PDW 9mm Luger

Samonabíjecí pušky


Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#46 » pát 1. led 2021, 16:49

Stribog, SP A3 ve verzi 4,5" hlavní a výsuvnou pažbou... Nalítáno něco kolem 1500 jenom, ale ani jeden problém zatím... Zásobníky OK včetně dvou celoplastových(dalších 5 s kovovými vývodkami), ovšem opět nutno přihlédnout k minimálnímu nástřelu... Každopádně žere JHP Magtech, žere klasický sypačky od SB i Geco, subsonic ještě nevyzkoušen... Mám ještě nějakých SS JHP Magtech, tak bych mohl zkusit, sběratelsky, ačkoli s tím asi počkám až na tlumič, jinak mi jich je líto vypráskat, nikde je už neumím sehnat...:-D



matkoo
Příspěvky: 186

Příspěvek#47 » pát 1. led 2021, 17:24

a preco nie nieco v AR9?
osobne som skusił ich par a skoncił u ADC, zasobniky su typ glock .
Ked mas doma AR15 tak vela veci si vies prehodit



RayX
Příspěvky: 68

Příspěvek#48 » pát 1. led 2021, 18:18

CzechJoker píše:Potřebuji poradit: vybírám PDW v 9×19 a na výběr mám mezi CSV-9, EVO, Stribogem a teoreticky POF MP5...


Pokud chceš víc střílet, než leštit a koukat, tak si zajeď na střelnici, kde mají ty kusy k vyzkoušení (ideálně víc najednou) a srovnej na přímo - u CSV a EVO tohle určitě nebude problém, ten zbytek nevím, to asi všude mít nebudou.
Tady na fóru můžeš pak řešit detaily, které posunou finální rozhodnutí konkrétním směrem (zásobníky, servis, díly atd.). Hlavní je a vždycky bude CHOVÁNÍ konkrétní zbraně ve tvých rukách a to jak ti zbraň SEDNE. Nic není víc na hovno, než když se unáhlíš a pak si zkusíš něco jiného a budeš litovat. Jo, můžeš to prodat a koupit jiné, ale už budeš tratit, čekat a je lepší si vybrat dobře napoprvé, ne ;) ?! Třeba zjistíš, že jsi ochotný dát i trochu víc peněz, když ti flinta bude moc sedět, takže bych dopředu neodepisoval nic.

Mě se třeba líbilo EVO taky, ale když jsem pak ho na přímo srovnal s CSV, okamžitě jsem dal po jednom zásobníku EVO pryč a byl jsem rád, že jsem si ho tehdy nekoupil, vůbec mi nesedlo. V rukách mi přišlo takové nepoddajné, nepříjemné a ani chování při střelbě nebylo ok. Moje CSV (verze 4) mělo rozhodně subjektivně mnohem příjemnější projev. A jak všeci haní spoušť na CSV, tak ta mi oproti EVO taky rozhodně přišla lepší. Je sice taková "služební", ale mě plně vyhovuje. Kamarád se kterým jsem střílel se dušoval, že by EVO neměnil, ale bylo na něm dobře vidět, že ho moje CSV rozhodně víc než příjemně překvapilo :lol: 8-) Ty můžeš mít ale dojem zcela jiný a o to jde.

Proto znovu říkám, nejdřív zkus vystřelit, pak řeš ty ostatní věci.

Jinak "teoreticky" :) v té kategorii do 40k (když už tam máš toho Pakoše) máš ještě NFA (AR 9mm, taky žere glocky) a viděl jsem teď těsně pod tou cenou i kvalitní švýcarský B&T GHM9.

Co se týče vlastní praxe - za sebe můžu říct, že CSV je super. Přesnost přímo smrtící. Je to modulární platforma. Dá se z toho pomocí AR m-lok konverze s prodloužením hlavně udělat i solidní flinta na dynamiku. Vybrat si můžeš z celé plejády různých pažeb (Sa58, AR). Vyměnil jsem pojistku za klasickou, dokoupím zvětšenou natahovací páku od NV Arms (trošku si jí ale ještě upravím), zásobníky mi to při běžném zacházení nežvejká, takže to neřeším. No a servis a ukázkový přístup pana Kudláčka z Czech Weapons to je kapitola sama o sobě.



