Náhrada za dragunov SVD, SVDS

Samonabíjecí pušky


Dukemen
Příspěvky: 32

Příspěvek#1 » sob 15. úno 2014, 02:36

Dobrý den,
nějaké typy čím nahradit tuto zbran? v podobné ceně na ráže do 8Kč/ks?
Také by to mělo jít normálně sehnat děkuji :)



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#2 » sob 15. úno 2014, 15:54

Taky jsem chtěl Dragunova nebo kopii z Jugoslávie tzv.Tiger
, ale nechal jsem si poradit a radši na kosu (Sa 58) dám přidělat zvětšovací sklo.
Do 300m to bude stačit, cena zbraně a skla je na 1/3 Tigru.
Pokud jsi náročnější sežeň 58 co je na vývoz do kanady, má delší hlaveň snad i větší přesnost.
Náhradní díly, střelivo samá pozitiva.
(Zvaž jestli máš možnost a jak často střílet na 300m a víc)

Pokud tě neuspokojí přesnost sa 58 tak jedině Tikka ...

P.s.: Děkuji Steinerovi za radu, UŠTŘIL JSEM.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#3 » sob 15. úno 2014, 17:02

"U" je ekvivalent 300 metru. na 100m je prevyseni trajektorie strely tusim 28cm nad zamernou.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#4 » sob 15. úno 2014, 17:10

Záleží jak je nastřelená flinta, co kus to originál.
Přesnost Draka/Tigra oproti 58 s kukátkem je tak o 50% lepší, oboje s armádním (levným) střelivem. Zhruba na stejnou přesnost se dostaneš s AR15 s Barnaulama za 6,50 , s přebíjenýma na kropení (cca 7,-Kč) mi to lítá kolem MOA.



Dukemen
Příspěvky: 32

Příspěvek#5 » sob 15. úno 2014, 19:48

Děkuji právě jednu kosu, už mám předělávám na plasty + kolimátor, ale ta 58ka s dalekohledem nemusí bejt špatné. Nějaký podrobnější info o tech s delší hlavní kde by se dala sehnat?



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#6 » ned 16. úno 2014, 00:48

Ušetřil jsi, to ano, ale... Já ti nevím, mám kosu rád za to co je a nedělal bych z ní to, co není (respektive myslím si, že snajpka na 300 m z ní nikdy nebude i kdybys hlaveň prodloužil sebevíc). Pokud chceš samonabíječku na přesnost, budeš muset investovat trochu víc.

Ale neříkám, že třeba tahle kosa nevypadá špatně: http://www.gunexpert.cz/products/lehka- ... ylepsenim/



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#7 » ned 16. úno 2014, 01:48

snad jsem někoho neuvedl v omyl že snad 58 je NEJpřes a NEJlepší
poměr cena výkon je jasná
pokud bych měl cca 200 000 koupím si (to i kdybych je měl neudělal a pořídil něco od gun expertu nebo ......prostě domácí produkce) jinak ar15 nebo jinej předraženej krám nechám ho poladit a přikoupím nějaké to příslušenství a budu střílet za 6kč ránu a budu muset bejt ku..a bohatej,
nebo si za 20 000 koupím a vyladím Kosu (vymazlím za 30 000) a než prostřílím těch 170 000 bude chvilku trvat což je v nábojích asi 4 x víc než je počítaná životnost Kosy v poly.

každému soudruhovi dle jeho chuti

každému kapitalistovi dle jeho financí

mě to vyhovuje s kosou
kosa nikdy nebude k srovnání s SIG SAUER 516 PRECISION MARKSMAN, Steyr AUG, V-AR, M4, M15.

Osobně jsem na gunexpert CUPu střelil situaci za 40 vteřin na holou kosu takový průměrný čas
kdosi s 223 a za kterou dal 200 000 optika kolimátor atd. to dal za 20 vteřin.
Pak jsem stejného střelce sledoval na situaci vedlejší kde se ten jeho krám rozladil (bez urážky)
měl z toho pistalet manualny a dostřílel to za ........ trojnásobek času toho nejpomalejšího.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#8 » ned 16. úno 2014, 09:05

lekar.t: jaký je rozdíl nacpat do kosy 30 000,- nebo koupit za 35 000,- hotovou ARku která je minimálně o polovinu přesnější? O ovládání a dalších vlastnpostech nemluvě. Momentálně mám na R-15 zrovna kukátko tak to můžem kdykoli porovnat. Prostě tam ta přesnost není a můžeš na ni navěsit co chceš za libovolně peněz.
O IPSC se dohadovat nebudu, zaprvé je to tady OT a za druhé jsi to napsal dobře, jestli stačí výsledek 50% tak je kosa OK.



