PDW 9mm Luger

Samonabíjecí pušky


Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#31 » pát 1. led 2021, 12:33

Taky jen tak přihodím ždibec svých zkušeností.

Zas tolik zbraní jsem si nevyzkoušel, ale EVO mi hodně sedlo. Vzal jsem to do ruky a hned to létalo kam mělo což je u mě docela výhra, protože za jedno jsem nováček a za druhý pravák s dominantním levým okem. Nicméně třeba oproti MP5 (z té jsem ovšem nestřílel, jen ji očmátaval) mi příjde o dost robustnější a to mě osobně pro PDW úplně nepříjde ideální (a to jsem vcelku velkej). Navíc nejsem zrovna žádnej pracháč a tak u každý zbraně hledím na to, abych za svý peníze dostal co největší hodnotu. No a škorpík mi příjde (z tohodle pohledu) docela předraženej)

S CSV9 nemám zkušenosti, ale v kratší verzi mi příjde, že se z vyspaných nejvíce hodí na PDW. Kdybych ho zvažoval, tak bych kvůli ceně i zkoumal jak moc bude žrát i levnější střelivo, třeba kupovaný přebíjený.

Jako zásadní pro rozhodování bych pak viděl to, jestli to vyloženě budeš využívat jako PDW nebo jen chceš aby to tu roli zastalo

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 865

Příspěvek#32 » pát 1. led 2021, 13:18

Promiň Idahou, nic ve zlém, ale asi bych byl raději, kdyby mi odpověděl někdo, kdo ty zbraně vlastní nebo vlastnil a ne si z nich pod dohledem instruktora na střelnici dvakrát vystřelil. Díky za pochopení.

Jinak pánové díky za postřehy. U té POFky jsem si nebyl jistý montáží, pokud je to řešitelné, je to dobrá zpráva. Mám na mysli tento typ. Akorát ta cena je trochu vyšší. Je fakt, že když jsem řešil problémy s AR-15, tak jsem si před zrcadlem nafackoval, že jsem místo ní nevzal MP5.
Obrázek

O problémech u Stribogu jsem hodně četl a je to věc, která mě poněkud odrazuje. Vzhled bych překousl, ale pokud by se to mělo kazit... Takže díky za varování.

EVO jsem měl v ruce, střílel jsem z něho na nějaké předváděčce CZUB. Jako v podstatě mi na tom nic moc nevadilo, je to takové trochu velké a plastové a s novým ceníkem i docela drahé.

AD zásobníky: nebazíruju na levných zásobnících, ale je rozdíl, jestli stojí 250 nebo 1250 korun... Čtyři zásobníky je 5 tisíc jen to hvízdne, takže i úvaha na téma ušetřím se Stribogem a půjdu do EVA dostává nové kontury. To samé platí pro mp5. Zásobníků do g19 mám devět, takže tam je jakási drobná úspora, ale na druhou stranu ty pistolové zásobníky z karabin trčí jako smeták z prostitutky a taky nejsou levné. (A s novým zákonem se to navíc pro ty opravdu dlouhé komplikuje.)

Mimochodem, u Stribogu jsem na YT narazil na problém, že se do 30rd zásobníku napáskuje 25 kusů a konec... (viz https://youtu.be/h-1rFZUfXlQ)

Ve vlákně CSV-9 se pro změnu řeší problémy se zásobníky KCI a obecně s pistolovými zásobníky...

Díky a budu rád, pokud se ještě někdo připojí s praktickými zkušenostmi.
Naposledy upravil(a) CzechJoker dne pát 1. led 2021, 13:47, celkem upraveno 2 x.



Rum-cajs
Příspěvky: 46

Příspěvek#33 » pát 1. led 2021, 13:35

Antonspelec> dalo by se trochu rozpracovat tema starosti se Stribogem (predem diky)? Jsem taky ve fazi hledani a je to jeden kandidat. Jakou ma verzi kolega?



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#34 » pát 1. led 2021, 13:44

K Stribogu A3: Mam od roku 2018, vystreleno 4.000+, bez potizi zima, dest, mraz, leto vedro, nekdy 2 celodenni treninky po sobe a necisteno 900 ran, jindy 200 ran za 1 hod. atd.

