CZUB Scorpion EVO 3 S1

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#721 » ned 30. črc 2023, 16:11

Je to úplně normální viewtopic.php?f=22&t=1823&start=360#p250268
Když se daří, tak to může být vylágrované ještě víc. Třeba i kolem okénka blokace.

Obrázek


Tady je řešení od Nexus firearms. Jestli to ještě reálně nabízí nevím.
https://nexusfirearms.com/enhanced-bolt ... -scorpion/
Obrázek



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#722 » ned 6. srp 2023, 19:52

Dnes jsem se konecne dostal na strelnici a par ran jsem dal i s evem.Takze pruzina 125 ma opravdu trochu kultivovanejsi chod oproti originalu.Neni to nic markantniho.Spis o pocitu.Nezkousel jsem rychlopalbu.Pouze strelbu na gongy a abych trefoval,tak mezi vystrely byla malinka prodleva pro rychle zamereni.Rychla strelba bude asi vic znat.To jsem nezkousel.Co mi ale trochu pokazilo dojem z dneska,bylo cisteni po strelbe.Muj kousek ma nalitano jen par stovek a uz mi v zaveru vytlacilo kladivo docela velkou drazku v zaveru.Dokonce az tak,ze se hrne z hrany zaveru vystoupla jakoby vlna materialu smerem k blokaci.Jakoby nestacila vybrousena drazka,jako mate nekteri.V kladivu se zacinaji napric delat jakoby zaseky.Nekde se stala pri vyrobe asi chyba.Pockam co to udela casem,ale typuju,ze to dopadne stejne jako jeden uzivatel tady.Dreml na blokaci,pilnickem zakulatit hranu zaveru natahovani kladiva a pak nove kladivo.Kdyz se takhle doladi,musi to nabehat moc moc tisic.Asi.Mate tu jeste nekdo takovouhle upravu?Samozrejme budu resit az casem.Strili,tak je treba valit naboje vyvrtem ven.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#723 » ned 6. srp 2023, 21:40

Myslíš něco takového? Nebo ještě horší? Nebyl bys první, ale prý to nevadí.
Obrázek



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#724 » pon 7. srp 2023, 03:46

Jojo,to je ono.Na par set ran je to prekvapeni.A kladivo jak kdyz do nej nekdo udela sekacem ryhy. A to se o ty zelezny kramy staram.Jediny rozdil od posledne byla vymena vratne pruziny za original.Predtim jsem mel od nova nandanou 125% , kladivo hladky a hranku zaveru lehce ciste srazenou.Muze mit vratna pruzina vliv na prubeh natahovani kladiva?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#725 » pon 7. srp 2023, 09:41

Napadá mě jedině to, že by celý ten závěr nedojel až na konec dráhy (což je cílem toho 125%) a s kladivem by se to při zpětném pohybu nepotkalo. Ale nevím...???



Erwien
Příspěvky: 9

Příspěvek#726 » pon 7. srp 2023, 09:51

CzechJoker píše:Napadá mě...

To zní logicky..
Zajímalo by mě, jestli se to udělá i u spoušťáku od jiného výrobce (napadá mě zrovna Ascalon, kde bylo pro změnu poukazováno na "měkčí" kladivo) Není tu někdo kdo má jinej spoušťák a měl by tak srovnání?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#727 » pon 7. srp 2023, 10:59

Myslím si, že závěr jde i se silnější pružinou až do zadní polohy, jen asi pomaleji a to bude mít vliv na energii předanou kladivu a tím i jeho opotřebení. Záseky jsou jednoznačně od závěru a je to naprosto normální. Už se to tu několikrát probíralo a to samé můžu potvrdit na vlastní i u kohoutu od Ascalonu .
Opticky je to opotřebení asi dost nepříjemné, ale zřejmě to reálně ničemu nevadí. Četl jsem si na Redditu, že někdo zkoušel zaoblit tu hranu která mlátí do kladiva (viz, obr. závěru od Nexusu), ale kvůli měkkému materiálu se to po čase vyseká znovu. Jen možná trochu míň.