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#9 » ned 16. úno 2014, 14:18

to sided : asi žádný , rozdíl 30 do kosy a mám naladíno
30 do ar a je to jak ???

nejsem skrblík spíš patriot

to Dukemen : jak a kde to chceš provozovat, délka střelnice a kolik chceš investovat

jen můj pohled na věc



jack-3d
Příspěvky: 155

Příspěvek#10 » pon 17. úno 2014, 00:08

lekar.t píše:poměr cena výkon je jasná

Za základní zbraň ano. Ale jakmile začneš "tunit", tedy lepší pažbu, ergonomičtější pažbičku, přepažbí, nadpažbí, kompenzátor, montáž, optiku, ... Dostaneš se na stejnu cenu jako mnohem přesnější a ze základu podobně vybavené pušky.

lekar.t píše:pokud bych měl cca 200 000 koupím si (to i kdybych je měl neudělal a pořídil něco od gun expertu nebo ......prostě domácí produkce) jinak ar15 nebo jinej předraženej krám

Do domácí produkce počítej V-AR, Hamr 99 a další.

lekar.t píše:mě to vyhovuje s kosou, kosa nikdy nebude k srovnání s SIG SAUER 516 PRECISION MARKSMAN, Steyr AUG, V-AR, M4, M15

Neuraž se, ale přijde, mi žes z ničeho jiného než kosy ani nestřílel. Kosa je skvělá geniálně zkontruovaná česká puška, ale její stáří je již víc jak 50 let. Ačkoliv stále má své přednosti, některé dnes vyráběné pušky jsou prostě mnohem dál a nabízejí mnohem víc (stále se bavím o rozdílu mezi modernizovanou respektive oplácanou kosou a třeba V-AR).

Ale i já mám kosu, mám na ní pouze tři prvky navíc (kompenzátor, Zendlův kryt pružin a kolimátor). Dál kosu prznit už mě neláká, takhle mi vyhovuje.

lekar.t píše:Osobně jsem na gunexpert CUPu střelil situaci za 40 vteřin na holou kosu takový průměrný čas kdosi s 223 a za kterou dal 200 000 optika kolimátor atd. to dal za 20 vteřin. Pak jsem stejného střelce sledoval na situaci vedlejší kde se ten jeho krám rozladil (bez urážky) měl z toho pistalet manualny a dostřílel to za ........ trojnásobek času toho nejpomalejšího.

Však ano, všechny AR-15 za 200 000 jsou nespolehlivé krámy, co se při souteření s kosou rozbijou ;o)



lekar.t
Příspěvky: 202

Příspěvek#11 » pon 17. úno 2014, 02:47

to ALL : Kosa je stará a překonaná před 50 lety zkontruovaná zbraň. OK???????
Konstrukce(není in-line jako moderní zbraně) kadence, ráže to VŠE je už dávno překonané.
To je mi známo a jsem s tím smířen.
i tak volím kosu(vývojové jméno koště) a nechám se porazit v IPSC, mířence, LOS.
Střelba je však rovnice ovlivněna nejen zbraní střelcem střelivem a podmínkami, taky ráží spolehlivostí.

Nesním sen o dokonalosti SA 58, jsem nohama pevně na zemi.
a z čeho jsem kdy střílel není předmětem diskuze
Kosa 4-8000+Pops 6000+kamen1500=na 300m slušný postřílení. :ugeek:
Chci trefovat na 100, 200 ,300 nebo střílet jednou dírou?
Já chci jen trefovat s kosou, na jedno dírovou techniku mém jiný nástroj :lol:



Jakuza87
Příspěvky: 102

Příspěvek#12 » pon 17. úno 2014, 05:06

Kdo se nauci s kosou strilet presne a rychle, tak pri prechodu na cokoli lepsiho se uz musi akorat naucit odstranovat zavady. Osobne si myslim ze na trenink idealni zbran. Takhle k ni pristupuji. Stejne nejvetsi cena me kosy cini koukadlo. A to muzu prehodit na cokoli. A i s tim jsem jej kupoval ze bych byl rad aby mne prezilo

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#13 » pon 17. úno 2014, 05:46

Jenže původní dotaz byl na náhradu za Dragunova, bohužel už bez upřesnění v kterém parametru. Ale kosa s optikou splňuje snad jen FunFaktor a levný patrony. Přesnost, výkon náboje a sberatelskou hodnotu ani náhodou.



petrx
Příspěvky: 141

Příspěvek#14 » pon 17. úno 2014, 10:00

Co za Dragunova?

Moc jsem ho taky chtěl a jednou ho asi koupím, protože když děláme střelecké akce pro veřejnost, je to jedna ze zbraní, s kterou chtějí všichni střílet. Ale všechy svd co jsem měl v ruce, měli některý z dvou nedostatků - buď to byly vystřílené kusy nebo byly nehorázně drahé. Takže čekám na kompromis.

Nahradil jsem ho M14 z číny v .308w. Náboje se dají nebo dali koupit za 8Kč, po osazení optikou je to podobnej kopáč jako svd na střílení do nějakých 400m.

Srovnání - když chci střílet levně a přesně z svd a M14 musím přebíjet. Když chci střílet jen levně, tak do obou budu cpát zcivilněný vojenský střelivo a nemůžu čekat zázraky.

K porovnávání M4 a Sa58. Včera jsem měl na střelnici tyhle 2 zbraně a ak47. Spolehlivost stejná, ale od sa58 a ak47 jsem měl omlácenou držku a rameno, v přenášení na víc terčů jsou výrazně pomalejší. M4 vzhledem k ráži a kultivovanějšímu chování je i přesnější.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3757

Příspěvek#15 » pon 17. úno 2014, 11:49

Aha, čínská M14 mě nenapadla, to by mohla být výborná volba. Možná i Garand v .308 s nějakou scout montáží. Tuhle jsem měl na Rugeru Mini30 a byla fajn.
garand.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů