Vz. 24 a 26

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#16 » čtv 6. lis 2014, 08:19

Perun Arms dělá předpažbí pro Vz. 24/26, které má 4 lišty. Poté se tedy dá použít jak kolimátor, tak baterka, přední lišta a co je dále libo :-D . Najdete ho na jejich stránkách, vypadá vážně docela dobře a podle jejich vyjídření je naprosto funkční.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#17 » čtv 6. lis 2014, 10:08

To nevypadá zle... Ještě jsem zahlédl moderní sklopnou pažbu... Ale nemůžu to najít...

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#18 » čtv 6. lis 2014, 10:26

Jo tu jsem také někde viděl, po těchto úpravách už je pumpicka trochu pouzitelnejsi. Ale na moderní PDW mít už nebude, určitě se ale rozšíří funkčnost a přizpůsobitelnost pro nenarocneho uživatele. Taky bych se jí asi nebránil, ale pouze v razí 9 L.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#19 » čtv 6. lis 2014, 10:31

Jo, to je tak, když se mi do PDW investovat velký prachy (který stejně nemám) prostě nechce. A rozdíl v ceně řávově desítek tisíc je prostě znát. Na moje eventuální "kropení", nebo "plivání" by to hooodně stačilo. Jinak jsem narazil na 26 a 9L laufy, takže poskládat by se to jistě za pár kaček dalo. Jsem uvažoval i o konverzi na mou 226, ale nemám na ní rail, takže by to v tom asi řádně nedrželo.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#20 » čtv 6. lis 2014, 10:37

Taky mám stejnou představu, nechci dávat velké peníze za v podstatě hračku pro radost a kropení. Nevím akorát, jak jsou ty predelane spolehlivé, proto jsem spíše uvažoval o Uzi-S, protože ta už je na 9 L konstruována a když je teď možnost přestavby na střelbu z přední polohy závěru, tak je to ještě zajímavější. Plánují právě za jednu z nich časem vyměnit za moje SKS kvůli omezení na strelnicich.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#21 » čtv 6. lis 2014, 10:44

Něco je vidět i tady: http://www.armybazar.eu/data/inzeraty/1 ... -26-09.jpg
Noo... ono pumpa byla původně konstruována na 9L. Vz. 23 a 25. Až později vzhledem na přezbrojení na 7,62 se překonstruovaly na tento náboj a přeznačily na 24 a 26. Aspoň to jsem se dočetl. A myslím, že vzhledem k těmto okolnostem to na 9L bude odolnější, trvanlivější, lepší, příjemější...

Obdobně jako CZ52, jak jsem se tak dočetl, že v 9L je prostě lepší, ptz na to původně byla prý konstruována. On by se mi líbil i 61 v 9L, ale ten hnusnej zásobník je fak hroznej. Ale u toho už bych obavu kapku měl. Tam se jde s výkonem právě naopak nahoru, oproti 7,65.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#22 » čtv 6. lis 2014, 10:49

Tak u sa 61 už by se musel prekonstruovat celý závěr a rám. S tou pumpickou je to přesně tak jak pises, v rámci unifikace munice se státy východního bloku se prekonstruovala na 7,62 Tokarev. Nemám strach, že by nevydržela, ale spíš aby spolehlivě podávala, prebijela, vyhazovala atd. Vz. 24/26 má ten "dopredny" sklon rukojeti a nevím jak si to rozumí s náboji 9L



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#23 » čtv 6. lis 2014, 11:07

Prostě by to chtělo sehnat původní vz.25. ;-) mám pocit, že tam ten sklon není tak výrazný. Ale jak je to u vz.26 na 9L se spolehlivostí... tak to fak netuším... Třeba nám to někdo řekne... ;-)

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#24 » čtv 6. lis 2014, 11:12

Tak u původní vz. 25 sklon není, tam nebyl potřeba ;-) ale těch je dneska u nás asi míň než šafránu :-( snad nám tedy nějaký majitel sdělí dojmy. Pokud bych ji ale někdy koupil, to už abych uvažoval i o pořízení lisu :-D



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#25 » čtv 6. lis 2014, 11:18

Tak koukám, vz.26 je dostatek. Hlavní taky a kombinací taky. I zásobníky... Takže za pár kaček se to pořídit dá... No.. jak píšeš... chtělo by to nějaký dojmy a zkušenosti s vz.26 v 9L.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#26 » čtv 6. lis 2014, 11:22

Jojo, to určitě, a pumpicka + konverze vyjde levněji než "nova" Uzi od Zs. Akorát by to klidně mohli rovnou prodávat s hlavní 9L bez 7,62, protože vyřizovat dvě nakupka, když jednu hlaveň vůbec nevyuziji je trochu opruz



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#27 » čtv 6. lis 2014, 11:25

No... by to asi zase museli nechat přečíslovat... nebo co... A pak ty 7,62 nechávat zlikvidovat... tohle je pro prodejce asi jednodušší.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#28 » čtv 6. lis 2014, 11:28

Jo to určitě, jen věřím, že by to pro spoustu zájemců bylo pohodlnější. No koukám, že pumpa+konverze+predpazbi od perun arms vyjde podobně jako ta jedna Uzi :-D



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#29 » čtv 6. lis 2014, 11:33

Jenže mě se UZI nelíbí... :-D Nemluvě o tom, že jsem se někde dočetl, že při střelbě vychází vz.26 líp... Zase by to chtělo někoho, kdo má zkušenost... Navíc... vz.26 by člověk taky mohl nakupovat v podstatě postupně.

Uživatelský avatar
tslaby
Příspěvky: 567

Příspěvek#30 » čtv 6. lis 2014, 13:34

Tak to mě se líbí obě dvě :-) snad sem někdo přidá názor a zkušenosti. Sice se zatím SKS zbavit nehodlám, ale pokud dobudoucna nepřijde někdo s něčím, co by mě chytlo, budu vybyrat z těchto dvou :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů