CZUB Scorpion EVO 3 S1

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Duke650
Příspěvky: 44

Příspěvek#781 » čtv 30. lis 2023, 20:07

Scorpion trigger spring.jpg
Včera jsem si nainstaloval tuto drobnost s velkým efektem. Spoušť chodí fakt o dost lépe
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Embory
Příspěvky: 41

Příspěvek#782 » pát 1. pro 2023, 10:10

Duke650 píše:
Scorpion trigger spring.jpg
Včera jsem si nainstaloval tuto drobnost s velkým efektem. Spoušť chodí fakt o dost lépe

Odkaz?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#783 » pát 1. pro 2023, 12:53

Google má poruchu?
https://www.mcarbo.com/cz-scorpion-evo- ... g-kit.aspx
Imho to má lépe vyřešený Ascalon, kde není potřeba vymezovacích podložek.

Uživatelský avatar
Duke650
Příspěvky: 44

Příspěvek#784 » sob 2. pro 2023, 15:55

Nedokážu posoudit. V montážním videu je existence těch dvou podložek logicky vysvětlena

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#785 » sob 2. pro 2023, 21:44

Souhlasím, Ascalon to má jednodušší s tím zahnutým koncem.



JYbour
Příspěvky: 226

Příspěvek#786 » ned 3. pro 2023, 09:57

Už jsou zase v obchodech Magpul pažbičky, kdyby někdo sháněl.



partykiller
Příspěvky: 61

Příspěvek#787 » stř 13. pro 2023, 17:25

Ti kdo používáte EVO s tlumičem A-TEC, dá se nějak vyřešit samovolné povolování tlumiče během střelby? Už to tak sice používám přes dva roky, ale dneska mě to vytočilo, protože jsem na to zapomněl a určitě nějakou dobu pobíhal s povoleným tlumičem. Díky



Langi17
Příspěvky: 22

Příspěvek#788 » čtv 14. pro 2023, 16:10

Zdravím vespolek.
Pročetl jsem celé vlákno a nenarazil na to. Po pár set ranách se mi povolil na verzi carbine kompenzátor a volně lítá tak půl otočky na každou stranu. Když ho dotáhnu nadoraz tak je "vzhůru nohama" :D řešil to někdo nějakejma vymezovacíma podložkama či nějak jinak?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#789 » úte 2. led 2024, 15:13

Španělská policie nakoupí české samopaly Scorpion za téměř 53 milionů korun

Španělská policie uzavřela koncem loňského roku už třetí smlouvu o nákupu samopalů Scorpion vyráběných Českou zbrojovkou za poslední dva roky. Podle španělského webu Infodefensa policie koupí nejméně 1250 samopalů CZ Scorpion EVO3 A1 za 2,141 milionu eur (52,8 milionu Kč). Celkem už tamější policie koupila od konce roku 2021 zhruba 2000 samopalů.
Zdroj: https://www.idnes.cz/ekonomika/podniky/ ... akcie_ijan

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#790 » úte 2. led 2024, 21:44

Tvl, to je zase PR zpráva jako ta o městské policii v Tucumánu. Prej pro zásahové a elitní jednotky. Policie ve Španělsku má kolem 250 tisíc příslušníků a jsou jí 4 druhy. S tím počtem to bude nějaké "zásahové komando" finanční policie v Baskicku, nebo tak něco. :-)



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#791 » úte 2. led 2024, 23:30

Petzold :thumbup:

Ve Španělsku budou asi stejní "novináři" jako u nás:

https://www.infodefensa.com/texto-diari ... 2-millones
(překlad)

Národní policie pořizuje novou várku 1250 samopalů Scorpion za více než 2 miliony
Za poslední dva roky je to již třetí objednávka této zbraně české společnosti CZ
Samopal Scorpion nakupuje Národní policie pro své speciální jednotky od české firmy CZ
Samopal Scorpion. Foto: CZ
Redakce | Pátek 29. prosince 2023, 06:00
Národní policie řídí nákup nové šarže, již třetí za dva roky, samopalů Scorpion EVO3 A1 ráže 9x19 mm od české firmy.Česká Zbrojovka (CZ). Kontrakt má hodnotu více než dva miliony eur (2 141 125,00 eur).

