Galil

Samonabíjecí pušky


Froggg
Příspěvky: 4

Příspěvek#61 » pon 5. čer 2017, 20:57

K těm bufferům, já se nechal inspirovat indickou verzí Galila a z polyurethanu pro dorazy vytočil špunta jako to mají v tom indickým. Ale ještě netestováno střelbou. Ten buffer výše je typický AK typ a měl by být v pohodě, takže si člověk může vybrat, jak to vyřeší.

ilustrační foto:
Obrázek



Heki
Příspěvky: 64

Příspěvek#62 » úte 6. čer 2017, 06:18

Takže materiály už mám doma. Buffer mám toho AK typu - akorát je černý. Materiál je taková tvrdší guma, tak teď už jen to otestovat na střelnici.

K tomu nahozen kolimátor Vortex Sparc II - jen ještě laboruju s výškou montáže, ale asi to nechám na nižší, ať to z toho moc nečumí.

Uživatelský avatar
kocpel
Příspěvky: 54

Příspěvek#63 » úte 11. črc 2017, 13:36

Může mi někdo vysvětlit proč mi Galil ničí tyto nábojnice
https://www.prodej-zbrani.cz/strelivo/p ... -FMJ-(223A)-3,56g,-55gr__s907x1395p.html
a tyto jsou v pohodě nepoškozené?
https://www.prodej-zbrani.cz/strelivo/p ... 2338p.html



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#64 » úte 11. črc 2017, 14:07

kocpel: Můžou to být dvě vlastnosti nábojů (a nebo jejich kombinace).
Mosaz je tvárnější než lakovaná ocel.
Barnaul může mít slabší slož a tím pádem méně razantní vyhození.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#65 » ned 1. pro 2019, 19:37

Mám dotaz na majitele galila s plastovým předpažbím CAA. Zkoušeli jste na to dát kolimátor? a pokud ano, jak drží nástřel?

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#66 » ned 1. pro 2019, 20:26

Ahoj, zkusil to kamarád. Nástřel to nedrží a v ose to je taky jen +-



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#67 » ned 1. pro 2019, 22:20

Takže je to dobrý spíš jen na dvounožku. To jsem celkem předpokládal. Díky



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#68 » sob 7. pro 2019, 18:40

Krmení vyjde draho? Nebo je nějaká levnější varianta?



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#69 » sob 7. pro 2019, 19:35

sonor: spokojeně střílím se sypanými SB 55gr. cca za 8kč kus. kupujeme vždy s kolegy pár beden



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#70 » sob 7. pro 2019, 19:53

Jsem si říkal, že 223 jsou dost drahé. Je fajn, že tomu tak není. Rozmýšlím se mezi vz58 a Kalašnikovem. Ale zjistil jsem, že
Galil musím přibrat do seznamu. Jestli jsem se dobře díval, tak by se cena měla pohybovat kolem 10tisíc. A teď babo raď. Z kalacha jsem nestřílel a ze jmenovaného Galila také ne. Dá se to nějak porovnat?



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#71 » sob 7. pro 2019, 20:03

Galil ma fajn sklopku, je obrabenej a asi tezsi nes lisovane 223Ak, maji ruzne dlouhe laufy(to teda ak taky), a ma to dioptricke miridla. Pojistka je akckova ale ma to i packu na druhe strane.. dalsi rozdily by se asi jeste nasly ..
Dalsi vec je taky stoupani vyvrtu



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#72 » ned 8. pro 2019, 11:11

Ohledně stoupání vyvrtu je na vedlejším fóru Střelectví téma, lde píšou, že jsou 2 typy hlavní a to zeist 7" anebo 11". Dá se to poznat podle značení hlavně.
Cenovka 10 byla před lety, dneska je to spíš, za kolik bude z druhé ruky nahodou k mání.
Z galila jsem střílel a chování v pohodě, je to celkově těžké. Subjektivně volit neco v této ráži, tak AR. Lehčí, přesnější a dá se nové sehnat.



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#73 » pon 9. pro 2019, 00:41

No já Galila mám tehdy nebyl a) financ na AR b) prostě se mi vždycky líbil. Mám verzi ARM :) Dnes bych asi volil SAR nebo dokonce Commando na nějaké akčnější disciplíny je přeci jen 18 palcová hlaveň drobet neobratná plus samozřejmě pokud jde někomu o výsledky, uchycení optiky atp. tak to prostě na AR15 nemá. Ale na druhou stranu každej na to čučí, protože kos a ARek je všude plno. Jop ARM má dvounožku co stříhá dráty a předpažbí z týkového dřeva s integrovaným otvírákem na flašky. :D Sklopná pažba je v podstatě z FN FAL Para a je to sakra bytelný kus, řekl bych že mnohem lepší než třeba Vz.58. Oproti AK tak krom toho co bylo zmíněno, tak ty mířidla jsou nejen dioptr mají delší záměrnou a jsou vybavený vyklapovacíma tritiovýma nočníma. Vyhořelejma, ale dají se vyměnit. :D Velký plus je lehce odnímatelná plynová trubice. Má upravené vypouštění zásobníku. Galil je prostě dělanej tak aby se dal natahovat levou rukou bez točení a podhmatů, dala se pojistka cvakat i palcem právé ruky, zásobník dal vypouštět ukazováčkem. (existuje i adapter aby akceptoval AR zásobníky) Ale chce to silnější prsty než AR :D. Střílel jsem z AK 47 ale jen par ran nevím tak nějak nastejno - možná AK se víc zvedá, Galil jen tak cvaká a jde víc po přímce.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#74 » pon 9. pro 2019, 07:32

Mám galila SAR a jsem s ním spokojený. Mám i moderní AR15, ale i s Galilem si rád občas zastřílím. Je to spolehlivá pouštní lopata za pár korun. ;) Používám ho s kolimátorem.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



hugofalfar
Příspěvky: 317

Příspěvek#75 » pon 9. pro 2019, 09:35

Miata: to předpažbí je z číny, nebo nějaký originál? A jak na tom optika drží nástřel?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů