IWI Zion 15

Samonabíjecí pušky


R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#46 » ned 12. úno 2023, 12:08

Mid lenght system odberu plynu u 12,5"
Pomer cena/vykon.

Cekani nekolik mesicu na konkretni flintu je naopak na trhu zcela bezne. Slusi se pak sdelit realny termin nebo zadny neuvadet.



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#47 » ned 12. úno 2023, 12:11

Spíš bych čekal na flintu, kterou jsem v ruce měl, vyzkoušel a můžu zcela přesně říct, že splňuje přesně, co potřebuju, než na něco, co jsem nikdy neviděl a vlastně je to to samé, co spousta konkurenčních výrobků za podobné peníze. Ještě méně tedy chápu to čekání na věci, které ještě nikdo nikdy neviděl ani na obrázku, viz jistá 9L karabina z jiného vlákna, ale to zde neplatí.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#48 » ned 12. úno 2023, 21:53

Střelec píše:1. V čem si myslíte, že tato AR bude lepší než 90% jiných na trhu ve stejné cenové relaci? Recenze na YT neberu jako relevantní důvod, ty jsou mnohdy placené.
2. Dnes už není rok 2020, aby člověk musel čekat na pušku X měsíců. Zvlášť, když to tu vlastně nikdo neměl v ruce, aby mohl relevantně kvalitu posoudit.

Vezmu to stručně:
1. kvalita vs cena, tady je prostě za málo peněz dost muziky. Kvalitní zpracování, dobré osazení doplňky, spolehlivost. Recenzí z USA je víc než dost a rozhodně bych netvrdil, že jsou placené.
2. Naopak, dnes se právě na dobré věci bohužel musí čekat, je jich nedostatek. Ziona jsem v ruce už měl a právě proto na něj čekám a nekoupím si místo něj Peruna, Tauruse, Ruger, ADC apod...



Killbucek
Příspěvky: 24

Příspěvek#49 » ned 12. úno 2023, 23:07

Střelec: podle mě máš trošku zkreslené informace, co se těch pušek týče.. Na trhu už normálně byly, akorát se vyprodaly. Nedávno jsem si s jedním majitelem psal, má tedy tu 16" variantu a nemůže si to za ty peníze vynachválit. A přesně jak psal R4mb0, je v téhle cenové kategorii jediná, u které je na 12,5" mid lenght a nikoliv carabine systém, jako to právě u 12,5" bývá běžné..



Střelec
Příspěvky: 1673

Příspěvek#50 » pon 13. úno 2023, 18:01

Možná trošku mám zkreslené představy, je fakt, že jsem plynový systém u tohoto nezkoumal. Nicméně, co jsem viděl v obchodech AR v těchto nižších cenových relacích, tak to všechno bylo na jedno brdo.



Kvark
Příspěvky: 15

Příspěvek#51 » pon 13. úno 2023, 20:23

Ahoj. Moje čekání na ZION je u konce, protože jsem si dnes dovezl DD V7 11,5. Tak ať vám kluci co nejdříve dorazí. Taky si myslím že ZION je za danou cenu super puška, už jen to že na to nenarvali nějaké levné čínské plasty něco vypovídá o přístupu IWI. Kdyby bylo jasno v těch termínech dodání možná bych i počkal, ale to neustálé posouvání moc důvěry nevzbuzuje.



bigmountain
Příspěvky: 93

Příspěvek#52 » pon 13. úno 2023, 20:40

Kvark> snad nebudeš té dvojnásobné ceny litovat... :-D Ne, samozřejmě v dobrém, gratuluji, ať slouží... ;-)



Kvark
Příspěvky: 15

Příspěvek#53 » pon 13. úno 2023, 21:53

No jo rozdíl dvacet tis. ale co za pár let to stejnak prostřílíš třeba i několikrát. dík :D



Motostrelec
Příspěvky: 113

Příspěvek#54 » úte 14. úno 2023, 07:24

Neboj, neznam nikoho kdo by litoval toho že má doma DD :-D To je opravdová MilSpec flinta, chrom všude kde má být. Ne jen Milspec tolerance. Aneb jak se říka, když je dobrá pro 601.SKSS, tak je dobrá i pro mě :-)



Kvark
Příspěvky: 15

Příspěvek#55 » úte 14. úno 2023, 11:56

Motostrelec. Přesně tak porovnával jsem ji v obchodě přímo s Taurusem a nebylo o čem diskutovat na ostatní levnější co tam měli jsem už ani nekoukal, i přítelkyně která tam byla se mnou musela uznat že je to dobře utracená pade. :lol: :lol:

IWI Zion 15!

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#56 » úte 14. úno 2023, 14:41

Zion byl taky jako první varianta, ale nakonec byl dříve i bájný Perun :-D Takže jsem šel do něj. Ohledně ceny jsem si říkal, že první koupím něco levného, abych zjistil co vůbec chci a preferuji. Poté klidně si udělám větší radost. Tunning se dá pak přeházet. :-)



Killbucek
Příspěvky: 24

Příspěvek#57 » stř 15. úno 2023, 09:14

Kvark: tak gratuluji, pak pošli fotky, jak jsi to poladil. :)



staniq
Příspěvky: 17

Příspěvek#58 » čtv 16. úno 2023, 08:53

Rád bych se majitelů Ziona zeptal, jakou má spoušť. Zvažuji 16” verzi a dalším kandidátem je Ruger 556 MPR, u kterého je spoušť dost podařená (srovnával jsem tovární spoustě u Taurusu, DPMS, Schmeisser, Bren 2…). Aktuální cena hraje ve prospěch Ziona, ale pokud připočtu náklady na výměnu spoustě, je to vesměs na stejné rovině. Případně měl jste někdo možnost srovnat uvedené zbraně vedle sebe? Je to opravdu v současnosti nejlepší AR pod 1000$, tak jak někteří recenzenti na Ytb uvádějí?
PS: chápu tuto argumentaci u 12.5” verze, u které je hlavním prodejním argumentem mid-lenght, což je trochu unikát, sedí ale tvrzení “nejlepší” i pro 16” verzi? :) Díky.



Cocman
Příspěvky: 17

Příspěvek#59 » čtv 16. úno 2023, 10:37

Stanik: jestli jsi z prahy, tak ti ho muzu pujcit na vyzkouseni. Ze zacatku ta spoust byla dost tvrda, ale uz jsem si na to zvyknul.



staniq
Příspěvky: 17

Příspěvek#60 » čtv 16. úno 2023, 16:50

Cocman: díky moc za nabídku. Vyskytuji se spíše v JMK, nicméně pokud bych měl cestu do Prahy, zkusil bych se domluvit prostřednictvím SZ.
Zkoušel jsem ještě prostudovat zahraniční fóra (klasicky co google dal: Reddit, ar15.com,...), a dle uživatelů by spoušť měla být opravdu spíše tvrdší, někteří uvádějí, že až nesmyslně tvrdá. Uživatelé naopak ale chválí celkové zpracování IWI.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti