Sa vz. 58 - jakou samonabíjecí verzi?

Samonabíjecí pušky


odouda
Příspěvky: 66

Příspěvek#61 » úte 7. črc 2020, 18:33

Dotaz na vlastníky STV 5811: Máte to jako "nově vyrobená" dlouhá samonabijecí?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#62 » stř 8. črc 2020, 07:36

A jak ma vlastnik poznat to "nove vyrobena" (smeruje li dotaz k k moznemu budoucimu vyvoji)

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#63 » stř 8. črc 2020, 07:40

Jinak když se vrátím ke Gazele, měl jsem s ní problém při registraci. Číslo na těle je v pohodě, ale musel jsem ji rozebrat a hledali jsme číslo na vnitřku nosiče závorníku. Nakonec jsme ho našli, vyškrabaný snad šroubovákem v ruce. Prý na něm má být i značka zkušebny, ta je jen na těle. Se zeleným je v tomhle ohledu prý problém. Nesetkal jste se s tím někdo? U nás jsou příslušníci v pohodě, ale někde by to třeba mohl být větší problém.

Uživatelský avatar
S0far
Příspěvky: 115

Příspěvek#64 » stř 8. črc 2020, 07:42

skagerak píše:A jak ma vlastnik poznat to "nove vyrobena" (smeruje li dotaz k k moznemu budoucimu vyvoji)


Myslím, ze majitel to vesměs nepozná nijak, pozná to státní správa z informací v CRZ a to by mělo stačit.



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#65 » stř 8. črc 2020, 07:47

odouda píše:Dotaz na vlastníky STV 5811: Máte to jako "nově vyrobená" dlouhá samonabijecí?

nedávno jsem jí kupoval přímo v STV, ptal jsem se na to a měla by být v CRZ od začátku registrována jako samonabíjecí



odouda
Příspěvky: 66

Příspěvek#66 » stř 8. črc 2020, 08:07

rajtyš: děkuji.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#67 » stř 8. črc 2020, 08:47

S0far píše:Jinak když se vrátím ke Gazele, měl jsem s ní problém při registraci. Číslo na těle je v pohodě, ale musel jsem ji rozebrat a hledali jsme číslo na vnitřku nosiče závorníku. Nakonec jsme ho našli, vyškrabaný snad šroubovákem v ruce. Prý na něm má být i značka zkušebny, ta je jen na těle. Se zeleným je v tomhle ohledu prý problém. Nesetkal jste se s tím někdo? U nás jsou příslušníci v pohodě, ale někde by to třeba mohl být větší problém.


Tak jsem se byl podívat schválně na Antrega a ten na nosiči čádný číslo nemá a při registraci s tím problém neměli (2017). Takže to nebude jen u ZS. Pokud se pamatuju dobře, tak dřív se daly nosiče závorníku běžně koupit bez problémů, teď už je na to potřeba licence. Takže holt vývoj.



jarusss
Příspěvky: 51

Příspěvek#68 » stř 8. črc 2020, 22:23

Mel jsem.3 gazely, a zadna nikdy nehermexila. Maj celou pruzinu, a myslím ze to je nejlepsi kastrace vubec. Neznam tedy antreg. Ale u gazely zadne navarene blocky,prevrtane cepy jako u jinych. Hermex efekt vychazi ze same podstaty sa58. Pri kastraci se vybere oul spoustaku, a oproti ak se podle me dramaticky sníží bezpecnost. Tot muj skromny nazor.



KUL
Příspěvky: 61

Příspěvek#69 » pát 14. srp 2020, 08:58

Tak jsem to vše prošel kde co je a mám na výběr od tří výrobců (zatím sem je fyzicky neviděl):
1. STV CZS 5811 sklopka cena je 11.000,- povrchová úprava odolný černý lak, fosvátování. Matný povrch.
2. Zelený sport Gazela 58V cena 13.800,- povrchová úprava pravděpodobní původní stav - nevím zda to nějak lakovali.
3. Perun ARMS PA580 cena 9.800,- povrchová úprava původní.

Chci se zeptat: je mezi nimi rozdíl nebo je to +- vše stejné a mám vybrat dle opotřebení a poškození? Nejsou u těch výrobců jiné úpravy (lepší vs horší)?

Díky



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#70 » pát 2. črc 2021, 20:39

Nějaké zkušenosti, zaručené zprávy, zvěsti, zkazky nebo aspoň teorie o kvalitě Sa 58 od Proammo?



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#71 » stř 7. črc 2021, 07:02

Já ji mám a bez problémů.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#72 » pon 12. črc 2021, 17:57

Díky, nakonec se zjevila v mém oblíbeném obchodu verze od STV, tak jdu do ní



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#73 » stř 14. črc 2021, 05:52

K těm Gazelám (kdyby někdo opět vybíral z možností) - ty jsou opravdu vizuálně v původním stavu, bez oprav laku nebo nějaké retuše. Je evidentní, že je prostě jen vyndali z bedny, uřízli kus spoušťáku, provedli jeden svar, vyrazili číslo, vyzkoušeli a hurá do krámu.

V dobách, kdy jich byly v obchodech hromady a bylo z čeho vybírat, to bylo docela dobré vodítko, na zbrani byla její minulost celkem jasně vidět a poslední kusy pak už vypadaly tak, jak vypadaly. Obrázek si podle toho můžete udělat s výhodou i teď, když se kupují z druhé ruky.

Samozřejmě tak hezké jako nový lak to nikdy nebude.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#74 » úte 12. dub 2022, 07:45

Na STV mi zase vyskočila kolík spouště :evil:

To je podruhý během cca 1000 ran. Neřešil jste někdo zajistit aby ta "T" pojitka, co drží tyhle čepy, zůstala spolehlivě na místě?



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#75 » pon 18. dub 2022, 17:39

Začala mě zlobit sklopná pažba - když je vyklopená, není fixace dostatečná a snadno se sklopí. Ve sklopeném stavu drží dobře. Nějaký nápad co s tím? Je problém v čepu nebo snad v pružině?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Jirka.V.ml a 7 hostů