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#728 » pon 7. srp 2023, 12:39

To zvetseni radiusu na hrane zaveru by mohlo mit vliv na opotrebeni kladiva a i opotrebeni v miste blokace.A mozna ma i vliv ta pruzina 125 jak pises.Zaver by mohl mit mensi rychlost na predani energie kladivu a kdo vi,treba prave vetsi rychlost zvysuje treba odraz kladiva prave v miste blokace.No ted kdyz vratim 125 pruzinu,tak uz to moc nevysleduju.Jak jsem mel 125ku pruzinu od zacatku,tak bylo na zaveru jen lehce sesekla hranka a kladivo bez zaseku.No a po instalaci original pruziny po jedne navsteve hned opotrebeni jak po nekolika tisicich.A to jsem s Evem dal do 100 vystrelu.Byl jsem provetrat hlavne pistoli a kolimator.No ale treba to muze byt jen nahoda a hledame spojitost kde neni.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#729 » pon 7. srp 2023, 13:28

Já ho snad pořídím abych si to všechno mohl vyzkoušet. Vypadá to za 20k jako zajímavý objekt pro vylepšování. :D

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 67

Příspěvek#730 » sob 19. srp 2023, 17:27

Je tu někdo, kdo měl možnost střílet jak s verzí krátkou, tak s carbine?
Zajímalo by mě srovnání na "mířenku" 25/50m
Vzhledem k použítí na hobby střelbu, má ta délka hlavně nějaký vliv?



PetKar
Příspěvky: 41

Příspěvek#731 » ned 20. srp 2023, 10:24

Takhle to vypadá u mě po 260 výstřelech. Tedy žádné drama.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



PetKar
Příspěvky: 41

Příspěvek#732 » ned 20. srp 2023, 10:31

Mám kraťas. Na 25 m je při troše snahy s prismou vector optics Paragon 1x16 micro 9 výjimka. Jinak 10. Samozřejmě ve stoje a bez opory. Na 50 m se udržíš bez problému v “lepší” černé, tj. nejhůř 7. S dlouhým Evem zkušenost nemám.



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#733 » ned 20. srp 2023, 20:38

Dnes Evo 160 ran s pruzinou 125 a kladivo vyhlazene.Drazka se nezvetsuje.Takze za me 125 pruzina ma vliv na opotrebeni jen k dobru zaveru a kladivu.Rozhodne musim napsat,ze s touhle pruzinou se Carbin spini o dost min,nez s originalem.
Jinak k tomu porovnani kratase s carbin.S kratasem jsem nestrilel,netahne me to,jen jsem ho drzel.Ale pujcil jsem muj carbin pro srovnani.Carbin pry nekope ani s origo pruzinou,natoz se 125kou,kratas proti carbin je neposeda.To bude znat na soustrelu jen pri rychle palbe.Pokud das optiku,rozdil na 25-50m bude minimalni,jestli vubec bude.S origo miridlama bude rozdil velky,hlavne na 50m.Zamerna je u kratase mensi.Kratas je na takovy to poskakovani,rychly zasahy a cisteni budov od protivnika.Carbin spis na mireni a spis jak s dlouhou.I kdyz i carbin neni moc dlouha.U kratase je vyraznejsi hluk pri strelbe.Hlavne kdyz strili kratas vedle me.No a mam rad dlouhy uchop.S kratasem jsem si pripadal jak skrcenec.Uprimne na poskakovani a podobny tomuhle hrani ma co do sebe uzi.Ale v habrestu pry prodali na jednu carbin 20-25 kratasu.K tomu se tu muze vyjadrit sokar.



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#734 » ned 20. srp 2023, 20:56

PetKar ,dival jsem se na fotku tveho zaveru.Kladivo se ti vic otira v oblasti blokace v predni casti.Ja kdyz mel original pruzinu,tak se mi vymackavala vic zadni cast.Mas tedy kratase a jakou vratnou pruzinu?Jak vypada natazeny kladivo?Jaky rok vyroby?



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#735 » ned 20. srp 2023, 21:11

To vám fakt nevadí, že ta zbraň je současně špatně navržená (jinak by se nikde nevymlacovaly kusy materiálu na úplně každé zbrani) a špatně vyrobená (každému se to vymlacuje jinde, protože každý kus je originál) a ještě k tomu z bláta? A to do takové miry a věhlasu, že se někomu třetímu vyplatí vyrábět kvalitní závěry, aby ta originální kostka křivého másla nevedla až k explozi zbraně?

Tohle je tak tragické, že se divím, že se do toho nevloží ČOI :D Na každém jiném výrobku by člověk takový šmejd přece okamžitě reklamoval.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 4 hosti