Spis počítá s nákupem minimálně 1250 samopalů. Výběrové řízení je již ve fázi předběžného hodnocení, proto by oznámení o zadání zakázky mohlo být zveřejněno v nejbližších týdnech.

Třetí objednávka za dva roky

Pokud započítáme i tento tendr, národní policie za dva roky, od konce roku 2021, pořídila kolem 2000 samopalů Scorpion. Ekonomická a technická divize karoserie zakoupila na konci roku 2021 první várku 460 samopalů plus příslušenství za 920 000 eur, jak zveřejnil Infodefensa.com .

V srpnu 2023 tentýž zadavatel uzavřel nákup dalšího Scorpiona za něco málo přes 850 000 eur. V tomto případě smlouva neuváděla počet kusů k nákupu, nicméně pokud vezmeme v úvahu množství a počet samopalů v tomto ocenění, objednávka mohla přesáhnout i 400 kusů. K těmto dvěma objednávkám musíme nyní přidat ještě třetí objednávku na 1250 kusů.

Vlastnosti Scorpion EVO

Scorpion EVO je samopal určený pro zásahové a elitní jednotky. Výrobce poukazuje na to, že jeho hlavními přednostmi jsou ergonomie, vysoká přesnost ve všech režimech střelby (výstřel po výstřelu, krátká dávka tří výstřelů a plný automat) a bezpečnost za každého počasí.

Má kapacitu zásobníku na 30 ran a čtyři integrované montážní lišty pro instalaci příslušenství, jako jsou dalekohledy, svítilny nebo laserové značkovače. Samopal o hmotnosti bez zásobníku 2,6 kg má vysoce odolný polymerový rám, vyztužený skelným vláknem; sklopná teleskopická pažba; axiálně nastavitelná pistolová rukojeť; a oboustranné ovládání záchytu zásobníku. Délka je 420 mm se složenou pažbou a 625 mm s nasazenou pažbou.



Ricous
Příspěvky: 26

Příspěvek#792 » ned 21. led 2024, 19:35

Jaky tlumič na krátké EVO by jste doporučili?
Pro střelbu jak se subsonicama, tak s klasickým střelivem.



zhrd
Příspěvky: 13

Příspěvek#793 » pon 22. led 2024, 05:47

Dostal jsem k Vánocům sice ne přímo tlumič, ale lineární kompenzátor GIS HP M18x1. Nemám objektivní měření, ale subjektivně, jak z pohledu střelce, tak jeho okolí, to skutečně tlumí. Z pohledu terče nevím, tam nikdo nestál :-). Zkušenost mám jak z kryté, tak venkovní střelnice. Subsonic nevím, tím jsem nestřílel.



monk
Příspěvky: 182

Příspěvek#794 » pon 22. led 2024, 06:48

pro me zantelny rozdil mezi normal a sub. Jinak jsem si vyzkousel evo,stribog a3 a MP5 https://youtu.be/T0N0zGEtloQ a to mam lehce poladeny evo. ostatni v základu.



JYbour
Příspěvky: 226

Příspěvek#795 » úte 13. úno 2024, 07:27

Tak se mi po 250 výstřelech rozpadl Vector Scrapper :) Vybírám náhradu a volím mezi Vortex Crossfire nebo Holosun HS403B a HE403B. Ty Holosuny mají jestli jsem to pochopil čočku 20mm a Vortex i ten Vector co jsem měl májí 22mm. Takže nevím, jestli by to už nebylo moc malý. Další věc je volba tečky červená, zelená. Oči asi nemám na 100% a po vystřílené krabičce už ta červená tečka měnila tvar :) Říkám si, že zelená by mohla být pro oko příjemnější. Vortex Spitfire bylo první co mě napadlo, ale ten má zase paralaxu, takže jsem ho hned vyřadil.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fifal a 4 hosti