Samonabíjecí karabina v 9L

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 701

Příspěvek#316 » úte 9. dub 2024, 21:10

4. jo to je přesný, dělám to stejně. HBI dělá slabší pružiny (https://hbindustries.net/store/shop/bt-reduced-weight-selector-springs/), ale to je zase problém jak to sem dostat...



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#317 » sob 13. dub 2024, 20:00

erteple píše:2. Zpětný ráz je v pohodě, závěr 'bržděný' bufferem a svou vlastní vahou. I tak je ale trochu znát a musí se holt cvičit víc. Chtěl bych to porovnat přímo s EVEM, kus vedle kusu...
3. Pažba nic moc. Ne, že by úplně bolela, ale pohodlná není. Mám z toho i trochu otlačeniny, což jsem nečekal...
4. Největší záděr zatím přepínač na pojistce. Já to jel levou stranou (palcem) odjišťovat, pravou (prsteníčkem) 'zvedat', ale ten prsteníček mě bolí i teď večer. Zaprvé to ještě není tolik vyběhané (při zajišťování) a zadruhé je to AR style, při kterém vám pojistka při střelbě tlačí na prst (tady opravdu kvituji ergonomii kosy, kde je to naopak). Jako oproti EVU jsem to začal cítit třeba u padesáté rány (zatímco u EVA hned při osahání).


ad 2) Cili to kope, tlaci, nebo jak se ten zpetnej raz projevuje?

ad 3) Otlaceniny ze strelby z PCC v lugeru :shock: ? To se ani verit nechce. Treba u EVA bych se nedivil, ale kdyz to ma ten hydraulickej buffer…
A ta pazba teda neni drat, ale cela plastova?

ad 5) Tohle je zajimavy a zminuje to dost US testu na model APC9. Takze se zda, ze to je stejny pro vsechny modely B&T

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 248

Příspěvek#318 » sob 13. dub 2024, 22:26

antonspelec:
Tlačí bych to sám nepojmenoval, ale asi je to nejlepší slovo. Není to nějaké zběsilé kopání nebo nedej bože zdvih hlavně. Právě mě překvapilo, když jsem si doma sundal triko a měl jsem mezi ramenem a prsem takové červené flíčky. Ale modřiny tam nemám ani to nějka nebolelo a za pár dní to bylo pryč, tak to třeba bylo jen z nošení batohů (pochybuji) nebo mi nějak blbě reagovalo tělo :-D A nebo je to tou pažbou, která je celá plastová, ale není nijak silná. A pak možná i ten malý ráz způsobí ty otlačeniny, prorože je soustředěný do malého místa...
EDIT: Taky jsem to celkem kropil, právě s tím kolimátorem celý rychle vystřílený zásobník do černého atd, to prostě člověka svádí; ale jasně, co je rychle? Timer jsem neměl...
K té pětce, to může být samozřejmě takový ten falešný pocit, že když jsem za to dal dvakrát tolik, tak to musí být super :-D Ale jestli jsi chtěl k 4 (přepínač), tak to byl jeden z důvodů, proč jsem chtěl BT vs EVO a trochu mě to mrzí, ale zase si na to člověk asi zvykne, holt občas ty mozoule jsou potřeba :-D



Lonestar
Příspěvky: 197

Příspěvek#319 » úte 16. dub 2024, 20:07

erteple píše:Celik Crossline-C 9, objevil jsem náhodou: celokovová, (prý) solidně udělaná, ALE o dost těžší, z Turecka, doplňky prakticky neexistují, není skoro vůbec rozšířená (jediná videa jsou z Turecka, Indie a Polska, nemá tady ani vlákno, což je podivné).

Tak už má 8-) viewtopic.php?f=22&t=16973



Erix
Příspěvky: 106

Příspěvek#320 » úte 23. dub 2024, 10:06

Nějaká zkušenost, zná to někdo?
https://www.spielbergbrno.cz/bark-9-civ ... en-19-5cm/
Obrázek



matkoo
Příspěvky: 191

Příspěvek#321 » úte 23. dub 2024, 20:02

ked sa pozres na lower co vidis cz evo

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 4 hosti