Grand Power STRIBOG S9

Samonabíjecí pušky


Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#76 » pon 3. úno 2020, 11:24

Mě vzdycky učili, že se zbraň nemá opírat o zásobník, protože hrozí závada.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#77 » pon 3. úno 2020, 13:06

Při vší úctě, u některých pušek to tak možná může být, ale u moderní výroby to už hrozit nesmí.
Ani bulharský kalach konstrukčně ze 70. let resp. 40. let, ani emerická AR-15 konstrukčně z konce 50. let mi to nedělají a mám s nimi v leže s oporou o zásobník nastříleno násobně víc než se Stribogem, který je konstruován v 21.století.

Sorry za OT.



oldFord
Příspěvky: 79

Příspěvek#78 » pon 3. úno 2020, 13:41

KarelSmid píše: ...
Zkoušeli jste někdo poladit spoušť? Já ji mám dost tuhou. Nedrhne je bodová ale musím hodně zmáčknout.


A tovární sportovní spoušťák? Já jsem s ním spokojený, je moc pěkný: nedrhne, krátký reset a odpor odhadem +/- 18N.
Mám ho tam hned z obchodu, a to pro AL spodek, nevím, jestli ho mají i pro PL.

Edit: Skoro bych se byl vsadil, ze ho na Qins nabízeli samostatně v rámci náhradních dílů, ale teď jsem nebyl schopný ho na jejich e-shopu najít.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#79 » pon 3. úno 2020, 17:15

No bohuzel je jen na AL verzi. No rozeberu to a mrknu jestli něco nevymyslim. Naštěstí nahradni díly jsou k dostání:)



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#80 » stř 4. bře 2020, 11:30

O víkendu stříleno a opět když jsem to držel za zásobník tak dvě zádržky - nepodaný náboj do komory - šprajcnutý napůl cesty.
No na sranda střílení na střelnici je to ok ale ty zásobníky jsou fakt na hovno. Dořešil to někdo nebo je to výrobní vada?



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#81 » ned 29. bře 2020, 11:34

Tak jsem volal do qins a že prý už testují plechové a ty by měly šlapat. No a dozvěděl jsem se že prý je to vlastnost zbraně a ne výrobní vada :) že jsou ty zásobníky na hovno. To mě hned uklidnilo. No spolehlivost zbraně je tím totálně domršena a je to první zbraň co mám kde nesmím sahat a zásobník při střelbě :)

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#82 » ned 29. bře 2020, 13:56

Obecně je velká škoda, že tahle zbraň je vlastně stále ve vyvoji, resp. má už 3.evoluci a ta je už cenově na úrovni ostatních devitkovych karabin. A2 se dá koupit za celkem pěkné prachy, ale když to pak člověk čte, odradilo mě to. Zbraň je to na pohled moc pěkná třeba ve srovnání s UFO designem jiného výrobce v ČR (ale ta prý šlape O.K.), ale já nakonec šel do jete V-ARky a musím říct, že naprostá spokojenost... Prostě ta AR platforma je klasika a uz jen z hlediska doplňků to prostě nemá konkurenci.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#83 » pon 30. bře 2020, 21:25

No uvidíme jak ty plechače pojedou. Pokud nebudou fungovat tak zkusím upravit ty plastové zásobníky aby se tolik nevyklaly a tím pádem by mohli fungovat.pokud ne tak půjde stribog do světa. Na opravy a ladění si kupuji staré kvéry. U nového mě to sere :(

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#84 » úte 31. bře 2020, 21:04

Snad to vychytaji. Byla by to škoda, jinak je to pěkná flinta. Měl jsem v ruce tu A2 10" a moc se mi to líbilo.



Afrodedek
Příspěvky: 15

Příspěvek#85 » pát 3. dub 2020, 15:39

Ahoj všem,
chtěl bych k ARku ještě nějakého kraťase v devítce a i vzhledem k finančním možnostem uvažuji o třech modelech, Evíčku, CSV-9 a Stribogu. Pomohli byste mi pochopit hlavní rozdíly aby se mi líp rozhodovalo?
Dík moc,
Martin

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#86 » pát 3. dub 2020, 20:41

Po technické stránce jsou to vše dynamiky, Stribog A3 ( brzdeny valeckem), ktery se tim padem bude chovat asi urcite nejlépe. Rekl bych, že v poměru cena /kvalita na tom bude nejlépe to CSV. Znamej ho má a šlape pěkně, ale je to pro mě z těch tří asi nejméně přitažliva flinta. EVO je EVO, na můj vkus plastarna a krásy to taky moc nepobralo. Mě se prostě zbraň musí i líbit. Asi bych šel do te A3, zvláště pokud se jim podaří vychytat ty zásobníky, viď KarleS :-). Jak jsem psal výše, jeden čas jsem o něm také vážně uvažoval ve verzi A2 a bylo by super, kdyby tu zbraň vyladili k dokonalosti.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#87 » sob 4. dub 2020, 09:39

A3 je co se týká střelby jednoznačná volba. To brzdění válečkem a celkový projev je ok. Jen se neopírat o zásobník :( no on se prostě vikle v šachtě a když se o něj opreš tak zmenis úhel v jakém jde neboj do komory a může se šprajcnout. Do šachty jsem dal podložku a už se nevikle. Jen teď nemám jak to testnout :( nicméně dodělávat zbraň za 30tis je trochu mimo.

Uživatelský avatar
oldglock
Příspěvky: 297

Příspěvek#88 » sob 4. dub 2020, 19:13

Držím palce aby to fungovalo a případně vyřešilo těmi kovovými zásobníky. Koukal jsem na různá videa pcc a pri zpomalenych záběrech je skoro u všech pri výstřelu vidět, jak se ty delší zásobníky pri výstřelu hýbou, tak že ty vůle tam prostě jsou, ale tady je to asi už prostě moc... :(



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#89 » sob 4. dub 2020, 22:58

U csv 9 mi 30 ranný Glock zásobník lital sem a tam ale fungovalo to. Měli to udělat na Glock nebo Evo zásobníky a byl by klid. Proč vymýšlet vymyšlené? No snad ta podložka pomohla.ted se to nehne. Zbraň se mi líbí tak uvidíme. Zbytečně to kazí pověst zbraně což plně chápu.



KarelSmid
Příspěvky: 91

Příspěvek#90 » čtv 23. dub 2020, 21:19

Tak na qins koukám že mají už nové zasobniky. Plastaky s kovovým koncem. Cena moc lidová není. Asi jeden testnu :) pak dám vědět jestli to vyřešilo problém s podáváním náboje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: gunman, izerS18, tata7474 a 18 hostů