Pbereta
Příspěvky: 37

Příspěvek#49 » pát 1. led 2021, 19:06

ad NFA 9 mm, existuje vůbec tato firma ještě ? Mám za to, že zanikla.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 862

Příspěvek#50 » pát 1. led 2021, 22:36

Z EVA jsem střílel a nevím žádné střelnici v okruhu 100 km, kde by měli CSV nebo Striboga. Proto se ptám a protože mám nějakou představu, řeším "detaily", protože v těch je většinou ukrytý ďábel.
AR9 nechci z více důvodů, ro už si můžu rovnou vzít AR15.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#51 » pát 1. led 2021, 23:08

Za svůj předchozí příspěvek se omlouvám. Psal jsem to do téma tlumičů ale nějak jsem to popletl.uz jsem ho nahlásil. No pokud jseš třeba z moravy tak není problém CSV ani Stribog vyzkoušet. Stačí se domluvit.



Míšánek
Příspěvky: 18

Příspěvek#52 » sob 2. led 2021, 14:42

KarelSmid píše:Za svůj předchozí příspěvek se omlouvám. Psal jsem to do téma tlumičů ale nějak jsem to popletl.uz jsem ho nahlásil. No pokud jseš třeba z moravy tak není problém CSV ani Stribog vyzkoušet. Stačí se domluvit.

To csv na Moravě by mě zajímalo. Kde by byla možnost jej zkusit prosím? Já právě teď taky hledám něco kompaktního v 9mm do setupu s tlumičem kdy první můj adept byl evo, ovšem po tom, co jsem si o něm přečetl ohledně problému s rámem a i problémů s následnou reklamací z toho mám upřímně trochu strach.

Díky



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#53 » sob 2. led 2021, 17:06

No Stribog mám já. Jsem z Ostravy ale zastřílet si klidně dojedu i jinde a CSV má kamarád co sním chodím střílet. Popřípadě ho mají u nás na střelnici k půjčení i včetně eva v Ostravě. Klidně napiš SZ a domluvíme se. K



Afrodedek
Příspěvky: 15

Příspěvek#54 » pon 4. led 2021, 19:27

Ahoj,
jsem ve velmi podobné situaci, kdy vybírám mezi Evíčkem, CSV a Stribogem. Zatím vyhrává Stribog. Nemáte ho prosím někdo, kdo je z okolí Prahy, ideálně přímo z Liberecka? ;-)
Moc díky za případnou odpověď a přeji ať nám to letos super střílí,
Martin



Vasin
Příspěvky: 54

Příspěvek#55 » sob 20. lis 2021, 18:59

Zdar, na jakou vzdálenost nastřelujete 9mm PDW na flek?
Pořád se nemůžu rozhodnou mezi 50 a 100 i když na těch 100m mi to přijde už skoro zbytečné z toho pohledu, že pak na 50m bych bych o 10cm výš. A většinu střelby budu mít nejspíš do 50m,takže vše bych musel přenášet.
Kdež to, když dám nástřel na 50 tak budu přenášet nejspíš už jen při střelbě okolo 100m což bude minimálně (je to nějakých 20xcm nahoru)
He he, tak jsem si asi odpověděl sám... Ale i tak na jakou vzdálenost nastřelujete Vy?



matkoo
Příspěvky: 186

Příspěvek#56 » sob 20. lis 2021, 19:11

Pwd na 25m, neviem ci ma zmysel na viac

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 699

Příspěvek#57 » sob 20. lis 2021, 19:15

25/75m, v 50m je to 1" nad a ve 100m 5" pod. 124gr nontox.

https://shooterscalculator.com/ballisti ... ate+Graph+

(mám trochu výš mířidla než je obvyklý)

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#58 » sob 20. lis 2021, 23:12

Vasin píše:Zdar, na jakou vzdálenost nastřelujete 9mm PDW na flek?

25/75 m se střelou 115 gr. Je to obdobné jako má morho.



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#59 » úte 23. lis 2021, 17:17

Lepší to nastřelit na 100m na flek a pak na 50 mít přehled o cíli nad mouchou, než mít cíl na 100m překrytý zbraní, pokud se střílí přes pevná. Mě se takto přenáší mnohem líp a přehledněji. Navíc na starých válečných klumprech bylo první hledí značeno většinou 100m a nastřelovalo se to na 100m

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 605

Příspěvek#60 » stř 24. lis 2021, 11:05

Na 100 m bych si to nastřelil kdybych s tím MUSEL "do války". Na většině střelnic střílíme popry či plechovky (či vyjímečně do terče ;-) ) v rozmezí těch cca 20 - 50m. Tam je výhoda, když to chodí na těch 25 na flek a na 50 cca těch 5 cm nad. Při nastřelení na 100 m (první nástřelná je v takovém případě cca 15 m) je to v 55 m nahoře skoro o 10 cm!

Na 100 m (a dále) mám pušku. ;-)

BTW... On někdo střílí z moderní PCC přes pevná? To už jsem dlóuho neviděl. ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Karlos81 a 23 hostů