Minusy: Flat nose (komoly jehlan) 150 gr. SB subsonic delal zavady podavani (jine subsonic ani flat nose jsem nezkoušel), plastove zasobniky (starsi, bez kovovych vyvodek) zpusobuji zavady podavani, pokud se o ne zbran opre.

Plusy: Brzdeny zaver, sportovni spoust, moznost jednoduse prehodit AR pazbu za standardni sklopku, cena zbrane samotne.

Za mne 7 bodů z 10.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#35 » pát 1. led 2021, 13:49

CzechJoker: Už jsem to psal vedle, ale do G19 máš nejspíš 15ky. Jo, použít se to dá, ale 1) stejně koupíš 33rd (á 1500 Kč), jinak budeš i na pouťovém závodu za exota a rychlostí kterou náboje mizí tě to ani na tréninku nebude bavit pořád přebíjet 2) páskování zásobníku do MP5 s dvouřadým vyústěním je mnohem rychlejší a pohodlnější 3) kovový záchyt zásobníku v PCC ti zásobníky do Glocka ožvejká - v pistoli je tenhle díl plastový 4) to už jsi popsal sám - vypadá to hrozně. :-D

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 865

Příspěvek#36 » pát 1. led 2021, 13:51

Nejsou problémy z podáváním ve Stribogu způsobené tím, že je ten zásobník rovný a ne banán? Mluví o tom Tim tady na videu a dává mi to smysl: https://youtu.be/EUYylChRJXI

To Quirinus: dlouhý do Glocka mám a s problémy, které popisuješ, souhlasím. Předpokládám, že máš na mysli CSV, nebo i EVO? U Stribogu je to jasné, tam udělali ten paskvil s plechovou koncovkou.
Naposledy upravil(a) CzechJoker dne pát 1. led 2021, 13:54, celkem upraveno 1 x.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#37 » pát 1. led 2021, 13:53

Měl jsem CSV 9 M2. Vysypal jsem z toho asi 3tis. Zbraň nebyla nová a měla už něco za sebou. Nicméně fungovala spolehlivě.Se zásobníky Glock na 100% s KCI to bylo horší. Magpul taky občas nepodaly ale lepší než korejec. Takže vše je o tom. Zbraň pro mě byla malá. Jsem kus chlapa. Rozborka a čištění paráda. Už se na to dá hodit AR pažba takže po osazení delší pažby by to bylo i pro mě asi ok. Stribog je větší ale zase je placatý. Mě sedí lépe. První zásobníky jsou háklivé na to když je držíš a měníš úhel podávání střely do komory. Nové fungují lépe. Měl jsem zatím jsem selhač. Za mě se stribog chová kultivovaněji ale ideál je vyzkoušet. Každému sedí něco jiného. U obou je dobrý servis a dostupnost náhradních dílů. Stribog za docela krátkou dobu vytvořil různé verze a přechodové typy atd... Takže je třeba se dívat na recenze ne 3 roky staré ale brát spíše uživatelské zkušenosti z poslední doby.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#38 » pát 1. led 2021, 14:16

CzechJoker píše:.... tam udělali ten paskvil s plechovou koncovkou.


Jediné vysokokapacitní zásobníky do karabin 9L které jsou dlouhodobě spolehlivé a odolné jsou ocelové, nebo s ocelovými vývodkami. Přišli na to téměř všichni výrobci karabin v 9L, proč asi BT začalo dělat verze na Glockové zásobníky, Sig si pro MPX dělá zásobníky "s paskvilem" u Lancera, přišel na i GP pro Stribog, atd. CZ na to sere a v USA je dost aftermarketových výrobců zásobníků "s paskvilem". Rovný zásobník nevadí, má to spousta výrobců, problémy jsou s vývodkami a jejich dimenzováním.

Takže zásobník do Eva stojí výrazně méně než do MP5, ale při fakt intenzivním drilování a střelbě jich prostě zase jen "spotřebuješ" více.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#39 » pát 1. led 2021, 14:23

CzechJoker píše:Nejsou problémy z podáváním ve Stribogu způsobené tím, že je ten zásobník rovný a ne banán? Mluví o tom Tim tady na videu a dává mi to smysl: https://youtu.be/EUYylChRJXI


Nemyslím si to - rovné zásobníky má dost jiných zbraní (Uzi, cokoliv s Glock zásobnínky apod.) a tam to problém není.

Jak jsi se ptal výše na těch 25 nábojů, tak jsem to nikdy nezažil, naopak teď si mi se tam vejde spíš víc (31, 32) - ochozená pružina.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#40 » pát 1. led 2021, 14:28

CzechJoker: Nevím, jestli si rozumíme, ale já nepíšu o vývodkách, ale o prohlubni pro záchyt zásobníku. V případě Glock zásobníku a Glock pistole je to plast na plast. V případě Glock zásobníku a PCC (aspoň těch co jsem viděl) je to vždy plast na kov. Já z toho měl Glock zásobníky brzo ožvejkaný a tak i když můžeš zaměňovat zásobníky do pistole a do PCC, už jen kvůli tomuhle jsem si je označil a používal odděleně. Nic proti Glock zásobníkům ani proti PCC, které je používají. Jenom si myslím, že ta jejich univerzálnost a touha mít to sjednocené mezi pistolí a PCC je zbytečná a přehnaná. :-) A používáním zásobníků od KCI, Magpulu a nebo nějakých 100rd bubnů od dalších výrobců ztrácíš to, proč je použití Glock zásobníků žádoucí - spolehlivost. Jak má toto vyřešené EVO nevím, u CSV se s tím ožvejkáním samozřejmě setkáš, tak jako (asi) u všech PCC.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#41 » pát 1. led 2021, 14:36

S tím se dá jen souhlasit.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#42 » pát 1. led 2021, 14:54

Pro představu o přesnosti Stribog SR9A3 hlaveň 10", stříleno v sedě s oporou na 25 m, kolimátor Meopta 3 MOA tečka.
Fotky jsou naležato, ale pro představu to snad postačí.

SB 115 gr. ogivál, 2 serie na ty 2 černé "čtyřlístky", 1. serie už zalepena.

115 gr.jpg


SB 150 gr., subsonic, flat nose - soustřel Ok, opad se předpokládal (nepřeklikával jsem kolimátor), bohužel závady při podávání...

150 gr subsonic.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 865

Příspěvek#43 » pát 1. led 2021, 15:03

Petzold píše:
CzechJoker píše:.... tam udělali ten paskvil s plechovou koncovkou.

CZ na to sere a v USA je dost aftermarketových výrobců zásobníků "s paskvilem".

Narazil jsem na info, že na tom novějším zásobníku u Stribogu ta plechová koncovka odpadává, proto jsem použil slovo paskvil. Budu rád, když mi majitel tohoto zásobníku napíše, že se sice stává, ale maximálně třikrát za deset let... Možná je to problém jenom nějaké série, jak naznačil KarelSmid.

To Quirinus, díky za vysvětlení, už si rozumíme.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#44 » pát 1. led 2021, 15:25

Zatim ten paskvil drzi :) no nicmene kdyz neco upadne tak reklamace a vymena. Tady je asi zbytecne dokola psat, ze plechac je plechac. Plast je proste krehky. Ikdyz jsou myslim z lexanu. Staci mensi teplota a nekde spadne na beton a je v prdeli. Pokud budou plechace nekdy bu rad :) Rad bych videl skoleni ozbrojenych slozek kdyz jim instruktor vysvetluje at v pripade konfliktu a pripadne strelby nezapomenou ze nesmi drzet zbran za tasobnik :D



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#45 » pát 1. led 2021, 16:16

CzechJoker píše:Promiň Idahou...

Já to beru, ale aby bylo jasno - chodím střílet s kámošem z PČR a známejma z AČR, z EVO mám vystříleno pár stovek. Jinak bych o něm ani nepsal.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 hostů