PA 580

Samonabíjecí pušky


Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#16 » úte 10. bře 2020, 10:45

Mám obě, sice ne přesně ty, které jmenuješ, ale CZ 858 Tactical (koupená v r. 2009, kdy ještě byly nestřílené k mání...) a BSR 74, tedy z bulharské produkce (koupená 2016).
Obecně si myslím, že AK 74 je lepší zbraň než Sa-58 a tak pokud Tvoje volba je mezi jetou 58ou (jiné dnes už asi nejsou dostupné...) a "novou" 74, tak bych bral určitě Rumuna.
Je fakt, že z hlediska strojařského je 58ma lépe obrobená, čistěji zpracovaná, ale z hlediska uživatele jsem si u AKčka vždy jist, že po stisknutí spouště vyjde rána. U 58my při všem vlasteneckém cítění - nikoli. :-(



zarozak
Příspěvky: 925

Příspěvek#17 » stř 11. bře 2020, 05:22

Amen
Jen je třeba vzít v potaz,že rumunský AIMS 74 není to,co bulharské BSR nebo klasické sovětské AK 74,není jak do vzhledu,tak do kompatibility řady klasických AK doplňků úsťovým zařízením počínaje,sklopkou konče........aby potom nedošlo na místě k nějakému překvapení ;)



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#18 » stř 11. bře 2020, 07:31

To máš pravdu. Doplnil bych ještě boční lištu na montáž optiky, kterou má BSR standardně. Tak bych kolegovi Jokinenovi doporučil se podívat po BSR v inzerci. Prodávají se mírně jeté, jen dávat pozor na kus - prý kvalita těch posledních dovezených ZS šla rapidně dolů...



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#19 » stř 11. bře 2020, 07:56

Nová/ použitá, z toho bych vyšel v první řadě. A samozřejmě ujasnit si ráži.



Jokinen
Příspěvky: 41

Příspěvek#20 » stř 11. bře 2020, 15:47

Díky za komnetáře...Já jsem mezitím zjistil, že neseženu ani jedno..všude vyprodáno...Zkoušel jsem i Galila sehnat a bez úspěchu. Nemáte nějaký tip, kdo by to nabízel? Na stránkách je to všude, ale dostupnost na dotaz a následně negatovní reakce...Jakože vyprodáno :-( nebo blbě hledám?



Jokinen
Příspěvky: 41

Příspěvek#21 » stř 11. bře 2020, 15:48

Harquebusier píše:To máš pravdu. Doplnil bych ještě boční lištu na montáž optiky, kterou má BSR standardně. Tak bych kolegovi Jokinenovi doporučil se podívat po BSR v inzerci. Prodávají se mírně jeté, jen dávat pozor na kus - prý kvalita těch posledních dovezených ZS šla rapidně dolů...


Kde to? :-)



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#22 » stř 11. bře 2020, 17:50

Bazar Hunting Shop. Zadej tam do okénka hledání BSR a vyskočí jich hned několik...



Jokinen
Příspěvky: 41

Příspěvek#23 » čtv 12. bře 2020, 14:29

No tam jsou šílenosti...Za 20K asi fakt nee..Ale teď jsem se prokousal k tématu implementace směrnice EU a asi se zase uklidním a počkám na znění zákona...Nerad bych si něco pořídil a pak zjistil, že je to Ačko a ještě musím zkrátit zásobník :D



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#24 » čtv 12. bře 2020, 18:41

Já tam tedy nic šíleného nevidím. Za 20k tam nikdy není holá zbraň a když si odečteš kolik stojí položky nabízené společně (zásobníky, montáž, munice...), tak jsou to ceny poměrně realistické. Ale dělej jak myslíš, nenech se nutit. A jestli máš obavy ze směrnice, tak si raději nekupuj ani vzduchovku. :-(



Jokinen
Příspěvky: 41

Příspěvek#25 » pon 16. bře 2020, 10:46

Objednáno :-) Jen jsem nemohl nic najít o historii a popis nějaký technický, je to fakt stejný jako Vz.58?



Harquebusier
Příspěvky: 36

Příspěvek#26 » pon 16. bře 2020, 18:39

Stáhni si tohle: https://ulozto.cz/file/3AhUxJwypC6P/del ... -vz-58-zip
Je to armádní předpis, kde je o Sa-58 vše. Princip kastrace na semi tam samozřejmě nenajdeš, ale ten pochopíš sám, až tu věc rozebereš. Každej úpravce to řeší trochu jinak, ale účel je stejnej - nevratné vyřazení funkce pravé části spoušťového mechanismu, která ovládá full-auto režim střelby. Semi-auto režim funguje stejně jako u armádní verze. Tedy pokud není postižen Hermex efektem...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů

cron