Sa vz. 58 - doplňky

Samonabíjecí pušky
Uživatelský avatar
Noir
Příspěvky: 65

Příspěvek#46 » čtv 20. zář 2012, 17:11

vydrž: plastové zásobníky 7,62 už jsou na cestě;)

Uživatelský avatar
goffy007
Příspěvky: 11

Příspěvek#47 » čtv 4. říj 2012, 11:27

Zdravíčko všem!
Doufám, že se neptám na něco co už někdo zodpověděl :) kdyžtak se omlouvám, ale nikde jsem to tu nenašel.
Potřeboval bych poradit ohledně vyhazování nábojnic, přidal jsem si optiku, viz foto, a nábojnice při výhozu naráží na optiku.
Nemáte někdo nějaké zkušenosti s tím jak to vyřešit? Už jsem slyšel názor, že si mám dát na optiku "ochranou gumu" nemyslím si že to je adekvátní řešení, všeobecně té optice nárazy asi moc nesvědčí: :)
Zatím díky moc za rady!
G.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#48 » čtv 4. říj 2012, 19:06

golfy007 : Existuje toto http://www.sa58.cz/products/usmernovac- ... ledy-posp/ , ale pro optiky POSP. Zkus něco takového vyrobit z plechu a upevnit přímo na optiku.
P.s. - Jak drží nástřel?

Uživatelský avatar
goffy007
Příspěvky: 11

Příspěvek#49 » čtv 4. říj 2012, 19:48

No nástřel práve nic moc.. na 50m v kruhu o prumeru 10cm )bez kompenzatoru). když jsem ji ale kupoval tak nastřelku měla lepší tak se snažím najít chyby a rikam si ze to bude asi tim:)...
Jinak diky za odkaz, nebylo by ale lepsi pripevnit ten usmernovac nabojnic mimo optiku, nebo to nedela zas takovej rozdil?



Kublajchán
Příspěvky: 171

Příspěvek#50 » čtv 4. říj 2012, 22:09

golfy007 : http://kinggun.jansladky.cz/Modernizace ... vz-58.html za 3600,- a nástřel to bude držet. Existuje i dražší alternativa od GE, ale toto by mělo stačit. Ten blatník se upevňuje mezi základnu montáže (kterou nemáš) a optiku. Musel by sis pořešit upevnění. Nebylo by špatné to místo na optice obalit gumou, která by tlumila nárazy.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#51 » pát 5. říj 2012, 00:14

Je to něco co nechceš slyšet,
1) optika na kosu je nesmysl
2) když už ji tam musíš mít tak bud guma nebo deflekror, oboje je špatně
3) lepčí šuplata než origo neseženeš

Abych jen nekecal, když se to umí není problém na 100 metrů 100 bodů na zeleného troubu nebo na pistolák. Zbytek je rukama.

Uživatelský avatar
goffy007
Příspěvky: 11

Příspěvek#52 » sob 6. říj 2012, 11:19

sided píše:Je to něco co nechceš slyšet,
1) optika na kosu je nesmysl
2) když už ji tam musíš mít tak bud guma nebo deflekror, oboje je špatně
3) lepčí šuplata než origo neseženeš

Abych jen nekecal, když se to umí není problém na 100 metrů 100 bodů na zeleného troubu nebo na pistolák. Zbytek je rukama.


Popravdě jsem to vzhledem k délce hlavně tušil, že ten efekt optiky nebude nic moc. Sice stěží zatlačuji slzy, ale co naplat:) Nicméně to 100 na 100m by mě bohatě stačilo, tak se pokusím dojít alespoň k této metě...
Píšeš, že guma nebo delflektor, oboje špatně, jak tedy docílit vychýlení nábojnice? Když bude ten deflektor upevněn mimo optiku?
Zatím díky všem za rady, ať se daří!
G

Uživatelský avatar
Urdo von Fuj
Příspěvky: 345

Příspěvek#53 » pon 8. říj 2012, 10:12

mimochodem, na čem máš upevněnou optiku?



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#54 » úte 30. říj 2012, 20:16

Zdravim ve spolek,
tak jsem dnes byl v BVSku a poridil jsem si krasny kousek 858-ky..Panove z BVS jako vzdy byli prijemni a ochtni. Jedine, co na ni neni uplne v poradku je dost vyklepane nadpazbi..Predtim jsem 858 (58) nikdy v rukou nedrzel, tak jsem se chtel optat zda je to normalni/bezne. Diky.
Taky koukam po forech, zbiram ruzne poznatky a koukam na pripadne upgrady a musim konstatovat, ze to neni vuuubec levne :lol:

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#55 » úte 30. říj 2012, 21:04

Je to normální, přitáhni plíšek/plíšky (dle konstrukce)



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#56 » stř 31. říj 2012, 14:21

Diky, jsem to rozebral, a to lis.drevo drzi na tom plisku dobre. Ta vule je zpusobena tou casti zbrane kam se vklada nadpazbi z predni casti (u plynoveho valce)..

Uživatelský avatar
Artifex
Příspěvky: 420

Příspěvek#57 » stř 31. říj 2012, 15:12

Tak kleště a stáhnout, před instalací plastů jsem to takto stáhl vpředu i vzadu, jistou měrou násilí to jde i v místě čepu.



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#58 » stř 31. říj 2012, 16:30

Myslel jsem si, ze to bude nejspis potrebovat nejake mirne nasili :D . Dik, vyzkousim to, myslim ze ba to melo jit.



mmaass
Příspěvky: 97
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#59 » čtv 1. lis 2012, 15:27

Tak dnes jsem byl vyzkouset na strelnici svou 3 dni starou CZ 858. Pocit ze strelby me celkem prekvavil, mensi zpetnej raz (cekal jsem o dost vetsi), krasny (prenadherny) chod spouste. Strilel jsem na 80m, a musim konstatovat, ze na takovou vzdalenost pres otevrena miridla se trefovat do cerneho neni sranda, takze jsem se spis trefoval do terce jako do celku :geek: .
Pak jsem se priblizil k terci na cca 50-55m (nejsou tam znacký tak jsem to odmeril krokem) a uz se to tomu cernemu blizilo o dost vic, ale zatim si nedokazu predstavit, ze pres otevrena miridla na 50m bych dal soustrel 5-7cm (a vse do cerneho) jak jsem to nekde docela casto cetl drive :cry: . Jinak strilel jsem z pozice ve stoje.
Jako dalsi poznatek jsem prisel na to, ze mi opravdu hodne chybela takticka rukojet na podpazbi a dost by pomohl kolimator. Taky mam puvodni sklopku, je dost nepohodlna, je na me trochu kratka.
Takze postupem casu to budu vsechno menit :roll: , takze z puvodni dost levne porizovaci ceny to nakonec bude pekna palka :o



Dudis
Příspěvky: 56

Příspěvek#60 » úte 22. led 2013, 16:04

Ahoj chtěl jsem se zeptat kde nejlépe a hlavně nejlevněji sehnat doplňky na SA58. Jde mi především o duralový kryt závěru a předpažbí.
Popřípadě které předpažbí je lepší jestli od FABu nebo CAA. díky

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 hostů