CZUB Scorpion EVO 3 S1

Samonabíjecí pušky


Tropa de Elite
Příspěvky: 4

Příspěvek#241 » pon 28. říj 2019, 18:26

Plastová hračka, která se při dlouhodobém používání snadno obouchá - vůbec by ji neměly používat ozbrojené složky kde je v podstatě nonstop v provozu!

Další nekvalitní věcí jsou mířidla, ale to je spíše osobní. Zlatej scorpion vz. 61!

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#242 » pon 28. říj 2019, 19:08

Škrábance nestřílí.



Tropa de Elite
Příspěvky: 4

Příspěvek#243 » pon 28. říj 2019, 20:01

Letec 12 píše:Škrábance nestřílí.


Vážně? Ta zbraň je v aktivní službě tak půl roku. Je opráskaná, a na některých kusech už pořádně nefunguje záchyt ramenní opěry. Je to rozviklaný. Umíš si představit, že ta zbraň vydrží třeba 10 let? Těžko!

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#244 » pon 28. říj 2019, 20:15

Pokud je to jen trochu možné, docela by mě zajímala fotka takového omláceného kusu



Tropa de Elite
Příspěvky: 4

Příspěvek#245 » pon 28. říj 2019, 20:21

Nemůžeme natáčet, fotit ani mít mobily u sebe během služby.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#246 » pon 28. říj 2019, 21:11

Za 10 let se to pro "morální a fyzickou zastaralost" vyřadí a vypíše se nové "výběrko". A vyhraje to zase samozřejmě CZUB s nějakým "novým " modelem, prachy daňového poplatníka se musí točit. :-)

Scorpion EVO je konstrukčně a materiálově prostě jen hobíkovská flinta s designově pěkným kabátem, nic víc. A to, že to má městská policie v Tucumánu, nějaká okresní zásahovka v Egyptě, hraje to v akčním filmu a podařilo se to politicky přes závit protlačit k nějakým našim zbrojnošům, na tom nic nezmění. Sorry jako.



Tropa de Elite
Příspěvky: 4

Příspěvek#247 » pon 28. říj 2019, 21:32

Petzold

Naprosto souhlasím.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#248 » pon 28. říj 2019, 21:48

Nezapomeňte, že Škorpion cz. 61 byl konstruován pro 3. světovou válku pro paragány a potom taky pro policii atd. Vědomě pro víc generací vojáků v základní službě, mizernou údržbu a vojákuvzdorně. V obrovských sériích. Těžko srovnávat se současnými zbraněmi. V současnosti většina armád by v reálném konfliktu o rozměru jen zlomku 2.světové brzy skončila pro nedostatek zbraní. Nejen ta naše. Ubráníme sotva jeden okres, reálně...



kuce.st
Příspěvky: 8

Příspěvek#249 » stř 20. lis 2019, 22:22

Ahoj, mám tu takovou situaci. Dnes jsem koupil fungl novou Scorpion Evo 3 S1 Carabine s úsťovou brzdou. Na šeďáku jsou 3 stejná výrobní čísla rámu, závěru a hlavně. Problém nastal na policii ve Znojmě kde jsme nenašli vyražené výr. číslo na hlavni. A kvůli tomu mě ji odmítli přihlásit.
Chtěli po mě abych tu zbraň rozebral více než klasickou rozborku což jsem odmítl a volal jsem do zbrojovky, tam mi potvrdili že je to blbost. Přišel bych o záruku a je to proti bezpečnosti...
Předal jsem pána ze zbrojovky policajtovi na ucho, chvíli se hádali a vyšlo z toho to, že jsem si zbraň odvezl ale nechal jsem jim tam ten šedivák a kolky. Zítra mam v plánu řešit to přes zkušebnu.
Měl by jste někdo nápad nebo radu jak z toho ven ?



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#250 » čtv 21. lis 2019, 01:38

kuce.st: U ARka na hlavni taky nic neni, jen je tam vyražená značka CIP. Jestli jí tam máš, tak by to mělo stačit, podle mě. Ale EVO nemám, tam to je možná jinak bo to vyrábíme u nás.



kalbys
Příspěvky: 25

Příspěvek#251 » čtv 21. lis 2019, 06:59

Policajt je asi nejakej horlivej. Ja mam verzi s falesnym tlumicem a cislo hlavne jsem je hledat ani nevidel pri registraci.



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#252 » čtv 21. lis 2019, 07:21

to kuce.st: asi taky záleží co mají v databázi a co prodejce zadal do systému. V pondělí jsem registroval novýho rugera mk iv a ten má jen číslo na hlavni. Na závěru a těle má CIP. Policista si šel něco zkontrolovat do kanceláře a pak byl spokojenej.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#253 » čtv 21. lis 2019, 15:27

Indian píše:Nezapomeňte, že Škorpion cz. 61 byl konstruován pro 3. světovou válku pro paragány a potom taky pro policii atd. Vědomě pro víc generací vojáků v základní službě, mizernou údržbu a vojákuvzdorně. V obrovských sériích. Těžko srovnávat se současnými zbraněmi. V současnosti většina armád by v reálném konfliktu o rozměru jen zlomku 2.světové brzy skončila pro nedostatek zbraní. Nejen ta naše. Ubráníme sotva jeden okres, reálně...



Vz. 61 je dobrá zbraň,je to hlavně to nejmenší,co z těch běžně sehnatelných v této kategorii je, v tomto ohledu to nic nepřekoná. V semiauto je to pravda spíš pro fandy čsla a nadšence, ale původně,jak to bylo zamýšleno,tedy ve F/A je to bezkonkurenční a velice přesné zametadlo a i přes morálně nízký výkon náboje(dle výsledků letality nesmysl) pevně věřím,že by pozametalo naprosto vše,co zvládne i jeho 9mm konkurence a nástupci a to vše při poloviční velikosti



odouda
Příspěvky: 67

Příspěvek#254 » čtv 21. lis 2019, 19:30

Zarozak:souhlas. Já mám vz. 61 i EVO a spokojenost s oběma.

Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 78

Příspěvek#255 » čtv 12. pro 2019, 16:23

kuce.st píše:Ahoj, mám tu takovou situaci. Dnes jsem koupil fungl novou Scorpion Evo 3 S1 Carabine s úsťovou brzdou. Na šeďáku jsou 3 stejná výrobní čísla rámu, závěru a hlavně. Problém nastal na policii ve Znojmě kde jsme nenašli vyražené výr. číslo na hlavni. A kvůli tomu mě ji odmítli přihlásit.
Chtěli po mě abych tu zbraň rozebral více než klasickou rozborku což jsem odmítl a volal jsem do zbrojovky, tam mi potvrdili že je to blbost. Přišel bych o záruku a je to proti bezpečnosti...
Předal jsem pána ze zbrojovky policajtovi na ucho, chvíli se hádali a vyšlo z toho to, že jsem si zbraň odvezl ale nechal jsem jim tam ten šedivák a kolky. Zítra mam v plánu řešit to přes zkušebnu.
Měl by jste někdo nápad nebo radu jak z toho ven ?

Výrobní číslo je pod předpažbím na vyfrézované drážce na hlavni jsou tam dvě vyfrézované plochy skrz montáž fix vložky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů