkrát zacykloval a už resetuje jak má.



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#4 » úte 20. dub 2021, 05:27

Na 50 m sa presnost ARky ci streliva do nej hodnotit neda. Vobec. Ani priblizne.
Na 100 m sa budes asi divit ;)



kastanx
Příspěvky: 24

Příspěvek#5 » stř 21. dub 2021, 18:23

Pridavam foto soustrelu ze 100m s nejakou noname 3x optikou co mi zustala po airsoftu, nez vyberu neco vhodneho na tohle. Pak je tam fotka sachty o ktere se zminil post vyse a sestavu zaveru.

Obrázek
Obrázek
Obrázek



Machead
Příspěvky: 911

Příspěvek#6 » stř 21. dub 2021, 20:17

Na lacnu AR slusne. Ake strelivo to je?



kastanx
Příspěvky: 24

Příspěvek#7 » stř 21. dub 2021, 21:08

SB 55gr

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#8 » čtv 22. dub 2021, 09:55

Tuhle mám já, dokupil jsem si na ní ještě sklopná mířidla z ali.
Zatím velká spokojenost ale díky covidu jsem toho s ní moc nenastřílel.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Zulda
Příspěvky: 211

Příspěvek#9 » čtv 22. dub 2021, 10:24

Taky se přidávám k majitelům GLFA Obrázek



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#10 » čtv 22. dub 2021, 10:50

Kámoš koupil, reklamoval. Takřka hned. Ten čep, co drží buffer v pažbě byl vylomený a myslím, že i nakřivo. Kolem díry bylo strašně málo masa. To o té hrubě opracované šachtě můžu potvrdit, o tom taky mluvil, ale nevadilo to. Údajně byla nějaká celá série postižena...

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#11 » pon 24. kvě 2021, 14:39

Tři fotky.
První je fotka šachty, kde je vidět hrubé opracování, které ale nemá na nic vliv, protože zásobník jede po straně kde je to hladké. Zřejmě jen urychlují a zlevňují výrobu rychlejším opracování.

Druhá fotka je vidět čep, který by asi mohl mít vic masa, ale i tak je to dle mě dostatečné.

Třetí fotka je sundaný kompenzátor, nebo jen designovaný nástavec, který jsem si prvně myslel že je součástí zbraně, vůbec nešel povolit.
Po pár stavkách výstřelu, když se hlaveň zahřála najednou šel povolit i rukou.

Jak už jsme psal, zatím vše funguje spolehlivě, tak že spokojenost a navíc se mi fakt hodně líbí. Ta šedomodrá barva je hezká.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Lizard04
Příspěvky: 15

Příspěvek#12 » stř 18. srp 2021, 17:30

Co po dalších pár měsících? Pořád vše v pořádku? Uvažuji o koupi. Děkuju.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů