CZUB Scorpion EVO 3 S1

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#316 » stř 29. dub 2020, 18:49

Nevím jestli se to tu řešilo, našel jsem videa, recenze a kamarád říkal(vim, zní to blbě)...že EVO rádo po pár tisících bouchá? Na videu odletí kus plastu z těla vedle závěru a je vidět skrz. To ten plast fakt stojí tak zaprd, nebo už to zbrojovka nějak vyřešila? Má smysl to kupovat?



Tom1
Příspěvky: 69

Příspěvek#317 » stř 29. dub 2020, 20:31

... kolik je,, po pár tisic?" Nejsi ty brácha od "kapitanpacička"??? :lol:



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#318 » stř 29. dub 2020, 22:05

Amíkům EVA opravdu dost bouchají, je toho plný internet. Prý je to tím, že podle americké legislativy je nějaká součástka ve spoušťáku - která má bránit odpálení při nedovřeném závěru - brána jako součást samočinné zbraně a proto je zakázaná .. a není tam. Více jsem to nezkoumal, ale hledal bych tímto směrem.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#319 » čtv 30. dub 2020, 07:18

Co jsem pochopil stává se to jen u full auto verzí a zřejmě je na vině i nevhodná munice. U samo nabíjecích se to nestává. Našel jsem k tomu jen pár fotek a jedno video. https://www.youtube.com/watch?time_cont ... e=emb_logo

O tomto vylamování rámu je řeč
Obrázek



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#320 » čtv 30. dub 2020, 08:16

Trochu jsem se na to ještě díval ... jsem v několika EVO fanouškovských US skupinách na facebooku, protože v americe je EVO strašně populární. Tyhle exploze tam řeší často a obecný problém je, že EVO prostě vystřelí i s docela dost nedovřeným závěrem (na youtube jsou i důkazy, kde to někdo zkouší s delaborovaným nábojem a odpálí zápalku).

A ano, stává se to většinou při rychlé střelbě, když člověk na spoušti je náhodou rychlejší, než závěr a kladivo spustí dříve, než je dovřeno. To má další souvislost s USA - je tam hodně populární bumb fire a pro evo "binary trigger" (spoušť, co střílí při stlačení i při uvolnění - ojebávka zákona na fullauto). No a jelikož EVO bohužel dokáže vystřelit s nedovřeným závěrem tak touhle rychlostřelbou vzrůstá šance, že se tak stane.

Našel jsem ale i hodně lidí, kterým to bouchlo během běžné pomalé střelby. Tam je to pravděpodobně tím, že nějaká nečistota v komoře znemožní pořádné usazení náboje a závěr se nedovře. Opět by z toho měla být jen závada, ale EVO to vystřelí.

Přesto jsem hodněkrát narazil na to, že podle američanů my tam máme ve spoušťáku další součástku, která tomu zabraňuje, ale oni ji tam mít ze zákona nesmějí, bohužel to nemůžu dohledat.

Nezkoušel někdo, jestli mu i naše EVO odpálí zápalku při nedovřeném závěru?

Mimochodem nejsem zrovna konstruktér, ale neměla by tenhle problém řešit prostá geometrie závěru a kohoutu? Čili, pokud není závěr úplně vepředu, kohout může spadnou, ale nesmí dosáhnout na zápalník.

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#321 » čtv 30. dub 2020, 09:01

No jsem rád, že to není primárně závada nekvalitního plastu. Pokud se to stává jen u full auto tak asi taky pro civily dobře, jen by teda chtelo nějak ověřit, jestli dokáže odpálit s nedovřeným závěrem i naše evropská verze.



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#322 » čtv 30. dub 2020, 09:43

4 S0far
s nedovřeným závěrem dokáže odpálit i naše evropská verze (semi), viz. konkurenční fórum. Podle toho co jsem si zjišťoval, je to tím, že spoušť jde odmáčknout cca 2- 3 mm před dovřením závěru a pokud se trhne nábojnice jdeš shánět celou levou bočnici EVA. Může se to stát se špatně zkalibrovaným nábojem, když závěr zcela nedovře, ale dovolí odmáčknout spoušť. Kvalita nebo nekvalita plastu s tím nemá až tak co dělat. Myslím, že zbrojovka si ty plasty nechává dělat, protože sama ty plasty nezvládá.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#323 » čtv 30. dub 2020, 09:50

Na ověření každému majiteli stačí prostý "tužkový" test. Myslím , že už je to tady někde popsáno. Obyčejnou tužku do laufu a postupně po milimetrech stahovat závěr a spouštět kladivo. (Bez nábojů, samozřejmě. ;) )



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#324 » čtv 30. dub 2020, 10:18

Teď mi to rozstřelilo moji oblíbenou tužku :(

Každopádně je to jedním z důvodů, proč EVO zatím jen pasivně sleduju .. líbí se mi, ale na to jak je předražené, tak tohle je drsné. Taky se tam každou chvíli někdo ptá (s fotkama), jestli je v pořádku mít brutálně omlácené kladivo a hranu závěru v místě, kde se kladivo natahuje/dopadá. A všichni píšou, že je to normální a ničemu to nevadí.

Jenže mě přijde, že to není náhoda a tyhle dva jevy spolu úzce souvisí a že to asi není úplně dobře navrženo. U kohoutových pistolí co mám hrana závěru a kladivo po sobě hladce kloužou a taktéž hrana závěru zabraňuje dopadu kladiva na úderník dokud není úplně vepředu (tužku jsem ale nezkoušel). Možná to tak má dělat i EVO, ale po ožvýkání kladiva a hrany závěru už začne předčasně odpalovat?

vDDmLpZ.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#325 » čtv 30. dub 2020, 10:23

LordSalix: Kde udelali soudruzi chybu? Na prvni pohled bych rekl material blato, spatne zakalene a tim se to rozbiji



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#326 » čtv 30. dub 2020, 10:41

Spíš překalené. Ten závěr vypadá uštípnutý. A kladivo blato podle obrázku výše.



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#327 » čtv 30. dub 2020, 10:42

CZUB má problémy s materiálem dlouhodobě, snad od té doby co zavřela huť Poldi Steel na Kladně. Od té doby zkouší různé materiály a technologické postupy zpracování ocelí, které jim moc dobře nejdou. Stejně jako ty plasty.

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#328 » čtv 30. dub 2020, 11:08

Zajímalo by mě jak přistupují k reklamaci v tomhle případě. Jak vidno je ta "závada" celkem známá, ale nemůžou jí oficiálně přiznat, protože by museli hádám stáhnout všechny kusy od státních složek. Tohle mi teda ale přijde fakt špatně.. a ještě za takový peníze. No hold si zatím nechám zajít chuť.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#329 » pát 1. kvě 2020, 07:19

Nemá tohle řešit ten nový hliníkový rám co se chystá?



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#330 » pát 1. kvě 2020, 08:05

Tak nevím. Zbraň, u které je riziko odpálení "out of battery" s následnou destrukcí pouzdra závěru z plastu a pokud se tak nestane, je zde navíc "bonus" značného opotřebení kovových součástí...
Při poměrně vysoké prodejní ceně zůstává jedné pozitivum a tím je atraktivní vzhled. Není to málo?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů