CZUB Scorpion EVO 3 S1

Samonabíjecí pušky


Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#736 » ned 20. srp 2023, 22:06

Hledam odpovedi a priciny.Je to jednoducha blbuvzdorna koncepce co porad strili a strili..... .Dily vsude k sehnani a za hubicku.Puskaru v CZ minimum.A kdyz je nekdo sikovny,tak na druhy strane CR.Je to tu v CR samy hobby strelec pro zabavu.
Ano,materialove se zrejme nechala CZUB nekde ocurat.Starsi verze vydani tyhle problemy nemela.Promezame ta blokace muze byt klidne zavarena ,zfrezovana a bylo by po problemu.To ovsem nemeni nic na tom,ze kdejaky majitel je z toho rozcarovany a znejisti.Fora vznikaji hlavne pro lidi,kteri se chteji ujistit a zjistit. Jsou ale i jine znacky a i o mnoho drazsi.To ovsem neznamena,ze bez chyb a to nebudu mluvit o dostupnosti dilu a servisu.Na tohle jsou idealni CZUB a domaci ladici,kdyz tomu trosku rozumi,je mechanicky zrucny a umi si poradit.Mam doma CZty,Glocky a jiny znacky a zadna zbran neni idealne vyrobena z vyroby rovnou do ruky.Nechci zadnou znacku branit, CZUB je v nedrzeni kvality pry expert,ale stejne to spoustu lidi neodradi.Ja sam mam jen od CZUB 5 ruznych kousku,kazdy z jineho soudku a rozhodne jich planuju vic.Je pravda,ze az s pokrokem ,ktery si rika Evo a P10 jsem si nakoupil naradi a do ladeni jsem se vic ponoril. :lol:

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 67

Příspěvek#737 » pon 28. srp 2023, 17:19

Ahoj, používám teď na EVU Vortex Venom, pistolový otevřený kolimátor.
Tak jen pro případnou inspiraci, kdyby to někdo řešil. Tak i v "nouzi" se takto dá.
Jde krásně co-witness mířidla/kolimátor (omlouvám se za horší foto, vyfotit to není jen tak :-D).
Jinak potvrzuji, že s výměnou pažbičky od magpul nejspíš nejsou ani upravené páčky pojistky potřeba.
Já jsem je koupil hned i s pružinou spouště, namontoval jsem si jen tu pravou, levá mi vyhovuje z výroby.
Tak to před koupí raději zvažte.
Některé úpravy jsou spíše pro radost, přežil bych to i s původní pažbičkou, tak stejně tak s kohoutem spouště, přední opěrou a nekrytou railou.
Naopak co dělá fakt lepší funkci jsou pružiny spouště a ze začátku lepší páčka pojistky (ale doporučuju promyslet skrz pažbičku Magpul), případně kolimátor. Zbytek bych fakt promyslel až po pár seancích na střelnici jestli má zrovna pro mě smysl do toho sypat. Já to vidím ještě na zvětšenou natahovací páku.
Za ty prachy dneska, i přes nevoli některých, dost zajímavá a zábavná střelba.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#738 » pon 28. srp 2023, 21:30

Jak pises.Pruzinu 125,pazbicku,vymezovaci podlozku a spoustove pruziny cekali doma na zaplacene evo nez prislo. :lol: Selector strelby prisel dokonce az ted,ale usa teprve vyrabelo,takze se dalo cekat,ze to bude na dyl.Mas pravdu,ze se nektere veci vyresi nakupem pazbicky.Selector jsem menil jen pravy asi 8cm dlouhy na ukazovak.Levy bych potreboval taky trochu delsi na palec,ale jiny vyrobce.Co ale vazne nedavam,je ten kratky hmatnik na tahlu natahovani.Zvlast v kombinaci s 125 pruzinou.Libi se mi ten kulaty od ascalonu,ale prakticky bude i ten prodlouzeny alu od czub.Porad vaham.Ascalon to pry v blizke dobe naskladni,tak zatim cekam.Kolimatory mam zatim na dvou pistolich kuli ocim a green dot.Jak rychle jsem se do nich ale zamiloval,tak uz me pomalinku zacina to nadseni asi opoustet a zase zacinam vytahovat ty kousky bez kolimatoru.Takze na evu bych to videl na nejakou podhledovou montaz a mini optiku 1-4x.To necham ale az uzraju.Proste neni nad klasicky miridla.Aspoň zatim.Ale chapu pohnutky ke kolimatoru,zvlast u kratkeho eva.

Doporucuji upravy s temi pruzinami na spoust na snizeni odporu,jinou pazbickou,pruzinou 125 na carbin a delsim hmatnikem natahovaciho tahla.Ostatni je spis opravdu pro radost,nebo kosmetika.

Moc rad s evem strilim.Skvela hracka.9luger je ideal na hrani a pritom uz se to drzi jako puska.Mam i 2 kulovnicky s optikama,ale po kazdy rane musim kvedlat se zaverem.To je taky uzasny,ale zacina me vic a vic bavit strilet rychle po cemkoliv co si prinesu na strelnici,nez porad mirenku do terce.



ZipCz
Příspěvky: 10

Příspěvek#739 » čtv 28. zář 2023, 08:48

Zdravím vás pánové. Jako čerstvý majitel Eva carabine mám první dotaz. Vím že se tu řešilo částečné zploštění nabojnic a mě to dělá též. Kdyby to bylo normální dělají to všechny eva ale nedělají. Řešil se ro ru nejak dál? Dejmetomu reklamací ? Díky za odpovědi.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#740 » čtv 28. zář 2023, 09:52

Embory píše:...Co ale vazne nedavam,je ten kratky hmatnik na tahlu natahovani.... Libi se mi ten kulaty od ascalonu,ale prakticky bude i ten prodlouzeny alu od czub...

Ten krátký hmatník jsem nejdříve vyměnil za duralový od CZ. Je to zlepšení, ale nakonec jsem stejně neodolal a když mi kluci v Ascalonu nechali osahat jejich kulatý (teleskopický), sundal jsem ten prodloužený od CZ a nasadil Ascalon. Kromě toho, že ho lze (v rozumných mezích) prodloužit, tak ten tvar špulky mi lépe sedí pod prst. Navíc mají lépe vyřešenou fixaci v drážce - místo drátěné pružiny použili odpruženou kuličku. Je to detail, ale potěší.



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#741 » čtv 28. zář 2023, 10:18

Tu plošku na vystřelené nábojnice jsem taky postřehl, ale nenapadlo by mě to řešit, když zbraň funguje bez závad.



ZipCz
Příspěvky: 10

Příspěvek#742 » čtv 28. zář 2023, 13:27

Krom toho to ještě zůstane ploška na hraně nábojnice
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Triplehead
Příspěvky: 67

Příspěvek#743 » čtv 28. zář 2023, 13:30

Připojuji se, taky mi evo vyráží plošku na hilznách, nepřebijím a závady s Evem nemívám - zatím jsem tedy neměl důvod řešit.
(Tu hranu jsem taky teď zaregistroval viz ZipCZ foto)



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#744 » čtv 28. zář 2023, 14:49

Taky jsem si všiml, že v zapálce je velice mělký důlek, zápalník leze ze závěru jen nepatrně oproti pistolím co mám, skoro se divím, že to vůbec střílí:)



ZipCz
Příspěvky: 10

Příspěvek#745 » čtv 28. zář 2023, 15:32

Mám sto chutí jet to do Brodu omlátit těm lemlum o hlavu.



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#746 » čtv 28. zář 2023, 18:01

CzechJoker píše:
Embory píše:...Co ale vazne nedavam,je ten kratky hmatnik na tahlu natahovani.... Libi se mi ten kulaty od ascalonu,ale prakticky bude i ten prodlouzeny alu od czub...

Ten krátký hmatník jsem nejdříve vyměnil za duralový od CZ. Je to zlepšení, ale nakonec jsem stejně neodolal a když mi kluci v Ascalonu nechali osahat jejich kulatý (teleskopický), sundal jsem ten prodloužený od CZ a nasadil Ascalon. Kromě toho, že ho lze (v rozumných mezích) prodloužit, tak ten tvar špulky mi lépe sedí pod prst. Navíc mají lépe vyřešenou fixaci v drážce - místo drátěné pružiny použili odpruženou kuličku. Je to detail, ale potěší.


Ja tu špulku taky nakonec dal.Mam ji 4mm vysazenou.Bohuzel jak je navareny ten zavit ve spulce na drzak co je v ose,tak se ve vyrobe povedla chyba sváru a ten pretekl az do drazky v evu.Paka nesla vol e nandat.Probehla uprava,zadny drama.Ale zamrzi to.Zrejme ve vyrobe utekl horsi kousek.Nicmene uz funguje. Nedrzi se mi ale az tak dobre jak jsem cekal.Bud si zvyknu,nebo špulku sundam a necham nekde u zamecnika vysoustruzit trosicku delsi,ale s mensim propadem uprostred.Konstrukcne je to vyreseny pekne.



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#747 » čtv 28. zář 2023, 19:34

Zatim jsem testnul rozsireni stredu natahovaciho tahla navinem elektrikarske pasky a drzeni je o moc lepsi.



Úderník
Příspěvky: 31

Příspěvek#748 » ned 1. říj 2023, 18:14

Vážení spolupostižení,
Tak jsem po dlouhém rozhodování mezi CSV-9 M3, členovcem a východoslovanským bohem nejasné funkce a původu, zvolil členovce :D

Co u mě rozhodlo:
široké možnosti tuningu
vzhled (subjektivní)
prověřenost
zásobníky
a v neposlední řadě neodolatelná cena + kolimátor zdarma!

Po mnoha recenzích jak je členovec rozvrklaný a chratící, jsem byl velmi mile překvapen tím, že se na něm navzdory recenzím nic nehne a nekvrdlá! Fakt pevná konstrukce! Nejspíše doladěná verze 2023?.
Jen asi milimetrová vůle je ve hmatníku natahovače závěru a je trochu slyšet při zaverglování zbraní, ale to je dané volným uložením v kolejnici. Kde jsou jen nano vůle je větší šance, že to zablohuje nějaká nečistota (písek a pod.).
Jen co ho zítra zaregistruju tak ho půjdu provětrat a zjistím co budu chtít vytunit. Zatím na sucho to vidím určitě na přepínač pojistky.
Doporučíte mi český krám, kde mají pro případný tuning vše na jednom místě?

Předem děkuji.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JYbour
Příspěvky: 230

Příspěvek#749 » ned 1. říj 2023, 18:58

Co třeba Ascalon v Brně jestli to máš poblíž. Určitě bych jako první věc koupil Magpul pažbičku a pak velice pravděpodobně nebude třeba pojistku řešit. Za mě EVO taky spokojenost.



Úderník
Příspěvky: 31

Příspěvek#750 » ned 1. říj 2023, 19:30

No.. Beroun je taky od B, ale není to poblíž :lol: :|
Tu pažbičku vyzkouším. Díky.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti