SKS - Samonabíjecí Karabina Simonov 45

Samonabíjecí pušky


RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#211 » stř 12. čer 2019, 07:02

...tyčka,cca 3cm dlouhá, aby se při naplnění šachty pěti náboji opřela o její dno a nepustila podavač niž...


Sice o pár měsíců později, ale abych ti do té záhady vnesl trochu jasno, tak bývalý majitel byl s nejvyšší pravděpodobností myslivec, co chtěl vyhovět povolenému způsobu lovu. Tedy lov samonabíjecí zbraní jejíž schránka či zásobník není schopna pojmout více než 2 náboje ;) SKS je k tomuto účelu s přimhouřeným okem často akceptována, protože jako jedna z mála samonabíjecích pušek vypadá pořád tak trochu ještě jako lovecká (smozřejmě bez bodáku :lol: ).



kozskan
Příspěvky: 3

Příspěvek#212 » pon 2. zář 2019, 09:27

A jak se vlastně pozná, že jde o číňana nebo origo? Má nápisy v azbuce?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#213 » pon 2. zář 2019, 10:07

Nekdy podle znacek, neco mohou napovedet nejake detaily, ale taky lze potkat i cinsko-sovetskou skladacku...



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#214 » ned 6. zář 2020, 11:42

Zdarec lidi. Chtěl bych se zeptat hlavně majitelů a znalců SKS Simonova. Zajímalo by mě, zda byli původní Simonovy originál hned z výroby stříkané černou barvou(např. hlaveň), nebo byly pouze "černěné"(brynýrované)? Koupil jsem si jednoho, ale vypadá to, že ho nejspíš někdo zkoušel přestříkat černou barvou, která se dá docela snadno seškrábnout i nehtem. Mám v plánu ho trochu zrestaurovat, a chtěl bych, aby to vypadalo co nejvíce původně, tak nevím, zda se mám už pomalu dívat na nějakou kvalitní černou bravu, nebo po nějaké brynýrovací pastě. Díky za názory.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#215 » ned 6. zář 2020, 12:45

Koupil jsem SIMONOV SKS 45 jako úloženku, prakticky nový, a jeho povrchová úprava je černění brynýrem.



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#216 » ned 6. zář 2020, 14:27

iloveguns píše:Koupil jsem SIMONOV SKS 45 jako úloženku, prakticky nový, a jeho povrchová úprava je černění brynýrem.

Super, tak nějak jsem si to myslel....a ještě bych se zeptal, jak vypadala pažba? Byla na ní taky jen vrstva šelaku nebo kalafuny, nebo co to vůbec je(trochu nažloutlá vrstva)? To bych i věřil, že to bylo originál naplácané jen šelakem. Každopádně se mi to trochu loupe, tak to asi přebrousím a uvažuju že bych to nechal bez laku, jen napustím nějakým tekutým voskem.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#217 » ned 6. zář 2020, 14:54

Ta pažba má na sobě asi jen šelak nebo nějaký vosk nebo olej, nepoznám to přesně. Lakováno klasickým lakem to určitě není.



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#218 » stř 9. zář 2020, 19:27

Chtěl bych se zeptat, zda někdo nemá navíc nepotřebnou pístovou trubici z nadpažbí SKS simonov. I s kováním ideálně bez rozlezlé rzi. Nebo pokud byste věděli kde sehnat? Myslel jsem že to bude jednodušší sháňka, ale kde nic, tu nic.....:)



Nikolaj
Příspěvky: 10

Příspěvek#219 » ned 7. bře 2021, 22:43

Jsem schopen sehnat většinu náhradních dílu na SKS.



Pietro
Příspěvky: 7

Příspěvek#220 » úte 16. bře 2021, 00:22

Mně by se zase hodila pažba, která nevypadá jak ohořelé poleno :D
Kdyby někomu zbyla po nějaké přestavbě apod :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů